Aktuality

FK Kunštát - TJ Sokol Pohořelice

27. kolo krajského přeboru mužů

Hned od začátku se hrálo ofenzívně. Více šancí si vytvořili domácí. Po jedné takové jsem inkasovali hned v 7. minutě, kdy po nedůrazném odehrání míče do bezpečí se trefil s třiceti metrů ranou pod břevno domácí hráč Janíček M., 1:0. Ve 20. minutě se nám zranil hráč Ríša Koch a museli jsme nuceně střídat. Do hry se dostal Bóďa Lang, který se bohužel do poločasu stihnul také zranit. Domácí pokračovali ve své naučené hře, kdy vybízeli své krajní hráče k průnikům za naši obranu. My jsme se snažili hrát obezřetně a sami podnikat protiútoky. Jeden takový se nám podařilo využít. Po dlouhém pasu na středního útočníka jsme dostali míč do lajny a po centru z pravé strany svým důrazem srovnal Zbyněk Petrásek, 35. minuta. Domácí promarnili v 1. poločasu více šancí a mohli to být oni, kdy mohl jít do kabin ve vedení. Poločas 1:1. 

Do druhé půle jsme nastoupili posíleni o Dmytru Yatsynu, který hru velmi oživil a také s vědomím, že nechceme, aby se domácí dostávali do rychlých breaků dlouhými míči za naši obranu. Tohle se nepodařilo, i když jsme měli v tu chvíli více ze hry, domácí snadným nákopem přehráli celou naši obranu a zvýšili na 2:1, 48. minuta, Štencl M.. To chvíli předtím ze stejné situace trefili tyč. Hra plynula ve stejném stylu, ale postupně jsme přebírali otěže utkání. Byli jsme mnohem nebezpečnější. Po 60. minutě jsme si vytvořili více šancí než domácí borci. Po sérii kombinací kolem šestnáctky Kunštátu, jsem srovnali po centru zleva na 2:2, hlavou se prosadil Zdeněk Matoušek, 77. minuta, 2:2.

A vytvářeli jsme si další šance, v poslední minutě řádné hrací doby měl na svých kopačkách vítězný gól kapitán Michal Ševčík, ale bohužel svou jedovatou polostřelou snad z posledních sil bránu z hranice šestnáctky netrefil.

Hodnocení Z. Matoušek /trenér/:

Musím ocenit kvalitu domácího týmu, kteří mohli rozhodnout utkání už v 1. poločasu. Hrají fotbal, který rozhodně nenudí. Celkově zápas musel diváky bavit, byl napínavý až do konce. Naše hráče musím pochválit za bojovnost a o to, že jsme chtěli strhnout vítězství až do konce utkání a to i přesto, že jsme přijeli bez několika důležitých hráčů. Nakonec jsme mohli i vyhrát, ale bod bereme. Pro mě je důležitější, jakým způsobem hráči k zápasu přistoupili a jakou hrou jsme se prezentovali. Díky všem za to.

Odkazy na články:

https://fotbalunas.cz/zapas/480312/

www.fotbalpoho.cz

Odkaz na video:

https://video.jmkfs.cz/#!Home

Sestavy:


FK Kunštát
I. Loukota [-] - M. Štencl [-] (67. D. Macko [-] ) , T. Gracias [-] , R. Zeman [-] , V. Bezděk [-] , M. Janíček [-] (90. L. Stejskal [-] ) , L. Málek [-] , T. Videman [-] (60. J. Baňa [-] ) , F. Adamec [-] (67. D. Hanák [-] ) , T. Bělehrádek [-] , T. Adámek [-]
TJ Sokol Pohořelice
M. Rychetský [-] - Z. Petrásek [-] , F. Kříž [-] , T. Kůra [-] , J. Sovka [-] - M. Ševčík [-] , R. Koch [-] (21. B. Lang [-] ) , Z. Matoušek [-] , D. Ostrovka [-] (90. J. Zbránek [-] ) , P. Horáček [-] - P. Hron [-]
ŽK: 59. P. Hron , 75. Z. Petrásek .Počet diváků: 250. Rozhodčí: ŠUSTR Patrik - KUBEC Radek, KUNICKÝ Libor. TJ Sokol Pohořelice - SK Moravská Slavia Brno

26. kolo krajského přeboru mužů

Od zacatku utkani jsme se snazili prehrat pozorne branici hostujici tym. Poprve jsme vsak vystrelili az v 17. minute, kdy nas utocni prestrelil branu. Naopak hoste podnikali nebezpecne protiútoky, zejmena po nasi leve strane, kdy dvakrat zastavil pronikajiciho hrace ve vapna nas stoper Jaroslav Sovka. Ten bohuzel ve 32.minute ze zdravotnich duvodu musel stridat. Do polocasu skore zustalo 0:0.

Po prestavce a dvojim stridani jsme na hosty vletli a hned ve 47.minute se nam podarilo po centru zleva vstrelit gol. Hlavou se prosadil Adam Fiala, 1:0. Po teto brance jsme neprestavali hrat, avsak hostum se podarilo po nenapadne akci a prehrani cele nasi obrany vyrovnat, 53. min., 1:1.Po obdrzene brance jsme se snazili o vstreleni rozdilove branky. Vytvorili jsme si tlak i slusne sance. I presto, ze jsme hosty tlacili jsme nakonec v samotnem zaveru inkasovali 2. gol po zcela nahodne akci, 90.min 1:2.


Hodnoceni Z.Matousek /trener/:  Uz dlouho jsme nevidel v zapase tolik individualnich spatnych reseni a to i u zkusenych hracu. Nas vykon nebyl dobry. Celkove se mi nelibilo nasazeni, nepracovali jsme jako tym. Takhle se o body a hlavne na domacim hristi o body nehraje. Hostum gratuluji k vitezstvi a za jejich tymovou trpelivost.  


Odkaz na video:

https://app.veo.co/matches/20240511-11-5-2024-122621-82ea351b/

Odkaz na článek:

https://fotbalunas.cz/zapas/480307/

Sestavy


TJ Sokol Pohořelice
M. Holík [-] - Z. Petrásek [-] , F. Kříž [-] (46. F. Vedral [-] ) , J. Sovka [-] (34. B. Lang [-] ) - D. Ostrovka [-] (46. P. Hron [-] ) , P. Horáček [-] , R. Koch [-] - D. Yatsyna [-] - A. Fiala [-] (87. J. Zbránek [-] ) , T. Kůra [-] , M. Ševčík [-]
SK Moravská Slavia Brno
J. Tišnovský [-] - O. Kubík [-] , S. Čus [-] (81. J. Bartkovič [-] ) , L. Gruber [-] , A. Podzámský [-] - L. Roštínský [-] , D. Baránek [-] (61. R. Suchomel [-] ) , D. Síleš [-] , R. Adejumobi [-] , O. Havelka [-] - D. Abdulai [-] (91. R. Nony [-] )
ŽK: 25. S. Čus .Počet diváků: 115. Rozhodčí: WENCL Jakub - KULÍŠEK Přemysl, PÁTEK David. SK Olympia Ráječko - TJ Sokol Pohořelice

25. kolo krajského přeboru mužů

Do Ráječka jsme jeli s vědomím, že místní tým nedostává moc gólů zejména na domácím hřišti. Od začátku se hrálo ve velkém nasazení a bojovností. Prvních deset minut patřilo nám. Poté se hra začala vyrovnávat, nicméně hra se odehrávala převážně uprostřed hřiště. Vypracovali jsme si však 100% šanci, kdy se na bránu řítil osamocený Dmytro Yatsyna, ale bohužel v této šanci trefil pouze nohu gólmana. Domácím se podařilo vstřelit po centru zleva, kdy jsme hráče nechali snadno odcentrovat a po nedorozumění našich bránících hráčů se prosadili hlavou, 32. minuta 1:0. Poločas i takto skončil. 

Ve druhém poločase jsme udělali změny v rozestavení, podařilo se nám Ráječko eliminovat uprostřed hřiště a snažili se překonat pozorně a důrazně hrající obranu. Do šancí jsme se dostávali zřídka. Za zmínka stojí skvělá hlavička Petra Horáčka, kterou však brankář výborným zákrokem vytlačil na roh. Domácí si v průběhu druhé časti druhého poločasu vytvořili několik šancí a mohli svůj náskok zvýšit. Výsledek však už zůstal stejný.

 
Hodnocení Z. Matoušek /trenér/: Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání. Kluci zápas odmakali. Chtěli jsme si odvézt alespoň bod. Bohužel jsme neproměnili samostatný nájezd a inkasovali zbytečně laciný gól. To zápas nakonec zápas rozhodlo. Domácí si na počet šancí a svou důraznou obranou vítězství zaslouží.

Odkaz na článek:

https://fotbalunas.cz/zapas/480296/

www.fotbalpoho.cz

Sestavy


SK Olympia Ráječko
D. Juran [-] - M. Morkus [-] , J. Morkus [-] (61. F. Sznapka [-] ) , J. Holík [-] , L. Žáček [-] (77. J. Pačovský [-] ) , D. Pořízek [-] (61. R. Chyla [-] ) , J. Pokorný [-] (92. J. Tenora [-] ) , P. Lidmila [-] , J. Sedlák [-] , M. Zouhar [-] , M. Maňoušek [-]
TJ Sokol Pohořelice
M. Rychetský [-] - F. Vedral [-] , J. Sovka [-] , F. Kříž [-] , Z. Petrásek [-] - P. Horáček [-] , R. Koch [-] (87. D. Ostrovka [-] ) - B. Lang [-] , P. Hron [-] , D. Yatsyna [-] - Z. Matoušek [-]
ŽK: 70. L. Žáček - 82. F. Vedral .Počet diváků: 210. Rozhodčí: Špaček Jiří - SMUTNÝ Jan, KUBEC Radek. 

TJ Sokol Pohořelice - FC Boskovice

24. kolo krajského přeboru mužů

Do utkání se sebevědomími Boskovicemi jsme vstoupili soustředěně a dobře takticky připraveni. Dařilo se nám zachytávat útočné výpady hostů a sami jsme se tlačili do vápna hostů. Hráli jsme s chutí a hosty jsme nutili k chybám. V 1. poločasu jsme udělali pouze jednu chybu, kterou naštěstí hosté nepotrestali. Ve 36. minutě se nám po krásném breaku podařilo vstřelit vedoucí branku. Po rychlém úniku po levé straně nachystal míč do malého vápna Bóďa Lang a náš nejlepší střelec Patrik Hron už měl snadnou práci, 1:0. Takto a zaslouženě skončil první poločas. 

Do druhého poločasu jsme vstoupili s tím, že budeme hrát dál soustředěně a budeme vyrážet do rychlých breaků. Bohužel jsme nepochopitelně hostům nabídli 2 branky, konktrétně už ve 47. a hned 49. minutě,1:2. V tomto okamžiku se zápas zcela obrátil a byli jsme to my, kdo musel něco s výsledkem udělat. To se nám bohužel nepodařilo a hosté ze svých brejků ještě dvakrát skórovali. Utkání skončilo 1:4 a vzhledem k vývoji ve druhém poločasu zcela zaslouženě.


Hodnocení Z. Matoušek /trenér/:

Utkání dvou zcela rozdílných poločasů. První poločas jsme byli lepší, takticky a někdy i kvalitou. Hosté nedali tutovou šanci a my jednu proměnili. Ve druhém poločasu jsme zcela propadli hned v úvodu, kdy se hosté ani nenadřeli a stav otočili. To už byla voda na jejich mlýn a svou zkušeností i přes naši snahu nás jasně převyšovali.. Boskovice zvítězili jednoznačně a zcela zaslouženě.

Odkaz na video:
https://app.veo.co/matches/20240501-sokol-pohorelice-vs-fc-boskovice-letovice-46a73f38/


Odkaz na článek:
https://fotbalunas.cz/zapas/480290/

Sestavy:

TJ Sokol Pohořelice
M. Rychetský [-] - F. Kříž [-] (69. Z. Matoušek [-] ) , Z. Petrásek [-] , J. Sovka [-] , F. Vedral [-] - P. Horáček [-] , R. Koch [-] , D. Ostrovka [-] (69. J. Zbránek [-] ) - B. Lang [-] , P. Hron [-] , D. Yatsyna [-] -
FC Boskovice - Letovice
J. Bednář [-] - M. Pokorný [-] (84. A. Všianský [-] ) , O. Paděra [-] , J. Fadrný [-] , D. Sychra [-] (46. J. Havelka [-] ) , J. Minx [-] (78. L. Sychra [-] ) , V. Cichra [-] , M. Stříž [-] , R. Klepáček [-] , M. Černý [-] , J. Kazda [-] (46. J. Stara [-] )
ŽK: 57. F. Vedral , 66. P. Hron .Počet diváků: 177. Rozhodčí: Putna Pavel - SMUTNÝ Jan, DUFEK Tomáš.

TJ Sokol Pohořelice - FK Baník Ratíškovice

23. kolo krajského přeboru mužů

Od začátku utkání jsme se tlačili na polovinu hostů a snažili se zápas rozhodnout už v první půli. Naše hra však byla chvílem rozpačitá a nevěděli jsme si rady s pozorně hrajícími hráči Ratiškovic. I přesto jsme si vytvořili zejména v poslední 15. minutách slibné šance. Ty jsme však neproměnili a do kabin se šlo za stavu 0:0.
Do druhého poločasu jsme nastoupili s cílem zjednodušit naši hru a dostávat se do šancí. To se dařilo vyjádřit i gólově. Už v 51. minutě se prosadil na přední tyči po průniku Patrika Hrona Ríša Koch, 1:0. V zápětí se prosadil náš nejlepší střelec Patrik Hron, to běžela 60. minuta, 2:0. V 69. minutě opět skóroval Patrik Hron, který se rychle zorientoval ve vápně a podél gólmna vstřelil svůj dnešní druhý a celkově 15. gól v sezoně, 69. minuta 3:0. V 79. minutě jsme bohužel obdrželi branku, kdy po chybě na polovině hřiště následovali ještě další chyby, kdy naši hráči uklouzli a hostující hráč tvrdou střelou pod břevno snížil na 3:1. Na 4:1 v 87. minutě zvýšil Bóďa Lang, který si po krásném průniku Patrika Hrona naběhl do malého vápna a důrazným zakončením nedal hostujícímu golmanovi šanci. 

Hodnocení Z.Matoušek /trenér/:

Navázali jsme na předešlé venkovní utkání a na domácím hřišti jednoznačně zvítězili. Celé utkání jsme měli víceméně pod kontrolou. Škoda, že jsme neproměnili ještě nějaké další šance. Za zmínku stojí 1000% šance příchozího hráče Džanka Zbránka, který míč ve skluzu zalehnul na brankové čáře a hostující gólman si ho lehce odebral. Je potřeba říct, že jsme za vítězství rádi, chybí nám totiž asi 8 hráčů z kádru a to nás čeká další utkání už ve středu proti silným a fotbalovým Boskovicím.

Nominace hráč kola:

Patrik Hron, útočník, střelec 2 gólů a 2 asistencí, byl prakticky u všeho důležitého a měl i další šance. Budeme ho muset zase vrátit zpět na beka, kde mu to však jde také dobře.
Filip Kříž, obránce, po zranění se vrátil do sestavy a vedl si velice dobře, celé utkání odehrál, aniž by na něm šel znát delší herní výpadek, sice s druhým stoperem moc nemluví, ale snaží se.....

Odkaz:

www.fotbalpoho.cz

https://fotbalunas.cz/zapas/480283/

Video:

https://app.veo.co/matches/20240427-sokol-pohorelice-vs-ratiskovice-c2a7a1d6

Sestavy


TJ Sokol Pohořelice
M. Rychetský [-] - Z. Petrásek [-] , F. Kříž [-] , J. Sovka [-] , F. Vedral [-] - R. Koch [-] , D. Ostrovka [-] (73. J. Zbránek [-] ) , P. Horáček [-] (64. Z. Matoušek [-] ) - B. Lang [-] , D. Yatsyna [-] , P. Hron [-] (88. R. Kroupa [-] ) -
FK Baník Ratíškovice
J. Měchura [-] - D. Antoš [-] , D. Marcián [-] (73. Š. Kordula [-] ) , M. Lacko [-] , M. Kordula [-] (75. P. Škrovánek [-] ) , P. Venclík [-] , F. Kutarňa [-] , R. Dobeš [-] (73. J. Šťavík [-] ) , T. Knotek [-] (73. O. Sýkora [-] ) , T. Petrucha [-] , M. Ševčík [-]
ŽK: 34. F. Kříž , 75. J. Zbránek , 81. Z. Petrásek - 20. P. Venclík , 54. M. Kordula , 64. M. Lacko .Počet diváků: 200. Rozhodčí: ŠUSTR Patrik - VAŠÍK Michael, KORČÁK Jaroslav. 
FK SK Bosonohy - TJ Sokol Pohořelice

22. kolo krajského přeboru mužů

Ze zacatku se hralo opatrne z obou stran. Postupem casu jsem vsak ziskavali mirnou prevahu a dostavali se do sanci. V 18. minute jsem vsak inkasovali po hrube chybe pri rozehravce, kdy nas stoer vubec nevidel dotirajiciho utocnika domacich. Ten v samostatnem najezdu na brankare nezavahal, 1:0. Nam se podarilo vyrovnat hned v 19. minute, kdy po centru Rise Kocha zprava, nedal hlavou sanci golmanovi Adam Fiala, 1:1. Ve 25. minute jsme po nasem dueaznejsim napadani zahravali rohovy kop, ktery uklidil na predni tyci Petr Horacek, 2:1. Tento hrac vstrelil 1.gol v dresu Pohorelic. Gratulujeme a pokladnik se tesi! Po serii zavaru na obou stranach se odcházelo do kabin za stavu 1:2. Doslo vsak ke zraneni dvou nasich hracu. Kapitan Michal Sevcik a ostrostrelec Patrik Hron.
Do 2.polocasu jsme tedy nastoupili se dvema zmenami. Aby toho nebylo malo, v 58.minute se nam zranil jeden z dvojice sehranych stoperu Tomas Kura. My jsme naopak pridali na durazu a na kvalite a vytvorili si nekolik sanci. V 68. minute se prosadil po krasne krizne prihravce do vapna znovu Adam Fiala, ktery s klidem zpracoval, obticil se kolem obrance a strelou k tyci zvysil na 1:3. Hned o pet minut později pridal dalsi branku mlady hrac Dmytro Ostrovka, krery po serii streleckych pokusu prostrelil obranu i golmana,74.minuta 1:4.Tento hrac vstrelil 1.gol v dresu Pohorelic. Gratulujeme a pokladnik se tesi! Po tomto okamziku jsme domaci jasne prehravali a dostavali se 100% sanci. Branka uz nepadla a tak utkani skoncilo 3 golovym rozdilem.

 
Hodnoceni Z.Matousek /trener/: Na dobre pripravenem hristi jsme byli lepsim tymem a zaslouzene zvitezili. Tentokrat jsme mohli vyhrat klidne i vyssim rozdilem. Tolik sanci v jednom zapase uz jsme dlouho nemeli. Bohuzel se nam zranili 3 hraci, tak uvidime, jak se v tydnu dame dohromady. Hracum patri dik za predvedeny vykon a mnohdy i se slusnou kvalitou.

Nominace hrac kola:
Petr Horacek, obrance, velezOdkaz na video:kuseny hrac, predvadi stabilni a zodpovedne vykony. Neustale hecuje sve spoluhrace, vitezny typ. Strelec vitezneho golu.
Adam Fiala, utocnik, autor dvou branek, v tydnu prisel na dva treninky a vstrelil dva goly. Nedej boze, ze by prisel na vic….

Odkaz na článek:

https://fotbalunas.cz/zapas/480268/

Odkaz na video:

https://video.jmkfs.cz/#!Home/N4IgbglgJgpg9iAXKaSAsaCMA2ANCAFwE8AHGJEACzgFsYB9SWBfEgQwMoBUICAbcohAAhOAGc4AOziUiAAgAecgAoy4gTUAYfCAGMYcgEwA6EnD5yAFAYCUIfDTYkyAJ3qpEADg8GD+bQCNnNmciNygkTDQAXyigA

FK SK Bosonohy

M. Oros [-] - S. Lerch [-] , P. Čoupek [-] (21. P. Dohnal [-] ) , Š. Pelán [-] , D. Cupák [-] (78. P. Dedič [-] ) , P. Outrata [-] , M. Tofl [-] (78. D. Varga [-] ) , T. Lukšija [-] (78. P. Moučka [-] ) , D. Presl [-] , S. Ba [-] (69. P. Táborský [-] ) , K. Konečný [-]
TJ Sokol Pohořelice
M. Rychetský [-] - J. Sovka [-] , T. Kůra [-] (59. Z. Matoušek [-] ) , Z. Petrásek [-] - P. Horáček [-] , M. Ševčík [-] (46. D. Ostrovka [-] ) , R. Koch [-] - B. Lang [-] , P. Hron [-] (41. F. Vedral [-] ) , A. Fiala [-] (84. J. Zbránek [-] ) , D. Yatsyna [-]
ŽK: 34. D. Cupák , 86. D. Varga - 40. D. Yatsyna .

Počet diváků: 89. 

Rozhodčí: ZÁLESKÝ David - ŠENKÝŘ Petr, CHABIČA František


www.fotbalpoho.cz 

TJ Sokol Pohořelice - TJ Moravan Lednice

21. kolo krajského přeboru mužů

Narazili jsme na soupeře, se kterým se nám nedaří. Nejen výsledkově, ale i herně. To se potvrdilo bohužel i v domácím utkání. Hra byla od začátku rozpačitá. Snad poprvé na podzim  jsme měli hodně prostoru držet míč a hledat skulinky v v hlubokém postaveném bloku lednických.  Do první šance jsme se dostali v 25. minutě, kdy 100% šanci neproměnil Patrik Hron. Poté ze standartní situaci neproměnil svou šanci hlavou Zbyněk Petrásek. Ve 40. minutě fauloval Ríši Kocha špatným vyběhnutím hostující gólman. Nařízenou penaltu s přehledem proměnil Patrik Hron, 1:0. Místo, abychom se zaměřili na udržení jednobrankového vedení do poločasu, jsme po laciném rohu a nedůrazném odehrání míče do bezpečí inkasovali na 1:1. To běžela 45. minuta.

Do druhého poločasu jsme vstoupili opět lehkovážně a bohužel inkasovali podruhé, 48.minuta, 2:1. Po tomto gólu jsme sice začali hrát více aktivněji, ale do šancí jsme se dostávali ztěžka. Naopak jsme kazili jednoduché míče a hosty pouštěli do nebezpečných brejků. Hosté tyto situace naštěstí nevyužili. Z našich šancí stojí za zmínku akce z pravé strany, kdy po centru pod sebe a výměně přihrávek mezi Ríšou Kochem a Adame Fialou nezakončil dost razantně druhý zmiňovaný. V 88. minutě se nám však podařilo vyrovnat. Ríša Koch prudkou křižnou přihrávkou vyzval našeho nejlepšího střelce Patrika Hrona, který se v těchto situací neplete, 2:2. To už vypadalo na remízový zápas. Bohužel jsme hned v 89. minutě po nenápadné akci dostali gól na 3:2. 

Hodnocení /trenér/: Tým Lednice, který je momentálně jasně poslední, nás opět dokázal porazit. Z celkového počtu 12 bodů získal 6 bodů s námi. Ve druhé polovině druhého poločasu jsme mohli prohrávat i 1:4, kdy hosté zahodili neskutečné šance. Když už se nám podařilo vyrovnat , dostaneme další gól. Hosté si body za bojovnost zaslouží. Bez zápalu do hry a bez nasazení se vyhrát nedá. Takhle se určitě prezentovat nebudeme a už vůbec ne doma. Určitě téma na dalším tréninku a budu chtít slyšet vyjádření všech hráčů. 

Odkaz na článek: 

https://fotbalunas.cz/zapas/480267

Odkaz na video:

https://app.veo.co/matches/20240413-match-13-4-2024-75ce86ce

Sestavy:

TJ Sokol Pohořelice

M. Holík [-] - J. Sovka [-] , T. Kůra [-] , J. Šimša [-] (62. A. Fiala [-] ) , Z. Petrásek [-] (62. D. Ostrovka [-] ) - P. Horáček [-] , M. Ševčík [-] , R. Koch [-] - B. Lang [-] , P. Hron [-] , D. Yatsyna [-]

TJ Moravan Lednice
L. Prokop [-] - Y. Brovchenko [-] , T. Pálka [-] (82. P. Simandl [-] ) , D. Bucňák [-] , P. Mach [-] , M. Ruber [-] , T. Horčička [-] , O. Osička [-] , O. Hlavňovský [-] , N. Klimovič [-] , T. Wolgemuth [-]
Počet diváků: 225. Rozhodčí: Kučera Josef - DADÁK David, LAZAR Martin.TJ Rajhradice - TJ Sokol Pohořelice

20. kolo krajského přeboru mužů

Hned od prvních minut se hrál důrazný fotbal na ne zcela dobrém hřišti, i když domácí se v týdnu zřejmě s hrací plochou snažili něco udělat. Ve 4. minutě nešetrným zákrokem dostal oprávněnou žlutou kartu náš útočník Adam Fiala. Po této situaci se hra zklidnila, my jsme hráli pozorně zezadu a příliš si nekomplikovali hru. Po zbytečném faulu domácí zahrávali standardní situaci, při které se jim nakonec podařilo vsítit krásnou hlavičkou ale zcela osamoceným hráčem gól, 29,minuta, 1:0. Do konce poločasu se hrál stejný fotbal, nezáživný pro oko diváka. 

 Do druhého poločasu jsme vstoupili v jiném rozestavení a hra se začala více přesouvat na půli domácích. Okolo 65.minuty došlo k vystřídání a na hřiště se dostali 3 čerství hráči. Podařilo se nám vyrovnat prostřelit domácí obranu odraženým balónem z hranice šestnáctky, úspěšným střelcem byl Filip Vedral, 70 min. 1:1. Bohužel tento hráč dostal hned v 72. minutě druhou žlutou kartu za faul a tedy červenou. I v 10 lidech jsme se tlačili před domácí bránu a snažili se zápas zlomit v náš prospěch. To se už nepodařilo a tak si odvážíme z Rajhradic alespoň bod.

Hodnocení Zdeněk Matoušek /trenér/: 

Do Rajhradic jsme jeli s určitým plánem, který úplně nevyšel. Nelíbilo se mně nasazení našich třech útočníků. K tomu jsme inkasovali gól ze standardky, na které se neustále připravujeme. Poločas jsme z těchto důvodů tedy zaslouženě prohráli. Do druhé půle jsme změnili rozestavení a myslím si, že i dobře vystřídali. Podařilo se nám vyrovnat. Od 70. minutě jsme v deseti zápas hráli slušně takticky a spíš se ještě snažili zápas vyhrát, čeho si cením. Nelíbí se mi však chování domácích funkcionářů, kteří neustále vytváří tlak na rozhodčí a toto chování přenáší i na své hráče. V současné tabulce je pro nás bod příjemný a bereme ho. Myslím si, že jsme byli o chloupek lepší, ale na vítězství to rozhodně nebylo. 

Nominace na hráče kola:

Filip Vedral, obránce: eliminoval nejlepšího hráče domácích Doležala, vstřelil z pozice beka i vyrovnávající branku 

Odkaz na článek:

https://fotbalunas.cz/zapas/480258/


TJ Rajhradice
P. Julínek [-] - J. Svoboda [-] , T. Kouřil [-] , Š. Špaček [-] , V. Kamenský [-] , J. Doležel [-] , M. Bělák [-] (86. F. Furch [-] ) , A. Sedlák [-] (63. T. Vavera [-] ) , D. Galia [-] , M. Urbánek [-] , Z. Michalec [-]
TJ Sokol Pohořelice
M. Rychetský [-] - F. Vedral [-] , J. Sovka [-] , T. Kůra [-] , Z. Petrásek [-] - P. Horáček [-] , M. Ševčík [-] (68. R. Koch [-] ) - A. Fiala [-] (94. J. Zbránek [-] ) , P. Hron [-] (68. D. Ostrovka [-] ) , B. Lang [-] (68. Z. Matoušek [-] ) , D. Yatsyna [-]
ŽK: 39. V. Kamenský , 53. Z. Michalec , 84. M. Bělák , 87. F. Furch - 4. A. Fiala , 22. F. Vedral , 55. P. Hron . ČK: 71. F. Vedral .Počet diváků: 350. Rozhodčí: Kučera Roman - DADÁK David, KUNICKÝ Libor.

TJ Sokol Pohořelice - Tatran Rousínov

19. kolo krajského přeboru mužů

Utkani jsme zacali aktivne. Uz v 6.minute se ritil utocnik Dmytro Yatsyna sam na golmana. Hostujici hrac ho fauloval na hranici vapna, dostal zlutou kartu. K rozehrani se postavila dvojice hracu levak Petr Horacek a pravak Patrik Hron. Druhy zminovany vzal trestny kop na sebe a nedal golmanovi sanci, 1:0. Hosty jsme k nicemu nepousteli a sami se tlacili do zakonceni. To se nam vsak darilo pouze po standartnich situaci. I my jsme se vsak nedostali do vaznejsi situace. Pak vsak prisla 36. minuta a po kombinaci na prave strane se po vybornem centru pod sebe dostal do zakonceni opet Patrik Hron a prizemni strelou svym druhym golem zvysil na 2:0.Do polocasu stoji za zminku jeste tutova sance Zbynka Petraska, ktery hlavou netrefil branu.Do 2. polocasu jsme sli s tim, ze nechceme inkasovat. Po nekolika chybach po sobe nasi obrany jsme vsak inkasovali na 2:1. Bezela teprve 55. minuta. Od teto chvile se nehral temer kombinacni fotbal. My jsme se zamerili na braneni. Ikdyz se hoste snazili o vyrovnani, nepustili jsme je az do konce utkani do zadne vylozene sance. Dnes se nehralo na krasu, ale o dulezite vitezstvi se souperem, ktery moc branek nedostava. Ziskali jsme prvni 3 body v jarni casti souteze na domacim hristi, kde si celkove drzime druhou pozici mezi vsemi tymy.


Hodnoceni /Z.Matousek/: utkani jsme dobre rozehrali a rozhodli uz v prvnim polocasu. Hoste mohli hrat od 6. minuty o deseti. Tentokrat to nebyl zapas ve velkem nasazeni, spise vice takticky uhrany. Hostum jsme chteli vratit podzimni porazku a vzhledem k 1. domacimu utkani jarni casti, kde jsme prisli o body v zaveru utkani, jsme znovu tuto situaci nechteli dopustit. Za to je potreba tym pochvalit.Na obrazku muzeme videt nase fandy. Bohuzel jsou to zraneni hraci, kteri nam chybi k tomu, abychom mohli hru ozivit.


Nominace hrac kola:

Patrik Hron:   utocnik, autor 11 branek, atakuje celo strelcu KP, navazal na minule kolo, kde nam vystrelil 3 body a  dnesnimi dvema goly zaridil opet vitezstvi.


Odkaz na články:

https://fotbalunas.cz/zapas/480251/

Odkaz na video:

https://app.veo.co/matches/20240330-match-30-3-2024-f90d6b75/


Sestavy


TJ Sokol Pohořelice
M. Rychetský [-] - F. Vedral [-] , J. Sovka [-] , T. Kůra [-] , Z. Petrásek [-] (87. Z. Matoušek [-] ) - D. Ostrovka [-] (83. A. Fiala [-] ) , M. Ševčík [-] , R. Koch [-] (46. B. Lang [-] ) , P. Horáček [-] - P. Hron [-] , D. Yatsyna [-] -
Tatran Rousínov
D. Kopřiva [-] - P. Líznar [-] (46. M. Handlíř [-] ) , M. Zbořil [-] , J. Sedlmajer [-] , M. Mikeš [-] (46. J. Pešta [-] ) , P. Imramovský [-] , L. Obruča [-] , R. Kubáč [-] , R. Jašek [-] (46. M. Kříž [-] ) , L. Němec [-] (80. M. Pavlík [-] ) , M. Rozehnal [-]
ŽK: 53. Z. Petrásek , 86. P. Hron , 93. M. Ševčík , 93. J. Sovka - 5. L. Němec .

Počet diváků: 162. 

Rozhodčí: Pátek David - SMUTNÝ Jan, MUSIL Lukáš. 

FC Dosta Bystrc - TJ Sokol Pohořelice

18. kolo krajského přeboru mužů

Od 1. minuty bylo zřejmé, že tohle utkání bude mít zejména bojovný a taktický vývoj. Nám se podařilo hned v úvodu zahrávat několik standartních situací, které však domácí s přehledem odvrátili. Poté se průběh zápasu odehrával spíše uprostřed hřiště. Ani jedno mužstvo nechtělo dostat to druhé do vážnější šance.  Za zmínku stojí krásný únik Patrika Hrona po pravé straně. Náš útočník v plné rychlosti předložil míč před zcela osamoceného brankáře domácích Bóďovi Langovi, který stejně jako v předešlém utkání bohužel ani nezakončil. Domácí hrozili zejména po naší levé straně a po jednom úniku se dostali i do zakončení. Do kabin se odcházelo za stavu 0:0.

Druhé půle pokračovala v soustředěném výkonu obou mužstev. Domácí nás dostali pod lehký tlak, který pramenil ve 2-až 3 zmatené situace, se kterými si však naše obrana ve spolupráci s gólmanem Makosem poradili. Ve druhé polovině druhého poločasu jsme již přebírali postupně aktivitu a tlačili se před domácí bránu. Vypracovali jsme si několik slibných momentů pro zakončení včetně standartní situace z hranice 16 metrů. Prudkou střelu však domácí gólman kryl. Tomuto dění předcházelo i dvojí střídání. Hřiště opustil zraněný bek Filip Kříž a nevýrazný záložník Dmytro Ostrovka. Do hry se dostali Filip Vedral a Adam Fiala. I tímto střídáním jsme hru oživili a  čím dále více ohrožovali domácí svatyni. Rozhodující situace vznikla po centru zprava, kdy se v šestnáctce hostů nejlépe orientoval právě střídající Adam Fiala a po drzém průniku do vápna byl faulován domácími hráči. Rozhodčí neváhal a pískl penaltu. K té se v 82. minutě postavil Patrik Hron a s přehledem tento pokutový kop proměnil. Konec utkání jsme již  s přehledem kontrolovali a celé utkání dovedli k vítěznému konci.   

Hodnocení:

TJ Sokol Pohořelice

Zdeněk Matoušek (trenér): Vážíme si každé výhry. O to víc na venkovním hřišti, kde se nám v průběhu podzimní části nedařilo. Věděli jsme, že v Bystrci se nevyhrává snadno a že domácí moc gólů nedostávají. Utkání jsme zvládli takticky velice dobře. Hráli jsme dobře pozičně, soustředěně a hráči se podřídili výsledku. Byli jsme nebezpečnější a proto jsme si 3 body zasloužili více. Navázali jsme na dobrý výkon v předešlém domácím utkání.

Děkujme všem fanouškům, kteří nám přijeli do Bystrce v  hojném počtu fandit. 

Nominace na hráče kola:

Matěj Rychetský - brankář, vychytaná nula

Odkazy články a videa:

https://fotbalunas.cz/zapas/480238/

https://video.jmkfs.cz/

pro přihlášení použijte:

přihlášení: host 

heslo:        host

Sestavy


FC Dosta Bystrc-Kníničky
M. Nahodil [-] - P. Pokorný [-] (46. A. Stasiuk [-] ) , O. Hilscher [-] (93. V. Drozd [-] ) , J. Urban [-] , J. Solanský [-] , M. Hába [-] , O. Pelc [-] , M. Kratochvíl [-] (78. D. Dlouhý [-] ) , V. Kocman [-] , L. Hansl [-] , M. Ryšavý [-] (63. J. Koutný [-] )
TJ Sokol Pohořelice
M. Rychetský [-] - Z. Petrásek [-] , F. Kříž [-] (57. F. Vedral [-] ) , T. Kůra [-] , J. Sovka [-] - R. Koch [-] (94. J. Zbránek [-] ) , D. Ostrovka [-] (57. A. Fiala [-] ) , P. Horáček [-] - P. Hron [-] (87. Z. Matoušek [-] ) , B. Lang [-] , D. Yatsyna [-]
ŽK: 37. V. Kocman , 76. O. Hilscher , 87. O. Pelc - 31. T. Kůra , 37. D. Yatsyna , 43. Z. Petrásek , 48. P. Hron , 87. F. Vedral 

Počet diváků: 170. 

Rozhodčí: ZÁLESKÝ David - JURČA Lukáš, JELÍNEK Lukáš.

TJ Sokol Pohořelice - FC Kuřim

17. kolo krajského přeboru mužů

Netradiční devítiminutové nastavení druhého poločasu rozhodlo. Fotbalisté Kuřimi v sobotním duelu sedmnáctého kola krajského přeboru otočili zápas v Pohořelicích až v 96. minutě, kdy výhru 2:1 vystřelil lídrovi soutěže Petr Svoboda. "Devítiminutové nastavení nebývá v krajském přeboru zvykem, ale bylo jednoznačné, ani domácí proti tomu neprotestovali. Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě," hodnotil výhru kuřimský trenér Svatopluk Habanec.

Pohořelice zaskočily favorita už v jedenácté minutě, Zbyněk Petrásek poslal Sokol do vedení. "Nezačali jsme vůbec dobře, obdrželi jsme branku po chybě. První poločas byl z naší strany nijaký, chtěli jsme dominovat, což se nám nedařilo. Zbytečně jsme hráli náběhové balony, které nám nešly," přiznal hostující stratég.

Favorit nevyužil ani velké množství standardních situací. "Měli jsme osm až deset rohů, ale špatně jsme je kopali. Vůbec jsme se nemohli dostat do tlaku," litoval Habanec.

Se vstupem do utkání naopak panovala spokojenost v domácím táboře. "Takticky jsme první půlku zvládli, hosty jsme nepustili nějak do žádného tlaku a nenechali je hrát. Dopředu se nám podařilo dát ze standardky první gól a první poločas jsme měli pod kontrolou," těšilo pohořelického kouče Zdeňka Matouška.

Kuřimský realizační tým v poločase sáhl ke dvěma změnám a hra jeho celku se po změně stran zlepšila. "Změnili jsme rozestavení, pak už jsme byli jednoznačně lepší," tvrdil Habanec.

Kýženého vyrovnání se jeho svěřenci dočkali v 74. minutě, kdy se trefil Denis Koreň. "Kuřim hru zjednodušila a dávala dlouhé balony na Svobodu, který zůstal ve středu hřiště a dostával nás pod velký tlak. Bohužel jsme na to nezareagovali ani střídáním, naše obrana pak byla přetížená a hosté vyrovnali," vysvětlil Matoušek.

Druhý poločas přerušilo dlouhé ošetřování domácího kapitána Michala Ševčíka, který musel kvůli krvavému zranění opustit hřiště. "Dva hráči se v naší šestnáctce neúmyslně srazili hlavami, Michal má bohužel šest stehů a citelně nám jeho zkušenosti ve zbytku zápasu chyběly," netajil pohořelický kormidelník.

Za ošetřování nastavil hlavní rozhodčí Jaroslav Korčák druhou půlku o devět minut. Tlak Kuřimi stupňoval a hosté se nakonec v 96. minutě dočkali vítězného zásahu, který si připsal Svoboda. "Neustále jsme dobývali a dobývali, až se to povedlo," uvedl Habanec.

Pohořelice tak v úvodním jarním kole kousaly porážku 1:2. "Kuřim si asi odvezla to, co potřebovala. Nicméně remíza by tomu zápasu slyšela víc," tušil Matoušek.

Útěchou pro něj byl alespoň sympatický výkon proti favoritovi soutěže. "Zápas měl velkou úroveň, bylo tam nasazení, bojovnost i fotbalovost. Musím říct, že nejenom na straně Kuřimi, což by mělo být automaticky, protože to kandidát na postup, ale i na naší straně," těšilo domácího lodivoda.

Šéf kuřimské lavičky vyzdvihl i hrací plochu v Pohořelicích. "Moc děkujeme domácím za fantasticky připravené hřiště, opravdu to musím pochválit," dodal Habanec

Kuřim, které po šestnácti kolech patří s osmatřiceti body první místo, vyzve v dalším duelu na domácím hřišti v sobotu od čtvrt na jedenáct dopoledne Svratku Brno. Osmé Pohořelice se ve stejný den od tří hodin odpoledne představí na hřišti Bystrce.


Ohlasy k zápasu

FC Kuřim

Libor Kučera (trenér): Zápas typický pro první jarní kola. První poločas byl mírně nervózní a plný nepřesností. Domácí jsme posadili na koně lacinou brankou v úvodu utkání, kdy jsme propadli při standardní situaci. Zbytek poločasu jsme se nedokázali proti dobře hrajícím domácím prosadit. Druhý poločas jsme provedli dvě střídání a mírně přeskupili sestavu, což vedlo k tomu, že jsme začali hrát to, co je nám vlastní. Na rozdíl od prvního poločasu jsme si již vytvořili několik šancí, které skončili buď na tyčce respektive břevnu, výborně chytajícím Makosovi a dvě se nám povedlo proměnit v gól. Domácí kontrovali v druhém poločase dvěma nebezpečnými brejky, které naštěstí nedotáhli do finálního zakončení.

TJ Sokol Pohořelice

Zdeněk Matoušek (trenér): Na Kuřim jsme se připravovali celý týden. Kluci plnili to, co jsme si řekli. Hosty jsme nechtěli nechat hrát. První poločas jsme měli pod kontrolou . Dokonce se nám podařilo vstřelit branku po velmi dobře rozehrané standartní situaci. Po změně stran se dal očekávat zvýšený tlak hostů. Odolávali jsme až do 74. minuty. To už nebyl na hřišti zraněný Michal Ševčík, který hru dobře organizoval. Bohužel střídající hráči nechytili úplně tempo hry a i tím jsme byli stále pod větším tlakem. I v této situaci jsme se dostali do obrovské šance, kterou jsme však trestuhodně odmítli. Vůbec jsme nezakončili. A v nastavení jsme inkasovali po centru , míč uklidil do sítě nejnebezpečnější hráč hostů. 

Vzhledem k průběhu zápasu jsme si bod zasloužili a sahali jsme po něm. Musím  však uznat kvalitu a  vůli hostů po vítězství. Kuřim si odváží to, co potřebovali a gratuluji jim.

Odkazy na články:

https://brnensky.denik.cz/fotbal-kraj/sokol-pohorelice-fc-kurim-drama-nastaveni-svatopluk-habanec-zdenek-matousek.html

https://fotbalunas.cz/zapas/480234/

Odkaz na video:

https://app.veo.co/matches/20240316-match-16-3-2024-dc43d0e0/

Sestavy:

TJ Sokol Pohořelice
M. Rychetský [-] - J. Sovka [-] (87. J. Zbránek [-] ) , T. Kůra [-] , F. Kříž [-] (75. F. Vedral [-] ) , Z. Petrásek [-] - D. Ostrovka [-] (75. B. Lang [-] ) , P. Horáček [-] , R. Koch [-] , M. Ševčík [-] (54. A. Fiala [-] ) - P. Hron [-] , D. Yatsyna [-] (87. J. Šimša [-] )
FC Kuřim
V. Veselý [-] - M. Malý [-] (46. A. Rolinek [-] ) , I. Kostrůnek [-] (91. A. Bartoš [-] ) , J. Pluháček [-] , V. Bárta [-] , P. Musil [-] , P. Svoboda [-] , V. Čech [-] , L. Šťastný [-] , T. Osvald [-] (46. O. Ullmann [-] ) , D. Petřík [-] (67. D. Koreň [-] )
ŽK: 19. D. Ostrovka , 37. D. Yatsyna - 97. P. Musil .
TJ Sokol Pohořelice - SK Krumvíř

15. kolo krajského přeboru mužů

Měli jsme možnost hrát naše poslední podzimní utkání na trávě a sehráli jsme velice atraktivní zápas nejen pro diváky, kteří k nám v sobotu dopoledne dorazili, ale i pro samotné hráče. Začali jsme velice aktivně a hned v úvodních minutách jsme si vytvořili několik tutovek. Vyvrcholením našich doslova zahozených šancí byla penalta, kdy byl faulován Adam Fiala. Tu proměnil bezpečně Zdeněk Matoušek, 15. minuta, 1:0. Poté se hra začala postupně vyrovnávat a aktivitu začali přebírat hosté, kteří si do konce poločasu vytvořili také několik parádních šancí. Nám se dařilo dařilo dobře bránit, v samotném závěru poločasu jsme měli i štěstí, kdy po centru se před bránou objevil zcela osamocený mladý hráč, který však odkrytou bránu vůbec netrefil.
Od začátku druhého poločasu se hrál svižný fotbal. Po naší přímočaré akci, kdy se do šestnáctky hostů prodral Adam Fiala, jsme se dožadovali u rozhodčího penalty, jsme z rychlé akci  inkasovali. Centr zprava jsme si náš hráč skluzem dopravil do sítě, hosté se tedy v 53. minutě dočkali vyrovnání, 1:1. Za čtyři minuty se dostali do vedení 2:1, po vynaloženém tlaku na naši defenzívu se hosté prosadili dalekonosnou střelou z 25 metrů, která zapadla k levé tyči našeho gólmana. Hned v 60. minutě se nám podařilo vyrovnat. Po faulu na Adama Fialu jsme měli výhodu přímého kopu. Po dobře rozehraném kopu hostující stěží vyrazil konečky prstů na břevno, míč se odrazil ke zcela volnému Tomáši Kůrovi, který se hlavou nemýlil, 2:2. Za pět minut jsme rozehrávali roh, po velkém závaru před hostující bránou se bohužel utrhl rychlý mladý hráč Krumvíře a po úniku po celém hřišti vystřelil zpoza šestnáctky a tečovaná střela našim hráčem sk
ončila v naší síti, běžela 65. minuta, 2:3. Po rychlé akci našich hráčů a po odvážném průniku do šestnáctky soupeře byl znovu faulován útočník Adam Fiala. Běžela 71. minuta. Penaltu znovu s ledovým klidem proměnil Zdeněk Matoušek, 3:3. V 74. minutě si vytvořili velmi dobrou šanci hosté, poté se řítil sám na hostujícího gólmana střídající mladík Honza Zbránek, domácí však jeho střelu vytlačil ramenem. V 82. minutě jsme se však mohli radovat. Po vybojovaném souboji a odraženém míči navedl Adam Fiala míč na střed, přihrál Bóďovi Langovi doleva, ten navedl míč do šestnáctky, patou ho přihrál pod sebe Patriku Hronovi a ten umístěnou střelou nedal gólmanovi šanci, 4:3. Zbytek utkání už jsme si pohlídali a mohli slavit cenné vítězství nad houževnatým a zkušeným týmem z Krumvíře. 

Hodnocení: 

Atraktivní utkání po celý zápas s řadou šancí.  Diváci museli být s výkony obou mužstev spokojeni. My jsme spokojeni díky výhře a průběhu utkání o něco více. Hráči zaslouží pochvalu, že i v kritických momentech, jsme se vždy dokázali zvednout a dotáhnout tento zápas do vítězného konce a to hlavně v momentech, kdy se již mohla na některých hráčích  projevovat únava. O to cennější výhra na závěr poměrně úspěšné podzimní části  sezóny v Krajském přeboru.

Nominace na hráče kola:

Zdeněk Matoušek; autor dvou branek z pokutových kopů a jedné asistence.

Odkazy na články:

https://fotbalunas.cz/zapas/448129/

https://www.fotbalpoho.cz/aktuality/

Odkaz na video:

https://app.veo.co/matches/20231111-poho-krumvir-70857dfb/

Sestavy:

TJ Sokol Pohořelice
T. Sedmidubský [-] - R. Beníček [-] , J. Šimša [-] , T. Kůra [-] , F. Vedral [-] - R. Koch [-] (73. J. Zbránek [-] ) , Z. Matoušek [-] (90. J. Landšperský [-] ) - A. Fiala [-] (91. R. Manuel [-] ) , P. Hron [-] , D. Yatsyna [-] , B. Lang [-] -
Sokol Krumvíř
A. Doležal [-] - T. Drápal [-] , J. Borovička [-] , L. Kobylka [-] , A. Húšek [-] - D. Jankůj [-] , O. Přichystal [-] , D. Michna [-] , R. Němeček [-] - T. Ondroušek [-] - C. Balaci [-] (69. P. Plevač [-] )
ŽK: 30. D. Yatsyna , 51. R. Koch , 53. T. Sedmidubský , 80. J. Šimša , 92. R. Manuel - 59. T. Drápal , 71. L. Kobylka .

AFK Tišnov - TJ Sokol Pohořelice/Ořechov

15. kolo krajského přeboru dorostu

3:0 a 14:1

TJ Sokol Pohořelice - FC Svratka Brno

14. kolo krajského přeboru mužů

Vzhledem k deštivému počasí jsme poprvé sehráli mistrovské utkání na umělé trávě. Otázkou je, pro koho to bylo výhodou. Připravovali jsme se na mladý běhavý tým. V prvních dvaceti minutách jsme utkání měli pod kontrolou. Poté převzali aktivitu hosté a tlačili se do ohrožení naší brány. Na konci poločasu se nám podařilo vytvořit možnost rozehrávat standartní situace. Nejprve zahrál dobře rohový kop Ríša Koch, gólman hostů nejspíš tento kop podběhl a Roman Beníček svým důrazem hlavou dopravil míč do sítě, 1:0, to běžela 45. minuta. V nastavení 1. poločasu se nám dokonce podařilo jít do dvoubrankového vedení. Po faulu na Adama Fialu opět rozehrál standardku Ríša Koch. Prudkým centrem a dobrým náběhem několika našich hráčů do malého vápna  zvýšil hlavou Bóďa Lang, 2:0.

Celý druhý poločas se hosté snažili aktivní hrou dobývat naši branku. Nám se bohužel nedařila kombinace, nebyli jsme schopni udržet míč a našimi nevynucenými ztrátami jsme ještě tlak hostů zvýrazňovali. Hostům se již podařilo pouze snížit na rozdíl jedné branky.  Po centru z naší levé strany se objevil zcela osamocen hráč Svratky a hlavou nedal našemu gólmanovi šanci. To běžela 56. minuta; 2:1. Tento stav, i přes několik závarů v naší šestnáctce, se nám podařilo udržet. 

Hodnocení:

Utkání rozhodly standardní situace v závěru prvního poločasu. Pro nás nesmírně cenné a spíše ubojované vítězství. Po dvou prohrách jsme potřebovali nutně vyhrát. Za výsledek jsme rádi. Za předvedenou hru však spokojeni být nemůžeme. Zažili jsme však mnoho utkání, kde jsme hráli dobře a nezískali ani bod. Podle mého názoru je tohle vítězství o to více  cennější. Hosté však sahali po bodu. 

Odkazy na články:

https://fotbalunas.cz/zapas/448121/

Nominace do sestavy kola:

Tomáš Sedmidubský 

velezkušený gólman, kapitán našeho týmu v tomto utkání, s ledovým klidem řídil celou obranu a v případě nutnosti byl vždy na správném místě

Hlasujte:

https://fotbalunas.cz/sestava-kola/11468/sestava-kola-1-kolo-jihomoravsky-krajsky-prebor-2023-2024

Odkazy na video:

https://app.veo.co/matches/20231104-4-11-2023-pohorelice-fc-svratka-brno-9d6dafee/

Sestavy:

TJ Sokol Pohořelice
T. Sedmidubský [-] - R. Beníček [-] , F. Kříž [-] (65. J. Šimša [-] ) , F. Vedral [-] , T. Kůra [-] - J. Landšperský [-] (81. J. Zbránek [-] ) , R. Koch [-] (81. R. Manuel [-] ) - D. Yatsyna [-] , A. Fiala [-] (93. Z. Matoušek [-] ) , P. Hron [-] , B. Lang [-]
FC Svratka Brno
O. Foltyn [-] (46. A. Valenta [-] ) - R. Zadorozhnyi [-] (65. J. Čurda [-] ) , P. Preis [-] , E. Moll [-] , D. Řezník [-] (82. M. Tkach [-] ) , M. Fila [-] , V. Malishevskyy [-] , F. Kříž [-] , T. Cebák [-] (70. M. Schulz [-] ) , J. Broskva [-] , F. Svensson [-]
ŽK: 48. B. Lang , 64. A. Fiala .


FK Baník Ratíškovice - TJ Sokol Pohořelice/Ořechov

14. kolo krajského přeboru dorostu

9:1 a 6:0

TJ Sokol Pohořelice - FC Sparta Brno

14. kolo krajského přeboru mužů

Přijel k nám jeden z favoritů soutěže. Zápas se odehrával za dobrého podzimního počasí a na dobře připraveném hřišti. Na zápas jsme se připravili velice zodpovědně i takticky. Celý první poločas se hrál vyrovnaný zápas s minimem šancí na obou stranách. Hosté předváděli kombinační fotbal, domácí hráči se snažili také o držení míče. Ani jednomu týmu se nepodařilo vstřelit do poločasu branku.

Ve druhém poločasu se hráči Sparty prezentovali hned od úvodu svou hrou a tlačili se do zakončení. Nám se celkem dařilo držet hosty na dostřel naší brány. Sami jsme se snažili rychlými výpady dostávat do šancí. Bohužel v době, kdy se lámou zápasy, nemáme momentálně tolik možností vhodným oživením zápas zlomit v náš prospěch. A to rozhodlo. Zřejmě nejlepší hráč hostů Selinger navedl míč z levé strany na střed a i přes dostatečný počet našich bránících hráčů ránou z 18 metrů trefil míč přesně k tyči, 71. minuta, 0:1.

V tomto okamžiku se hra vyrovnala. Hosté si hlídali svoje jednogólové vedení. Domácí se snažili alespoň zabojovat o bod. Zahrozili jsme však pouze standartními situacemi, se kterými si hosté v čele s gólmanem celkem snadno poradili. Ze hřiště tedy odcházíme bez bodu. Na lavičce hostů byla vidět velká radost, že utkání dovedli do vítězného konce.

Hodnocení:

Hráče je potřeba pochválit za předvedený výkon během celého utkání. I přes některé improvizace v sestavě jsme hráli a bojovali jako jeden tým a možná si zasloužili bod. Hrál se zajímavý fotbal. Hosté však byli přece jenom o něco lepší a zaslouženě od nás odváží všechny 3 body.

Odkazy na články:

https://fotbalunas.cz/zapas/448113/

Odkaz na video:

https://app.veo.co/matches/20231028-poho-sparta-brno-0cd5f2c1/

Sestavy:

TJ Sokol Pohořelice
T. Sedmidubský [-] - J. Šimša [-] , T. Kůra [-] , R. Beníček [-] - J. Landšperský [-] , R. Koch [-] , Z. Matoušek [-] (66. R. Manuel [-] ) - B. Lang [-] , P. Hron [-] , A. Fiala [-] (79. J. Zbránek [-] ) , D. Yatsyna [-] -
FC Sparta Brno
R. Bílý [-] - J. Černý [-] , J. Stehlík [-] , P. Drbal [-] , J. Krejčíř [-] , T. Selinger [-] , O. Makiš [-] , P. Hubr [-] (63. R. Janderka [-] ) , T. Košut [-] (84. V. Franc [-] ) , J. Pojsl [-] , L. Krejčí [-] (63. D. Hrdlička [-] )
ŽK: 88. J. Zbránek - 30. T. Košut .
FC Boskovice/Letovice - TJ Sokol Pohořelice/Ořechov

13. kolo krajského přeboru dorostu

22:0 a 22:1

FK Mutěnice - TJ Sokol Pohořelice

13. kolo krajského přeboru mužů

Do Mutěnic jsme přijeli s respektem, i když se domácím doposud podařilo zvítězit pouze jedenkrát. Chtěli jsme hrát ze zabezpečené obrany tak, abychom domácí ofenzívě neotvírali prostory. To se bohužel úplně nedařilo. Mutěnice si vytvořili několik slibných příležitostí. První branku jsme inkasovali ve 13. minutě po centru zprava, kdy čistý vlastenec vstřelil Patrik Hron z pozice pravého beka, 1:0. Po této brance jsme převzali iniciativu. Po několika standardních situací jsme se mohli radovat z vyrovnávající branky. Po rohovém kopu svým důrazným zakončením rozvlnil síť Patrik Hron a napravil tím svou nešťastnou chvíli. Běžela 29. minuta, 1:1. Do konce poločasu byla hra z obou stran neurovnaná. Když už se zdálo, že poločas skončí remízovým stavem, se domácím podařilo vstřelit ve 46. minutě druhou branku. Po špatné rozehrávce a lehké ztrátě míče téměř na hranici šestnáctky Mutěnic, jsme po rychlém breaku inkasovali, celé naše mužstvo nebylo schopno návratu a domácí využili naší otevřené obrany. Nepochopitelné vzhledem v čase konce poločasu. Poločas tedy 2:1.

Tak jak jsme skončili první poločas, tak jsem ho i začali. Domácí si po rychlém přečíslení vytvořili  tutovou šanci, avšak tentokrát netrestali. Ve 47. minutě se otevřela obrana pro Dmytra Yatsynu, který však velmi dobrou šanci neproměnil. Po této situaci se hra odehrávala ve středu pole, kde jsme bohužel neměli téměř žádnou kvalitu s řadou nepřesností. Vůbec nešlo vidět, co chceme hrát. Za zmínku stojí střela Adama Fialy, který orazítkoval spojnici. To bylo však víceméně vše. Z Mutěnic odjíždíme bez bodu. 

Hodnocení:

Hráčům nelze vyčíst snaha, ale to je málo. Jedná se totiž převážně o snahu jednotlivců. Nehrajeme jako tým, nebojujeme jako tým, nechceme si na hřišti vyhovět a pomoct. Některé řešení situací z naší strany je opravdu hloupé a naivní. Rozhodně je to škoda, jeli jsme do Mutěnic s jasným cílem. Tím cílem bylo změnit naše výsledky z venkovních utkání a přivézt 3 body. Za předvedený výkon jsme však mohli pomýšlet možná na remízu.

Odkaz na články: 

https://fotbalunas.cz/zapas/448108/

Sestavy

FK Mutěnice
F. Leznar [-] - S. Koutský [-] , J. Chludil [-] , A. Prčík [-] (87. M. Opluštil [-] ) , R. Weigl [-] , T. Jungwirth [-] - V. Raisigl [-] , L. koplík [-] (58. M. Buchta [-] ) , R. Holešinský [-] (76. D. Koštuřík [-] ) - M. Čepil [-] , P. Petrucha [-] (87. D. Sobek [-] )
TJ Sokol Pohořelice
T. Sedmidubský [-] - R. Beníček [-] , J. Šimša [-] , T. Kůra [-] - R. Koch [-] (84. J. Zbránek [-] ) , Z. Matoušek [-] , J. Landšperský [-] - B. Lang [-] , P. Hron [-] , A. Fiala [-] , D. Yatsyna [-] -
ŽK: 57. T. Jungwirth , 62. R. Weigl , 67. D. Koštuřík , 86. J. Chludil , 90. V. Raisigl - 62. D. Yatsyna .
TJ Sokol Pohořelice/Ořechov - Bzenec/Vracov

12. kolo krajského přeboru dorostu

2:6 a 1:5

TJ Sokol Pohořelice - FK Kunštát

12. kolo krajského přeboru mužů

Chteli jsme vyuzit toho, ze si hoste museli na dnesni dopoledni zapas privstat. Od zacatku jsme chteli hrat aktivne. To se darilo zejmena v tom, ze jsme si vytvorili v prvnich 20ti minutach nekolik tutovych sanci. Prvni gol jsme vstrelili ve 24. minute, kdy idealne zahranou standardkou Risou Kochem lehkou teci umistil hlavou na zadni tyc Roman Benicek, 1:0. Hoste se prezentovali dobrymi nabehy utocniku a zejmena kvalitni hrou svych krajnich zalozniku. Vyrovnat se jim podarilo hned ve 27. minute, kdy po krasne zpetne prihravce z prave strany z jistotou svou sanci promenili, 1:1. Do polocasu se nam podarilo vstrelit rozdilovou branku, kterou vstrelil tecovanou ranou Dmytro Yatsyna. Mic zapadnul za zada bezmocneho golmana, polocas tedy 2:1

Do druheho polocasu jsme chteli hrat s trosku pozmenenou taktikou. Hosty jsme do niceho nepousteli, hrali jsme koncentrovane a naopak si postupne vytvareli radu dobrych sanci. V techto momentech jsme vstrelili 2 branky. Nejprve v 55. minute a nasledne v 63. minute. Obe branky vstrelil s chuti hrajici Adam Fiala, ktery obe sve sance promenil s chladnou hlavou. Jak rika on sam: Ja trenovat nepotrebuji, ja davam goly, 4:1. V teto fazi utkani byli hoste zrali na rucnik. Doslova jsme zahodili jeste nekolik tutovek. Divaci se urcite nenudili. A nenudili se az do konce zapasu. Bezela totiz 75. minuta a hostum se podarilo po nasi chybe a nedurazu obrany vcetne golmana snizit na 4:2. A aby toho nebylo malo, prisla hned v 80. minute 3. branka v nasi siti. Po neduraznem napadani naseho cerstveho stridajiciho hrace prisel dlouhy mic za nasi obranu. Celou situaci mohl vyresit nas golman, ale svou nerozhodnosti mic podbehl a utocnik hostu uz mel snadnou praci mic dostat do nasi prazdne brany, 4:3. Hosty tato branka samozrejme nakopla a v prubehu poslednich deseti minut nas zatlacili k nasi sestnactce. Nase obrana odolavala a kdyz v poslednich minutach nedokazali promenit strelou zblizka naseho golmana, mohli jsme se tesit z konecne vyhry 4:3.

Hodnoceni:

Narazili jsme na velmi houzevnaty, pracovity tym.Ocenil bych 2 veci v utkani. Vykon Adama Fialy, ktery byl rozdilovym hracem v tomto utkani a zaslouzi si nominaci na hrace tohoto kola. Nejenze vstrelil dve branky a podilel se na prvni nasi brance, ale pripravoval i sance pro nase hrace. Co by se delo, kdyby jeste trenoval? Dalsim aspektem je, ze tym Kunstatu utkani nezabalil a do poslednich okamziku utkani byla citit jejich vule chtit z utkani vytezit maximum. V kontextu celeho zapasu jsme vyhrali zaslouzene. Prece jenom jsme si vytvorili vice prilezitosti. Je jen nasi vinou, ze za stavu 4:1 si hraci zapas vice neuzili. Kunstat jsme do zapasu vratili my svou lehkovaznosti a nekvalitou. Ziskali jsme cenne 3 body.

Odkazy:

www.fotbalpoho.cz

https://fotbalunas.cz/zapas/448098/

Video:
https://app.veo.co/matches/20231014-poho-kunstat-4b06eeb6/

Sestavy:

TJ Sokol Pohořelice
T. Kalivoda [-] - T. Kůra [-] , J. Šimša [-] , F. Kříž [-] (84. Z. Matoušek [-] ) , R. Beníček [-] - R. Koch [-] (79. R. Manuel [-] ) , J. Landšperský [-] - B. Lang [-] , P. Hron [-] , A. Fiala [-] (71. J. Zbránek [-] ) , D. Yatsyna [-] -
FK Kunštát
I. Loukota [-] - M. Štencl [-] , T. Gracias [-] , R. Zeman [-] , V. Bezděk [-] (75. M. Lick [-] ) , D. Macko [-] (68. J. Baňa [-] ) , M. Janíček [-] , M. Zlatníček [-] (68. J. Havlík [-] ) , F. Adamec [-] , T. Bělehrádek [-] , D. Hanák [-]
ŽK: 63. T. Kůra , 85. Z. Matoušek - 34. M. Janíček .


TJ Moravan Lednice - TJ Sokol Pohořelice/Ořechov

11. kolo krajského přeboru dorostu

5:0 a 6:0

SK Moravská Slavia Brno - TJ Sokol Pohořelice

11. kolo krajského přeboru mužů

Věděli jsme, že na hřišti dnešního našeho soupeře se nebude hrát pohledný fotbal. Bavili jsme o tom, že tento zápas bude zejména o soubojích a o týmové pracovitosti a že zápas můžou rozhodnout standartní situace. Do utkání jsme vstoupili celkem slušně. Podařilo se nám již v 6. minutě po lehkovážnosti domácí obrany vstřelit gól. Autorem byl Adam Fiala, který si dobře načasoval špatně odehraný míč hlavou domácího stopera a obešel i gólmana, 0:1. Po tomto okamžiku jsme víceméně měli zápas pod kontrolou a domácí nepouštěli do výrazných šancí. Jednobrankové vedení jsme však do poločasu neudrželi. Běžela 27. minuta, kdy domácí jednoduchým nákopem překonali naši obranu a zřejmě nejrychlejší a zároveň nejlepší hráč domácích svou příležitost nezahodil, 1:1.

Do druhého poločasu jsme šli s cílem pokračovat v pozorné hře a být aktivní. O osudu utkání rozhodlo dvojí  dobré střídání domácích. Do hry se dostal domácí navrátilec ze zahraničí a po pár minutách pobytu na hřišti vstřelil hlavou po dobře rozehraném rohovém kopu rozdílovou branku, 65. minuta, 2:1. Po dalších dvou minutách už to bylo 3:1, kdy se nám ke vší smůle zranil gólman. V této fázi, kdy se utkání se naše hra totálně rozpadla a domácí si zápas mohli užívat. V 77. a 78. minutě přidali ještě dvě branky do zcela otevřené obrany. 

Hodnocení:

Dobře rozehrané venkovní utkání jsme nezvládli z mnoha důvodů. Nejzásadnější je touha nebo umění vyhrávat osobní souboje a týmová pracovitost. Na této úrovni jsou tyto činnosti automaticky očekávané. Do 65. minuty by nikdo na tribuně neočekával, že utkání skončí takovým brankovým rozdílem. O zápasu rozhodla standartní situace. V týdnu se budeme znovu k těmto věcem vracet a rozhodně budu chtít slyšet vysvětlení našich hráčů. I přes zranění klíčových hráčů si musíme poradit.

Odkaz na článek:

https://fotbalunas.cz/zapas/448087/

SK Moravská Slavia Brno
T. Fiala [-] - L. Gruber [-] , O. Kubík [-] , M. Drenka [-] , S. Čus [-] - D. Baránek [-] (60. M. Šembera [-] ) , L. Matyska [-] (82. R. Suchomel [-] ) , V. Čech [-] , M. Essuon [-] , D. Marcinov [-] (60. D. Síleš [-] ) - D. Abdulai [-] (82. L. Roštínský [-] )
TJ Sokol Pohořelice
M. Rychetský [-] (71. T. Kalivoda [-] ) - F. Kříž [-] (46. R. Manuel [-] ) , J. Šimša [-] (71. Z. Matoušek [-] ) , T. Kůra [-] , R. Beníček [-] - J. Landšperský [-] , R. Koch [-] - B. Lang [-] , P. Hron [-] , A. Fiala [-] , D. Yatsyna [-]
ŽK: 68. D. Síleš - 55. T. Kůra , 63. J. Šimša , 71. R. Kroupa .

TJ Sokol Pohořelice/Ořechov - FC Ivančice

10. kolo krajského přeboru dorostu

1:4 a 0:7

TJ Sokol Pohořelice - SK Ráječko

10. kolo krajského přeboru mužů

S Ráječkem jsme změřili síly v letní přípravě. I z tohoto důvodu jsme k zápasu přistoupili s respektem a s plnou koncentrací. A to od úvodních minut. Už v 9. minutě jsme museli vinou zranění střídat Filipa Vedrala, což vedlo ke změně naší dobře fungující obrany z předchozích zápasů. I přesto jsme se na krásně připraveném hřišti rychle dostali do dvoubrankového vedení. Nejprve se ve 12. minutě trefil levou nohou v šestnáctce pod břevno Bóďa Lang, 1:0. Ve 14. minutě se prosadil hlavou po standartní situaci Zbyněk Petrásek, 2:0. A když se prosadil krásnou křižnou střelou za šestnáctkou Patrik Hron, to běžela 33. minuta, 3:0, šlo se do kabin s tříbrankovým vedením. Nutno podotknout, že jsme si ještě vypracovali několik slibných šancí. V závěru poločasu se hosté také tlačili do zakončení a vytvářeli si nebezpečné situace. Bohužel se nám do poločasu zranil i druhý bek a to kapitán mužstva Zbyněk Petrásek

Ze soupeře bylo cítit, že se nechce vzdát i přes nepříznivý stav a druhý poločas začali velice aktivně. Dnes jim nebylo přáno a do konce utkání se jim ani gól nepodařilo vstřelit. Naopak jsme to byli my, kdo přidal ještě 2 branky. Oba vstřelil kanonýr Patrik Hron, autor prvního hattricku v krajském přeboru v Poho. Nejprve v 64. a poté v 74. minutě, obě po důrazném zakončení po centrech zprava. 

Do konce utkání se obě mužstva dostávala ještě do dalších šancí, ale již bez gólového vyjádření.

Hodnocení:

Po prohraném čtvrtečním venkovním utkání jsme chtěli bezpodmínečně zvítězit a to se povedlo. Vyhráli jsme zcela zaslouženě. Byli jsme aktivní a drali se do šancí, které jsme proměňovali. Uznání zaslouží však i hosté, kteří si i přes obdržené branky, vytvořili několik nebezpečných situací. V odvetě v Ráječku nás určitě nečeká nic snadného, což nám hosté ukázali již v letní přípravě. Nepříjemná jsou dvě zranění. Tito hráči se nám budou těžko nahrazovat. 

Nominace na hráče kola: Patrik Hron, autor hattricku, hlasujte:

https://fotbalunas.cz/sestava-kola/11265/sestava-kola-9-kolo-jihomoravsky-krajsky-prebor-2023-2024?fbclid=IwAR3WWw0x9TpWUODrt0Ch9y-pJxhoBYonG7JE0wSXBPreepT1ptPrVH-eErM

Odkaz na video:

https://app.veo.co/matches/20231001-1102023-pohorelice-rajecko-6f25c44e/

Odkaz na článek:

https://fotbalunas.cz/zapas/448082/


TJ Sokol Pohořelice

M. Rychetský [-] - F. Vedral [-] (9. J. Šimša [-] ) , T. Kůra [-] , R. Beníček [-] , Z. Petrásek [-] (42. R. Manuel [-] ) - J. Landšperský [-] , R. Koch [-] - P. Hron [-] (76. J. Zbránek [-] ) , A. Fiala [-] (76. Z. Matoušek [-] ) , D. Yatsyna [-] , B. Lang [-]
SK Olympia Ráječko
D. Juran [-] - M. Morkus [-] (81. K. Doležal [-] ) , J. Morkus [-] (81. P. Palacký [-] ) , D. Bartoš [-] (16. F. Michna [-] ) , J. Horáček [-] , J. Tenora [-] (73. T. Štafa [-] ) , P. Lidmila [-] , M. Zouhar [-] , J. Pačovský [-] , J. Holík [-] , M. Maňoušek [-]
ŽK: 30. Z. Petrásek , 59. T. Kůra - 24. J. Morkus .


FC Kyjov 1919 - TJ Sokol Pohořelice 

9. kolo krajského přeboru dorostu

2:2 a 3:0

FC Boskovice - TJ Sokol Pohořelice

9. kolo krajského přeboru mužů

I přesto, že jsme podali zřejmě nejlepší venkovní výkon, jsme nezískali ani bod. První poločas jsme hráli minimálně 3O minut vyrovnanou partii, kdy jsme měli možná i více šancí. Za zmínku stojí zejména krásná křižná přihrávka Patrika Hrona, po které se zcela osamocený řítil na domácí bránu Ríša Koch. Bohužel nezvolil správné řešení. Po následném rohu jsme  také byli blízko ke vstřelení vedoucí branky, avšak nedůrazné zakončení vyřešil gólman. Ke konci poločasu nás přetlačili domácí a vytvořili si několik šancí.  Do kabin se šlo za stavu 0:0. Do druhého poločasu jsme vstoupili s cílem nedostat branku. Měli jsme připravené střídání z důvodu, že někteří hráči cítili únavu a chtěli jsme také hru oživit. Bohužel jsme v 50. minutě inkasovali branku po zcela náhodné akci domácích. Nutno podotknout, že se jednalo o naši lacinou ztrátu špatnou přihrávkou dozadu. Boskovický střelec však trefil krásnou křižnou střelou levou nohou odkrytou část brány, 1:0.

Po této brance jsme přehodnotili naše plány. Domácí jsme aktivně dobývali a naše hra nabývala na obrátkách a  na důrazu. Domácí obrana však odolávala. Domácí se dostávali víceméně k ojedinělým breakům. Během posledních 30 minut jsme si vytvořili tlak, kde jsme chtěli srovnat. To se nám do konce utkání nepodařilo a přišli tímto o všechny body. Domácí gólman chytil i prudkou střelu do šibenice, kterou na něho vyslal za hranicí  šestnáctky Filip Vedral.

Hodnocení:

Odehráli jsme kvalitní a doposud nejlepší venkovní utkání. Samozřejmě, že je hodně věcí na zlepšení. Někdy se hodně nadřeme. Ale to k fotbalu patří. Pokud však takto budeme pokračovat, věřím, že jsme na správné cestě. Dnes jsme si zasloužili za předvedený výkon vstřelit minimálně gól a získat minimálně bod. Zkušený domácí tým může být za vítězství rád a myslím, že se do konce utkání obával o výsledek.


 FK Baník Ratíškovice - TJ Sokol Pohořelice

8. kolo krajského přeboru mužů

První poločas jsme nehráli vůbec dobře. Po sérii standardních situací, kterým jsme chtěli předejít, jsme inkasovali ve 28.minutě gól. Domácí po dobře kopnutém rohu a ideálním náběhu hráče nedali našemu gólmanovi šanci, 1:0. I po této obdržené brance jsme pokračovali v našem matném výkonu bez toho, abychom udrželi míč, nebo nějakým způsobem ohrozili domácí bránu. Naopak to byli Ratíškovičtí hráči, kteří mohli zejména z breaků přidat další branky. Do poločasu se šlo do kabin za jednobrankového vedení týmu Ratíškovic.

Po poločasové rozpravě v kabině se obraz hry zcela změnil a okamžitě jsme se dostávali snadněji na polovinu domácích a do přečíslování jejich obrany. Již ve 48. minutě se nám podařil rychlý přechod na polovinu domácích a míč v plném sprintu uklidil krásnou křižnou střelou doposud ne moc aktivně hrající Patrik Hron, 1:1. V 56. minutě jsme po faulu na Dmytra Y. dostali výhodu pokutového kopu, kterou bohužel neproměnil Patrik Hron, který mohl utkání paradoxně otočit v náš prospěch. V 60. minutě došlo k dvojitému střídání. Na hřiště se dostal Ronaldo Manuel a hned po 3. minutách na hřišti svým důrazem dopravil míč za záda gólmana, akci mu připravil Dmytro Y. rychlým průnikem za domácí obranu, 1:2. V těchto okamžicích jsme hru zcela ovládali a přidali dokonce 3. gól. Po rohovém kopu se prosadil hlavou Roman Beníček, 1:3. Dále jsme utkání zcela ovládali a vytvářeli si jednu šanci za druhou. Bohužel již bez gólového vyjádření. Domácí hrozili zejména ze standardních situací. Po jednom závaru v naší šestnáctce se jim dokonce podařilo snížit a to v 85. minutě., 2:3. Konec zápasu jsme si již pohlídali a to i přes snahu domácích utkání ještě vyrovnat.


Hodnocení: 

První poločas jsme předvedli místy až tragický výkon, bylo to jako bychom přijeli odehrát exibiční utkání avšak pro pobavení diváků na náš úkor. Domácí mohli zápas zřejmě rozhodnout už v první půli. Tímto jim můžeme poděkovat. Druhý poločas se razantně změnil náš styl hry. Hráči hráli s nasazením, nebojácně, bojovně, aktivně a nebyli lenošní pouštět se do běžeckých a soubojových situací při zdánlivě ztracených míčích. Hru velmi oživili hráči, kteří do 2. poločasu nastoupili. Vyzdvihnul bych přínos Ronalda E., který se jeví jako správný žolík v těchto fázích utkání. Věřím, že bude svým přístupem dostávat stále více prostoru. Fotbal se hraje 90 minut a my jsme tento zápas zvládli o něco lépe. Ke hře v 1. poločasu se určitě vrátíme v týdnu na trénincích. 

Sestavy:

FK Baník Ratíškovice
J. Měchura [-] - L. Kočiš [-] (81. D. Sukup [-] ) , D. Antoš [-] (78. J. Šťavík [-] ) , M. Ševčík [-] , D. Macek [-] , S. Toman [-] , P. Zemánek [-] (70. J. Bábíček [-] ) , T. Knotek [-] (70. M. Kordula [-] ) , T. Petrucha [-] , R. Dobeš [-] , P. Venclík [-]
TJ Sokol Pohořelice
M. Rychetský [-] - F. Vedral [-] , T. Kůra [-] , R. Beníček [-] , Z. Petrásek [-] - R. Koch [-] (88. M. Dubský [-] ) , J. Landšperský [-] (60. Z. Matoušek [-] ) - B. Lang [-] , P. Hron [-] (60. R. Manuel [-] ) , A. Fiala [-] , D. Yatsyna [-] (86. J. Zbránek [-] )
ŽK: 45. L. Kočiš , 60. D. Macek , 62. P. Zemánek , 80. J. Bábíček - 40. T. Kůra , 80. D. Yatsyna , 85. M. Rychetský , 89. Z. Petrásek .

Odkaz na článek:

https://fotbalunas.cz/zapas/448069/


TJ Sokol Pohořelice - Slatina/Slovan

8. kolo krajského přeboru dorostu

0:3 a 3:4

TJ Sokol Pohořelice - FK SK Bosonohy 

7. kolo krajského přeboru mužů

Od začátku utkání jsme začali hrát velmi aktivně a tím zapomněli rychle na náš matný výkon v předešlém utkání. Hned v úvodních minutách jsme se dostávali do 100% šancí. Jednu z nich využil v 6. minutě Adam Fiala, který přízemní střelou k tyči z hranice šestnáctky nedal gólmanovi šanci, 1:0. Neustále jsme se snažili dobývat bránu hostujícího celku, hrál se poměrně svižný fotbal a divákům se musel líbit. Ve 39. minutě se prosadil svým důrazem Bóďa Lang, který uklidil odražený míč v malém vápně do sítě , 2:0.

Druhý poločas jsme chtěli hrát pozorně v obraně, ale zároveň se tlačit do zakončení. Obojí se dařilo. V 59. minutě po chybě obrany hostů a dobrém napadání našich hráčů míč vybojoval Dmytro Y. a krásnou přihrávkou z levé strany předložil míč ke skórování Patrika Hrona, který míč důrazně uklidil do brány, dobře vyřešené situace, 3:0. Od tohoto okamžiku jsem utkání zcela ovládli a vytvářeli si mnoho šancí, kdy jsme několikrát hosty přečíslovali a dostávali se zcela osamoceni před gólmana. V 73. minutě se konečně prosadil i náš čtvrtý útočník Dmytro Yatsyna. Svou samostatnou akcí z pravé strany přešel přes dva bránící hráč a střelou na přední tyč rozvlnil síť po čtvrté, 4:0. 

Prosadili se všichni 4 útočníci, kteří do utkání nastoupili v základní sestavě, všichni hráli velice aktivně, někdy i důrazně a snažili se za podpory všech hráčů zakončovat. Vyzdvihnul bych výkon Patrika Hrona, na kterém byla vidět touha zvítězit a svým koncentrovaným a důrazným přístupem strhnul ostatní. Pochválil bych i hru a organizaci naší obrany včetně gólmana, která nejen, že hrála velice soustředěně a bez chyb, ale přinášela i klid do naší rozehrávky, což mělo také pozitivní dopad na celkový obraz naší hry. Vytvořili jsme si spoustu krásných šancí. Diváky toto utkání muselo bavit a určitě přijdou i na další domácí zápas.  

TJ Sokol Pohořelice
M. Rychetský [-] - J. Landšperský [-] (68. R. Manuel [-] ) , B. Lang [-] , P. Hron [-] , A. Fiala [-] (79. J. Zbránek [-] ) , F. Vedral [-] , R. Koch [-] (79. M. Dubský [-] ) , T. Kůra [-] , D. Yatsyna [-] , R. Beníček [-] , Z. Petrásek [-]
FK SK Bosonohy
M. Oros [-] - P. Dedič [-] (46. M. Pakosta [-] ) , P. Čoupek [-] , M. Tofl [-] , Š. Pelán [-] (70. P. Táborský [-] ) , A. Sedlák [-] (36. D. Varga [-] ) , T. Lukšija [-] , M. Hladký [-] , L. Hattoň [-] (46. O. Osladil [-] ) , J. Černý [-] (46. P. Dohnal [-] ) , K. Konečný [-]
ŽK: 56. F. Vedral , 78. R. Manuel - 57. M. Tofl , 79. P. Čoupek .


Odkaz na video:

https://app.veo.co/matches/20230916-poho-bosonohy-083dcaf2/

Odkaz na články:

https://fotbalunas.cz/zapas/448058/Veselí /Strážnice - TJ Sokol Pohořelice

7. kolo krajského přeboru dorostu

3:0 a 3:1

TJ Moravan Lednice - TJ Sokol Pohořelice

6. kolo krajského přeboru mužů

Chtěli jsme navázat výsledkově na předešlou výhru. To se však nepovedlo. A to i přesto, že jsme věděli, že domácí Lednice není v optimální situaci. Od začátku utkání jsme působili rozpačitě a to na všech postech. Svým přístupem, nebojovností, nekoncentrovaností jsme pouštěli domácí do šancí. Vyvrcholením byla penalta, kterému předcházela ztráta uprostřed hřiště, kdy si náš hráč šlápl na míč. Poté přišla další chyba naší obrany a následný faul našeho brankáře. Pokutový kop však chytil. Místo, aby nás tato situace nakopla, inkasovali jsme gól, kdy jsme nechali domácího hráče snadno odcentrovat z naší levé strany. Dlouhý vysoký centr špatně vyhodnotil náš gólman a zcela osamocený lednický hráč usměrnil míč hlavou do brány, 1:0. Po této brance se hra postupně přesouvala na polovinu domácích, avšak se nám branku do poločasu vstřelit nepodařilo.

Do 2. poločasu jsme posílili střed hřiště a začali aktivně dobývat domácí bránu. Domácí zodpovědně bránili a hrozili z ojedinělých breaků. Naše hra končila před šestnáctkou soupeře a i přes optický tlak jsme téměř domácího brankáře neohrozili. V 85. minutě jsme inkasovali druhou branku, kdy se domácí prosadili právě po jednom z breaků, 2:0

Nemůžu upřít snahu našich hráčů, ale takhle se o body nehraje. Fotbal bolí, je to dřina a bez týmovosti, bojovnosti, nasazení , zodpovědnosti a touhy vyhrát dlouhodobě vítězit nejde. Dnes jsme prohráli dvakrát. Tímto zápasem jsme vypadli i z poháru Jihomoravského kraje. 

Odkazy na články: 

https://fotbalunas.cz/zapas/448047/  

https://brnensky.denik.cz/fotbal-kraj/foto-lednice-porazila-pohorelice-k-prvni-vyhre-pomohl-patnactilety-dorostenec-20.html

TJ Moravan Lednice

L. Prokop [-] - T. Pálka [-] , Y. Brovchenko [-] , M. Krmíček [-] (65. K. Lucký [-] ) , P. Mach [-] (90. L. Vala [-] ) , T. Wolgemuth [-] , L. Hovězák [-] (80. M. Veverka [-] ) , O. Osička [-] , Z. Očenášek [-] , J. Ferby [-] , M. Ruber [

TJ Sokol Pohořelice

M. Rychetský [-] - J. Landšperský [-] (69. A. Fiala [-] ) , B. Lang [-] , P. Hron [-] , F. Vedral [-] , R. Koch [-] , Z. Matoušek [-] (46. J. Zbránek [-] ) , T. Kůra [-] , D. Yatsyna [-] , R. Beníček [-] , Z. Petrásek [-

ŽK: 15. M. Rychetský .
TJ Sokol Pohořelice - TJ Sokol Novosedly

6. kolo krajského přeboru dorostu

0:6 a 1:2

TJ Sokol Pohořelice - TJ Rajhradice

5. kolo krajského přeboru mužů

Na domácím hřišti se nám ve 4. utkání podařilo poprvé bodovat a to v derby s doposud neporaženými Rajhradicemi. Za hostující hráče nastoupili v základní sestavě zkušení hráči Pavel Outrata a František Furch. Na domácí straně došlo ke změnám, kdy se na hřiště dostali také zkušení hráči. Historická výhra a první góly v krajském přeboru se však nerodily snadno. Snad z první vážnější akce jsme inkasovali v 16. minutě gól, kdy se z odraženého centru dostal hlavou k zakončení právě zmíněný František Furch. Po obdržené brance jsme neopustili od naší aktivní hry a postupně jsme se tlačili do zakončení. Po sérii několika slibných šancí a standartních situací se nám podařilo vyrovnat. Běžela 32. minuta a po mnoho přihrávkách uprostřed hřiště jsme se dostali až na pravou stranu, kdy po centru Roberta Kocha doslova donesl míč na přední tyči Bóďa Lang. Po vyrovnávací brance jsme už dominovali. Druhou branku se nám podařilo vstřelit ve 42. minutě po výborně zahrané standartní situaci, kdy přetažený centr vrátil hlavou před bránu kapitán Zbyněk Petrásek a Bóďa Lang doklepával hlavou míč do odkryté části branky. Do přestávky jsme šli do kabin za stavu 2:1.
Do druhého poločasu jsme nastoupili opět aktivně a chtěli zápas rozhodnout. To se podařilo po vystřídání, kdy do hry nastoupil Ronaldo Manuel a po 5. minutách vstřelil uklidňující třetí branku, kdy důrazným zakončením po standartní situaci a skrumáži před hostujícím gólmanem uklidil míč do brány, 3:1. Po této brance se snažili hosté zejména nákopy na útočníky dostat do tlaku. Dokonce se jim podařilo trefit tyč po úniku z pravé strany. Konec utkání se však už nesl v naší režii, kdy jsme mohli přidat ještě další branky. Za zmínku stojí 1000% šance Bódě Langa, kterému předložil míč doslova na lopatu Patrik Hron. Bohužel ve zcela osamocené pozici přestřelil v malém vápně bránu a odmítnul tak hattrick, který by dnešnímu utkání slušel.

Hodnocení /trenér/:

Poděkování přísluší všem hráčům nejen na hřišti. Na utkání jsme se připravovali celý týden zodpovědně a i přes řadu přetrvávajících komplikací, jsme si šli za vítězstvím. Vyhráli jsme zcela zaslouženě, i když hosté nám výhru v bojovném utkání nechtěli dát zadarmo. My máme stále co na naší hře zlepšovat a budeme se soustředit hlavně na naše výkony. V následujícím víkendovém utkání nás čeká zápas v Lednici, který bude zároveň i utkáním o postup do dalšího kola Jihomoravského poháru. 

Video z utkání:

https://app.veo.co/matches/20230902-292023-a856745f/

Články k utkání:

https://fotbalunas.cz/zapas/448042

Sestavy:


TJ Sokol Pohořelice

M. Rychetský [-] - Z. Petrásek [-] , F. Kříž [-] , F. Vedral [-] - J. Landšperský [-] , R. Koch [-] (87. J. Zbránek [-] ) , T. Kůra [-] - B. Lang [-] (92. J. Šimša [-] ) , P. Hron [-] , Z. Matoušek [-] , D. Yatsyna [-] (59. R. Manuel [-] )
TJ Rajhradice
F. Strakoň [-] - J. Pánek [-] , P. Outrata [-] , M. Cambal [-] (61. T. Kouřil [-] ) , J. Štreit [-] , J. Doležel [-] , M. Bělák [-] (80. T. Polách [-] ) , F. Furch [-] (46. P. Novák [-] ) , M. Urbánek [-] , P. Šnyrch [-] , Z. Michalec [-]
ŽK: 40. R. Koch , 79. Z. Petrásek - 88. P. Outrata .FC Dosta Bystrc - TJ Sokol Pohořelice 

5. kolo krajského přeboru dorostu

3:1 a 7:2

TJ Sokol Pohořelice - FC Medlánky

4. kolo krajského přeboru dorostu

1:2 a 4:3

TJ Tatran Rousínov - TJ Sokol Pohořelice

4. kolo krajského přeboru mužů

Od začátku utkání jsme hráli velice soustředěně a na hráčích bylo vidět, že chceme navázat na slušný výkon v předešlém domácím zápase. To se dařilo během celého prvního poločasu, kdy jsme domácí často přehrávali. Přes několik slibných šancí se šlo do kabin za stavu 0:0.  Bohužel jsme museli z důvodu zranění střídat Filipa Vedrala, což byl výrazný zásah do naší už tak nově vytvořené obranné čtyřky.

Druhý poločas měl až do zhruba 60. minuty podobný scénář. Poté i vinou špatných rozehrávek našeho gólmana jsme se často dostávali pod tlak. Z jedné takové akce, kdy jsme lehce přišli o míč na polovině hřiště, jsme inkasovali 1. gól. To běžela 72. minuta. V této situaci jsme museli totálně přeplánovat naše taktické střídání, kdy jsme spíše už mysleli na to, uhrát bod. I přes přeskupení našich útočných hráčů se však nepodařilo dostat se do déle trvajícího tlaku. Naopak domácí využili našeho otevřenějšího postavení a vstřelili ještě 2 góly.

Pozitivní je, že se nám nezranil další žádný hráč. Do příštího zápasu můžeme očekávat posílení o 1 až 2 hráče.

Domácí utkání budeme chtít určitě zlomit v naše vítězství. Doufáme, že nás fanoušci přijdou podpořit. Celek Rajhradic je také nováčkem krajského přeboru a momentálně si vede lépe než my, kdy získal 5 bodů.


Tatran Rousínov

M. Řepka [-] - M. Zbořil [-] , M. Rozehnal [-] , R. Kubáč [-] , R. Jašek [-] (51. M. Mikeš [-] ) , P. Imramovský [-] , J. Pešta [-] , L. Němec [-] (51. P. Líznar [-] ) , M. Pavlík [-] (85. F. Novotný [-] ) , M. Kříž [-] , M. Handlíř [-]
TJ Sokol Pohořelice
T. Kalivoda [-] - F. Vedral [-] (46. B. Lang [-] ) , F. Kříž [-] , Z. Petrásek [-] - T. Kůra [-] , R. Koch [-] , J. Landšperský [-] (77. Z. Matoušek [-] ) - J. Zbránek [-] (67. R. Manuel [-] ) , P. Hron [-] , A. Fiala [-] , D. Yatsyna [-] -
ŽK: 65. R. Kubáč - 70. A. Fiala , 79. R. Manuel .

TJ Sokol Pohořelice - FC Kuřim

4. kolo krajského přeboru dorostu

0:6 a 1:13

TJ Sokol Pohořelice - FC Dosta Bystrc

3. kolo krajského přeboru mužů

Z posledního utkání jsme se hodně poučili a až na výjimky jsme všichni hráči a trenéři celý týden pracovali na tom, abychom napravili ne úplně šťastný vstup do sezóny krajského přeboru.

Byli to však hosté, kteří nás mohli potrestat za naši nekoncentrovanost a hned v prvních minutách mohli jít do vedení. Naše obrana včetně gólmana naštěstí tyto příležitosti vyřešila. Po počátečním  nástupu hostů zhruba po 15.minutě utkání se hra začala vyrovnávat a byli jsme to my, kteří se tlačili do zakončení.  

Zpočátku jsem hrozili zejména dobře zahranými standartními situacemi, kdy jsme se dostávali svým důrazem k ohrožení brány hostujícího gólmana.  Bystrcká obrana odolala i slušnému zakončení Honzy Zbránka, kterému míč ve velkém vápně připravil Tomáš Kůra. Poté opět Honza Zbránek po narážečce s Dmytrem Yatsynou pronikl z levé strany až k postranní čáře, kde jeho prudkou přihrávku podél nikdo neuklidil do brány. Bohužel se nám do poločasu zranil Filip Vederal, kterého nahradil Patrik Hron.

Do druhého poločasu jsme vstoupili koncentrovaně s cílem zlomit soupeře. Do hry přišla další čerstvá síla Adam Fiala, který se vrací po zranění.  Ihned po příchodu na sebe poutal pozornost a bylo na něho několik faulů, kdy jsme měli možnost zahrávat standartní situace a dostávat tak soupeře pod tlak. Dalším střídáním dvou hráčů kolem 60. minuty jsme se chtěli tlačit do šancí. A to se povedlo. Nejprve ve 100% šancí Adam Fiala po centru z pravé strany netrefil na přední tyči míč ideálně. Následně se dostal do téměř samostatného nájezdu z poloviny hřiště Zdeněk Matoušek, který však nepřekonal bystrckého gólmana. Tyto neproměněné šance nás mohli mrzet, hosté se dostali do dobré šance z pravé strany, avšak domácí obrana si s touto situací poradila.

Pozitivní je přístup a snaha všech hráčů k utkání.  Dalším velkým plusem jsou navrátilci po zranění Adam Fiala  a Dmytro Yatsyna a také že někteří hráči dohánějí prázdninovou "letní přípravu", kdy měli doslova fotbalové prázdniny. Za zmínku stojí slušný výkon mladého Honzy Zbránka, který na sebe poutal pozornost a byl aktivní směrem dopředu.

Svou nedisciplínovatostí obdrželi 2 červené karty. Nejprve po druhém faulu ve středu hřiště kapitán Michal Ševčík. Druhou červenou kartu dostal jeden z našich nejlepších hráčů stoper Roman Beníček za oplácení ve vyhroceném závěru utkání.

Za poslední 3-4 roky jsme snad žádnou červenou kartu nedostali a určitě se nechceme a nebudeme ani tímto stylem prezentovat. Ani nemluvím o tom, že nás tito hráči oslabili do dalších utkání. Jedná se o hráče stěžejní kostry týmu. Jsem přesvědčen o tom, že náš tým půjde herně i výsledkově nahoru. Je zde více faktorů, aby si vše sedlo, ale tohle nám situaci rozhodně neulehčuje. TJ Sokol Pohořelice
M. Rychetský [-] - J. Landšperský [-] , M. Ševčík [-] , J. Zbránek [-] (46. A. Fiala [-] ) , F. Vedral [-] (40. P. Hron [-] ) , R. Koch [-] , T. Kůra [-] , D. Yatsyna [-] (63. Z. Matoušek [-] ) , J. Šimša [-] (63. R. Manuel [-] ) , R. Beníček [-] , Z. Petrásek [-]
FC Dosta Bystrc-Kníničky
M. Nahodil [-] - J. Solanský [-] , J. Urban [-] (73. P. Veleba [-] ) , Š. Pisko [-] , A. Stasiuk [-] (70. J. Pavlík [-] ) , O. Pelc [-] (83. M. Líkař [-] ) , M. Kratochvíl [-] (46. J. Bílý [-] ) , V. Kocman [-] , L. Hansl [-] (46. D. Dlouhý [-] ) , B. Ryšavý [-] , M. Hába [-]
ŽK: 55. A. Fiala , 77. R. Beníček , 80. M. Ševčík , 89. T. Kůra , 90. R. Manuel - 37. J. Solanský . ČK: 93. M. Ševčík , 94. R. Beníček - 94. J. Bílý .FC Soběšice - TJ Sokol Pohořelice

3. kolo krajského přeboru dorostu

3:4 a 8:0

FC Kuřim - TJ Sokol Pohořelice

2. kolo krajského přeboru mužů

Do Kurimi jsme se tesili, ikdyz jsme vedeli, ze nejsme v uplne dobrem rozpolozeni a to zejmena z duvodu zraneni, ktera ovlivnila i celou letni pripravu.Od zacatku jsme chteli hrat aktivne, ale domaci nas svou vlastni aktivitou prehravalo. V 18.minute jsme inkasovali 1. gol, ktery padl po centru z nasi leve strany, kdy mic preletel naseho stopera i beka a od domaciho hrace se odrazil mic zpet na male vapno, kde s jistotou mic uklidil do brany zrejme nejlepsi hrac zapasu Svoboda. Nejspis prvni strela na branu. Ve 42. minute jsme inkasovali 2. gol, kdy jsme svym nedurazem nechali snadno odcentrovat z nasi prave strany a utocnik Svoboda uklidil mic celem zady do vzdalenejsiho rohu brany. Aby toho nebylo do prestavky dost, domaci po rychle kombinaci z nasi prave strany krasnym centrem nasli domaciho hrace mezi nasimi dvema stopery a hrac Musil trefil hlavou v idealnim nabehu a nedal nasemu golmanovi sanci.Do kabin se odchazelo za stavu 3:0.O pestavce jsme zvysili nasi aktivitu, hra se vyrovnala.Dostali jsme se i do velice slibne sance na snizeni, avsak zakonceni nebylo dostatecne durazne a domaci golman si s timto pokusem poradil. Bohuzel jsme z dlouheho autu do maleho vapna dostali 4. gol. Tohle si mela nase obrana v cele s golmanem pohlidat. Po teto brance jiz domaci jasne dominovali a dostavali se rychlymi brejky do precisleni a do sanci, ze kterych vytezili jeste 3 branky. 

1. zapas byl pro nas vyraznym varovanim. Urcite nejsme zvykli se prezentovat timto najivnim a odevzdanym fotbalem. Mame tyden na to, abychom se dobre pripravili a na domacim hristi pokusili zvitezit a napravit tuto horkou zkusenost. Domaci zvitezili zcela zaslouzene!!! 

Kuřim - Pohořelice 7:0
Poločas:
3:0.
Branky:
18. a 42. Svoboda, 45., 87. a 90. Musil, 68. a 69. Ullmann.
Rozhodčí:
Ryba – Burgr, Šenkýř.
ŽK:
Pluháček – nikdo.
Diváci:
180.
Kuřim:
Smrčka – Petřík (71. Kostrůnek), Bartoš, Pitel, Pospíšil (60. Halouzka), Koreň (60. Ullmann), Svoboda, Musil, Rolinek, Pluháček, Malý (60. Vlček).
Pohořelice:
Rychetský – Beníček, Šimša (56. Zbránek), Vedral, Koch (33. Petrásek), Manuel, Kůra, Ševčík, Lang, Landšperský, Hron.

https://brnensky.denik.cz/fotbal-kraj/kurim-pohorelice-fotbal-jmk-krajsky-prebor-uvod-sezony-debakl.html


TJ Sokol Pohořelice - TJ Start Brno

2. kolo krajského přeboru dorostu

0:6 a 3:6

TJ Sokol Pohořelice - Slavoj Velké Pavlovice

26. kolo 1.A třída skupina B

Do posledního utkání sezóny jsme šli s vědomím, že už nám 1. místo nikdo nevezme, ale také s vědomím, že chceme udržet jarní neporazitelnost a také neporazitelnost na domácím hřišti v průběhu celé sezóny.

Do zápasu jsme však nevstoupili s přílišnou koncentrací a nasazením. Spíše jsme hráli hodně individuálně a laxně bez týmového zapojení. Přesto jsme si vypracovali tutovku, kdy po kombinaci přešel přes gólmana Dmytro Y., ale po skvěle provedené kličce nedokázal dopravit míč do prázdné brány. To se nám vymstilo a hosté se prosadili poprvé v 17. minutě po hrubce naší obrany, 0:1. I přesto, že jsme hosty přehrávali a měli územní převahu, náš výkon byl nemastný neslaný a diváka nemohl bavit. Do konce poločasu se znovu prosadili hosté a po centru do vápna hlavou zvýšili na 0:2.

V kabině bylo o poločasu snad poprvé v sezóně více dusno, jasně jsme si řekli, že takto určitě ne. Po vystřídání našeho zraněného kapitána Michala Š. se začali dít věci. Nejprve snížil v 52. minutě Dymo Y. střelou k tyči, 1:2. V 62. minutě se po krásné akci z autového vhazování uprostřed hřiště a po úniku z levé strany naservíroval Bóďa L. křižnou přihrávkou osamocenému Ríšovi K., který nedal gólmanovi vůbec šanci, 2:2.  V 78. minutě přidal vedoucí branku po standartní situaci a závaru v šestnáctce svým důrazem Kuba Š., 3:2. Následně v 81. minutě krásnou kombinační souhrou zvýšil po průniku do pokutového území a křižnou bombu do šibenice rozvlnil síť po čtvrté, 4:2. Další branka přišla po centru zprava v 85. minutě, kdy se prosadil hlavou Ronaldo E. a završil tím konečný účet tohoto utkání, 5:2.

Po předání poháru pro vítěze 1.A třídy sk. B panem Stanislavem Schwarzem a starostou města Pohořelice panem Miroslavem Novákem se mohlo začít slavit.


TJ Sokol Pohořelice
T. Kalivoda [-] - F. Vedral [-] (76. R. Kroupa [-] ) , J. Šimša [-] , Z. Petrásek [-] - R. Koch [-] - B. Lang [-] , P. Hron [-] , A. Fiala [-] , D. Yatsyna [-] , R. Manuel [-] - M. Ševčík [-] (46. Z. Matoušek [-] )


SK  Vojkovice - TJ Sokol Pohořelice

18. kolo 1.A třída skupina B

V úterý  jsme se střetli v dohrávce 18. kola s ambiciózním týmem Vojkovic, který se prezentuje běhavým fotbalem, který nám ne vždy vyhovuje. Takto se i zápas v 1. poločasu vyvíjel. My jsme se snažili domácí překvapit rychlým průnikem do šestnáctky, ale domácí obrana si pozorně veškeré naše pokusy pečlivě hlídala. V 18. minutě se však dostal za zády domácí obrany Adam Fiala., který se prosmíknul i kolem posledního obránce, který ho fauloval. Zmíněný hráč penaltu i se štěstím proměnil, 0:1. Ve 26. minutě domácí srovnali, kdy náš stoper neodkopl míč v naší šestnáctce a po skrumáži domácí srovnali na 1:1. Do konce poločasu jsme měli ještě po standartní situaci 100% šanci, kdy se zjevil Jara S. tváří gólmanovi, avšak přestřelil bránu.

Ve druhém poločasu jsme udělali pár změn v rozestavení hráčů, ale zejména jsme změnili způsob naší hry a domácí dostali pod obrovský tlak. Ten vyústil ve dvě vstřelené branky. Nejprve ve 49. minutě po rohu zvýšil hlavou Bóďa Lang na 2:1 a v 60 minutě přidal 3. branku Ríša Koch, který po krásné akci spíše centroval, ale míč skončil až v síti domácích, 3:1. V 72. minutě se podařilo snížit domácím na 3:2, kdy jsme zbytečně ztratili u domácí střídačky, po dlouhém míči se dostal do samostatného úniku útočník Vojkovic a nedal našemu gólmanovi šanci. Nutno podotknout, že stejný hráč se řítil chvíli předtím také sám na gólmana, to však svou šanci promarnil. 

V 77. minutě rozvlnil dalekonosnou střelou z 35 metrů přímo do šibenice náš nepravidelně hrající útočník Přema Klein, kdy nejprve přešel přes čtyři hráče soupeře, 4:2.

Poslední a zřejmě nejhezčí akcí zápasu byla průniková přihrávka středem domácí obrany a ve sprintu nabíhající Patrik Hron nezjištěně uklidil míč k tyči bezmocného gómana,5:2.

S výhrou jsme určitě spokojeni. Bohužel se nám zranil druhý hráč během posledních dvou utkání a to Yatsyna D., kterému domácí hráč již ve 30.minutě přišlápl kotník a poslední zápas bude muset vynechat.

Děkujeme skvělé atmosféře v hlediště a našim divákům, kterých přijelo do Vojkovic hodně. Také jsme tímto vítězstvím získali 63 bodů, za které máme od našeho vedoucího slíbenou sladkou odměnu.

Tatran Kohoutovice - TJ Sokol Pohořelice

25. kolo 1.A třída skupina B

Od začátku jsme se ujali úlohy roli favorita a nenechali domácí na pochybách, kdo dnes zvítězí a tímto vítězstvím si zajistí 1. místo v konečné tabulce a tím postup do krajského přeboru. Všichni hráči hráli s obrovskou chutí, koncentrací a představili domácím velkou kvalitu ve všech činnostech. 

Už ve 14. minutě byl stav 3:0, kdy se po nádherně provedených útočných akcí postupně prosadili naši nejlepší střelci. Svým 19. gólem v této sezoně po centru zleva hlavou Adam F., 1:0. V 5. min.  po centru zprava důrazem v malém vápně Patrik H., 2:0 a ve 14. minutě Bóďa L. svým 11. gólem v sezoně zvýšil na pohodlných 3:0, kdy zpracoval krásnou průnikovou přihrávku do šestnáctky a hned druhým dotekem prostřelil gólmana. Do přestávky jsme si vytvořili ještě několik příležitostí, avšak bez brankového vyjádření.

Do druhého poločasu jsme znovu vstoupili aktivně a hned v 51. minutě rozvlnil svým dnešním druhým a celkově 18. gólem v sezóně Patrik H.,4:0. V 59. minutě se prosadil individuálním průnikem středem hřiště Yatsina D., 5:0.

Poté jsme postupně prostřídali a to se projevilo tím, že jsme domácím dovolili vstřelit 2 branky, které jsme dostali spíše díky naší nekoncentrovanosti. Poslední branku a to v 90. minutě vstřelil po chytře zahraném rohovém kopu Filip V., 6:2.

Všechny hráče potěšil fakt, že naši ale i domácí fanoušci ocenili naši hru a náš přístup k celému utkání.

Po konečném hvizdu rozhodčího jsme mohli začít slavit 1. místo celé soutěže a tím postup do krajského přeboru !!!

TJ Sokol Pohořelice

T. Sedmidubský [-] - J. Sovka [-] , F. Vedral [-] , Z. Petrásek [-] , J. Šimša [-] (76. Z. Matoušek [-] ) - M. Ševčík [-] (37. R. Manuel [-] ) , R. Koch [-] (76. R. Kroupa [-] ) - B. Lang [-] , P. Hron [-] , A. Fiala [-] , D. Yatsyna [-]

FK Znojmo - TJ Sokol Pohořelice

25. kolo 1.B třída dorostu skupina

K dlouho očekávanému zápasu jsme zajížděli na horkou půdu do Znojma. Soupeř byl před zápasem druhý s 3 bodovou ztrátou. Věděli jsme, že pokud neprohrajeme, tak zůstaneme první i po konci soutěže. Do zápasu jsme nastoupili v takřka kompletním složení. Do zápasu šli oba stopeři Martin Dubský, Petr Lang a i Vojta Lang, který hrál tentokrát na kraji obrany, kde jsme to chtěli vyztužit a hlavně pohlídat jejich nebezpečného útočníka Tejkala. Podařilo se nám to na 100%. Od začátku zápasu se hra přelévala z jedné strany na druhou...bylo vidět, že na sebe narazily nejlepší týmy soutěže. Hodně osobních soubojů, ale vše férově. My jsme měli hned ve 4. minutě obrovskou šanci, kdy Honza obešel po levé straně soupeře a předložil míč pod sebe na Petra Jelínka, který z malého vápna překopl bránu. Soupeř měl spíše náznaky kolem vápna, ale naši stopeři se s tím dobře vyrovnávali. Ve 20. minutě jsme to byli zase my, kdy jsme mohli konečně rozvlnit síť. Avšak Adam selhal na malém vápně, kdy měl také odkrytou bránu. Soupeř hrozil po standartkách, kdy nám dokonce nastřelil břevno. Když už se zdálo, že půjdeme do šaten za stavu 0:0, tak soupeř udeřil. Po špatném odkopu naší obrany, se k míči dostal jejich záložník a krásně zavěsil. Poločas 1:0.Do druhé půlky jsme si řekli, že to zvládneme, že ty šance stále máme, že to tam určitě padne. Na týmu jsem cítil odhodlání. V 58. minutě to přišlo. Lukáš Sladký výborně zabojoval na kraji vápna, nacentroval levou nohou, kde našel Honzi, který si ještě pohrál s obranou a zavěsil pod břevno. 1:1.Hned za tři minuty jsme přidali druhou branku, takřka jako přes kopírák. Výborná bojovnost a press pomohl Honzovi k jeho druhému gólu. 1:2. Hned bylo veseleji. Soupeř trošku odpadl, snažil se jen nakopávat míče za obranu, což nám vyhovovalo. Obrana s brankařem v druhé půlce fungovala na jedničku. Hráli jsme konečně i trošku takticky, kdy jsme už nemuseli nikam spěchat. Soupeř měl nějaké závary po nákopech z půlky nebo po rohu, ale jak říkám. Zvládli jsme to. Ke konci mi vyšlo i taktické střídání, kdy šel dolů Petr Jelínek, který ten zápas obrovsky odmakal a šel místo něj na hrot jinak bek Ondra Tuček a byl to právě on, kdo přihrával Honzovi na 3 gól. V 90. minutě šel na roh i jejich brankář a všichni hráči. My jsme míč skvěle odehráli z vápna na Ondry, který byl na odraženém míči první a poslal do samostatného úniku Honzi, který si pohlídal výběh z půlky a šel úplně sám do prázdné branky. 1:3. Klobouk dolů před všema hráči, kteří k zápasu zajížděli. I Ti co nehráli byli oporami kluků !! Děkuji všem za nasazení ! Jeden z mých nejlepších zápasů na trenérské lavičce. 

MFK Vyškov "B" - TJ Sokol Pohořelice

23. kolo 1.A třída skupina B

Od začátku utkání se hrál dobrý kombinační fotbal. Bylo vidět, že se utkaly týmy ze špičky tabulky.

Domácí zahodili největší šanci, kdy se útočník objevil po odraženém míči sám před gólmanem, Tomáš Kalivoda však tento pokus zneškodnil.

Domácí tým, posílen o hráče z druholigového týmu,  se snažili o přímočarou hru, když záložníci několikrát přihrávkou vybídli rychlé a mladé útočníky k zakončení nebo k finální přihrávce. My jsme se snažili prosadit spíše po stranách, kde se o rozruch v obraně staralo především trio Lang, Hron, Fiala, doplněné ofenzivně laděnými beky Petráskem a Vedralem.

Po jedné takové akci jsme se ujali vedení. Po centru do vápna se míč nešťastně odrazil od obránce nejprve k Bóďovi Langovi a poté k Adamu Fialovi, který se svým důrazem nemýlil v 37. minutě jsme šli tedy do vedení 1:0.

Ve druhém poločase to byl spíše taktický boj. Domácí se snažili o vyrovnání, ale dobrá obrana Pohořelic jim nedovolila dostávat se do šancí.

Rozhodnutí přišlo v 90. minutě, když se po sérii rohových kopů míč odrazil k Jakubu Šimšovi, který z blízka prostřelil brankáře a dal tak podobu konečnému výsledku.

Ve druhém poločase už k vidění tolik šancí nebylo, hráli jsme jednoduše na nulu vzadu a  svým dobrým taktickým výkonem si po zásluze odvážíme 3 body z horké půdy Vyškova. 


TJ Sokol Pohořelice
T. Kalivoda [-] - J. Sovka [-] , F. Vedral [-] , Z. Petrásek [-] , J. Šimša [-] - Z. Matoušek [-] (80. M. Marek [-] ) , R. Koch [-] - B. Lang [-] , P. Hron [-] , A. Fiala [-] , D. Yatsyna [-]

Křepice/V.Němčice - TJ Sokol Pohořelice

24. kolo 1.B třída dorostu skupina

K zápasu do Křepic jsme zajížděli po domácím vítězství a nabuzení získat 3 body před zápasem ve Znojmě. Nachystaní jsme byli skvěle. Bohužel začátek zápasu nezastihl v největší formě našeho brankáře Aleše, který v 6. minutě pustil střelu z 20. metrů, která šla přímo na něj. Obrovská chyba, prohrávali jsme 1:0. Míč jsme drželi častěji na kopačkách my. Náznaky šancí tam též byly. Ale bohužel v 15. minutě jsme prohrávali už o dvě branky, kdy naše obrana propadla na pravé straně, soupeřův hráč se dostal do úniku a Aleš ho fauloval ve vápně - penalta a 2:0. Věřil jsem, že když budeme stále tak pracovat, jak jsme pracovali, tak to zvládneme a zápas otočíme. Ve 40. minutě krásně nacentroval z levé strany Lukáš Sladký a Petr Jelínek z jedné dával na 2:1. Neskutečně jsme se zvedli a šance střídala šanci. Ve 43. minutě jsme srovnali na 2:2, když rychle rozehraný faul nakopl Pepa na Honzi a ten šel sám, nemýlil se. Do poločasu jsme zásluhou Honzi šli do vedení 2:3. Výborně hrající Lukáš Sladký si na lajně pohrál s protihráči a centroval na vápno, kde vyplul Honza a hlavou předskočil vyběhnutého brankáře. Krásná fotbalová akce. V poločase jsme si řekli, že nemůžeme dělat takové chyby, jaké jsme vyrobili při obdržených brankách. Ve druhé půlce už se to zlepšilo. Soupeře jsme k ničemu nepustili a hráli jsme aktivně. Bohužel jsme měli smůlu na proměňování šancí. Pojišťovací branku a svou třetí tenhle zápas dal znovu Honza, kdy se po rychlé akci dostal do úniku za obranu a nemýlil se 2:4. Do konce zápasu jsme hru kontrolovali. Za zmínku stojí ještě krásná hlavička od Adama Michny, kterou brankář krásně lapil. Obrovské uznání klukům za obrat !! Jde vidět, že tým má obrovskou vnitřní sílu. Pochvala pro Lukáše Sladkého za výborný výkon, pochvala Pepi za dobře odvedenou práci po zranění na pozici stopera. A samozřejmě Honza, který dal 3 branky. Tenhle víkend máme volno a budeme se chystat do Znojma na horkou půdu.

TJ Sokol Pohořelice - TJ Slavoj Rohatec

22. kolo 1.A třída skupina B

Od začátku utkání bylo vidět, že se střetli týmy, kteří se snaží o to, hrát kombinační fotbal. Hosté chtěli hrát, ale nechali hrát nás. My jsme se od začátku utkání snažili využít chyb v obraně Rohatce. To se podařilo již v 7.minutě po hned druhé přímočaré akci z pravé strany po úniku Dmytra Y., který naservíroval krásný a přesný centr do pokutového území na zcela osamoceného Adama F., který hlavou míč uklidil za záda gólmana, 1:0.

Dále obě mužstva předváděla kombinační hru, kde byla vidět i fotbalová kvalita. Hostům se podařilo po pasu za naši obranu a následném faulu v pokutovém území v souboji 1 na 1 našeho stopera z penalty vyrovnat, 1:1.

Po chvíli přišla podobná situace v opačném pokutovém území, kdy po faulu na Adama F. nekompromisně proměnil penaltu Patrik H.. To běžela 33. minuta, 2:1. Do poločasu v 41.minutě se nám podařilo vstřelit ještě třetí gól, který vstřelil po průniku do vápna a kličce gólmanovi s jistotou znovu Adam F., 3:1.

Druhý poločas pokračoval ve stejném fotbalovém tempu. V 59.minutě se nám podařilo po centru opět zprava přidat další branku, kterou svým důrazem přidal druhý dnešní dvoubrankový střelec Patrik H., 4:1.

V době, kdy už jsme zápas zcela měli pod kontrolou a nevyužili několik breakových situací, jsme inkasovali gól na 4:2, to běžela 77. minuta. 

Poslední branku přidal s chutí hrající Ríša K. po breakovém úniku z půle hřistě a ostré přízemní střele střele z 25 metrů nedal gólmanovi šanci, 5:2.

Hodnocení - trenér Z. Matoušek:

Diváci mohli vidět kvalitní fotbalový souboj, kde jsme zaslouženě zvítězili a spravili si chuť po dvou remízových utkání. Věděli jsme, že soupeř má slabiny v defenzívě a toho jsme i během zápasu vytěžili 5 gólu a několik slibných šancí. Oceˇňuji hru hostů z Rohatce, kteří umí střílet branky. To není snadná záležitost a ukazuje to na jejich kvalitu. Velice mě zaujala hra o organizace hry středního záložníka Rohatce s č. 16  F. Vandy.

TJ Slavoj Rohatec - trenér Linhart: 

Prohráli jsme zcela zaslouženě. Chtěli jsme hrát fotbal, který nám není vlastní. Začali jsme velmi defenzivně, přesto jsme do poločasu dostali 3 góly. V druhém poločase jsme se pokusili o nějakou změnu, která bohužel k ničemu nevedla. Domácí byli lepší ve všech směrech.

TJ Sokol Pohořelice
T. Sedmidubský [-] - J. Sovka [-] , Z. Petrásek [-] , P. Sedláček [-] - M. Ševčík [-] , R. Koch [-] - B. Lang [-] (86. P. Klein [-] ) , P. Hron [-] , A. Fiala [-] (66. R. Manuel [-] ) , D. Yatsyna [-] (80. M. Marek [-] ) - F. Vedral [-]
TJ Sokol Pohořelice - TJ Tatran St. Lískovec

23. kolo 1.B třída dorostu skupina

Čekalo nás další domácí utkání a soupeřem byl St. Lískovec. Velice mladý nadějný tým. My jsme věděli, že pokud utkání chceme zvládnout nemůžeme nic podcenit a do zápasu jít na 150%. Od začátku utkání jsme si vytvářeli šance a zejména Honza s Petrem dělali souperove obraně starosti. Hezká kombinační hra vedla v poločasove vítězství 5:0, kdy se 3x prosadil Honza, jednou Lukáš Maderanek a jednou konečně i Jáchym. Poslední zápasy má výbornou formu, tak jsem rád, že se odměnil brankou. Do druhé půlky jsme nastoupili s tím, že nechceme dostat branku a další přidat. Do zápasu ve druhé půlce zasáhl po dlouhé absenci i Josef Volf. Jsem rád, ze se uzdravil. Samozřejmě potřebuje potrenovat. Ve druhé půlce jsme přidali dalších 5 branek zásluhou Honzi, Lukáše Sladkého a Patří Koláře. Bohužel jsme i jednu dostali po nedorozumění brankáře a naši obrany. Je to škoda, ptze v konečném důsledku může hrát i skóre. Do zápasu nastoupili i všichni dorazovy žáci, kteří na zápase byli. Doufám, že si z toho něco vzali a budou na sobě dal pracovat. Pochvala soupeři za předvedenou hru a za to, že to nezabalili. Pochvala naším klukům, že jsme to zvládli a cíl máme na dosah !! Jedeme dál.  

FC Veselí nad Moravou - TJ Sokol Pohořelice

21. kolo 1.A třída skupina B

Bojovný, disciplinovaný a slušně organizovaný tým Veselí nedovolil našim hráčům příliš mnoho šancí a díky jejich houževnatosti jsme se nedostali do ideálního herního tempa. 

Přesto jsme byli častěji na míči a určitě byli fotbalovějším týmem. Domácí i vzhledem k postavení v tabulce čekali na svou šanci po případné chybě naší obrany.

První gólová radost přišla z pokutového kopu. Po jasném podražení obránce Veselí se pískala penalta. Míč si ve 29. minutě postavil na značku pokutového kopu Patrik Hron a i přesto, že jeho záměr domácí brankář vystihl, míč skončil v brance - 0:1.

Vyrovnáno bylo těsně před koncem poločasu. Po nedůrazu v naší šestnátce, kdy jsme nebyli schopni ve 45.minutě takticky balón jednoduše odkopnout do bezpečných míst, vystřelili domácí na zadní tyč a odražený míč uklidil za záda brankáře Kalivody útočník - 1:1.

Druhá půle pokračovala ve stejném duchu jako ta první. My jsme se tlačili do šancí, ale domácí hráli ze zajištěné obrany a nepouštěli nás do velkých příležitostí. Potvrdilo se, že tým Pohořelic je ofenzivně laděné mužstvo a hrát takzvaně do plných jim zkrátka nevyhovuje.Toho se snažili využít domácí, když pohorozili z brejku, ale nedokázali svou šanci proměnit ve vedoucí branku.

Ohlasy k zápasu

FC Veselí nad Moravou

Trenér Dekař: Byli jsme na soupeře dobře připraveni. To, co jsme v týdnu natrénovali jsme i splnili v zápase. Hrozili jsme z brejků. Bohužel jsme je nedokázali dostatečně dobře zakončit. Hosté byli určitě častěji na balonu a byli fotbalovější. Na druhou stranu jsme je do ničeho velkého nepustili.

TJ Sokol Pohořelice

Trenér Matoušek: Neporadili jsme si s houževnatostí domácích. Nedostávali jsme se do šancí tak, jak jsme zvyklí. Ale beru to pozitivně, neprohráli jsme na hřišti soupeře, který hraje o záchranu a byli na nás připraveni. Chybí nám větší pohyb zejména bez míče, trpělivost, mnohdy i kvalita v před finální  části hry a to i na velmi dobře připraveném trávníku.

TJ Sokol Pohořelice - sestava:

T. Kalivoda [-] - J. Sovka [-] , P. Sedláček [-] , Z. Petrásek [-] (54. Z. Matoušek [-] ) , J. Šimša [-] - M. Ševčík [-] , R. Koch [-] - B. Lang [-] , P. Hron [-] , A. Fiala [-] , D. Yatsyna [-] - 

TJ Sokol Pohořelice - Dobšice

22. kolo 1.B třída dorostu skupina B

Tentokrát nás čekal v předehrávce v pondělí tým Dobšic. Další z velice kvalitních týmů v soutěži. Začátek prvních 10 minut jsme nevěděli kam dřív skočit, jak bránit jejich šikovné hráče. A hned po 7. minutách jsme prohrávali 1:0, kdy soupeř zaútočil po pravé straně z hranice vápna zakončil, Aleš ještě střelu chytil, ale dorazku už bohužel ne. Po inkasovane brance jsme se zvedli a v 15. minutě i srovnali zásluhou Honzi, který dostal krásnou prunikovou přihrávku od Pete Jelínka a šel sám, kde se nemýlil. 1:1. Hra se prelevala z jedna strany na druhou, opravdu hezký fotbal z obou dvou stran. Běžela 45. minuta, kdy si navedl míč z leva na střelu Lukáš Maderanek a krásně trefil na vzdálenější tyč. 2:1. Do druhé půlky jsme věděli, že se ještě musíme zlepšit, zkusíme přidat 3 branku a trošku se uklidnit. Začátek druhé půlky nám vyšel parádně. Po akci Honzi, který trefil tyč se míč odrazil k Petovi na penaltu a ten dával do prázdné na 3:1. Myslel jsem, že bude klid, ale opak byl pravdou. My jsme polevili a soupeř toho využil. Z rychlého brejku nám soupeř utekl po naší prave straně a bylo to 3:2. V 80. minutě se výborně hrající Lukáš Maderanek nebál jít do vápna mezi jejich dva hráče a byl faulovan. Honza si vzal míč a s přehledem zakončil. 4:2. Ale bohužel zase po chvilce se soupeř dostal na dostřel a z vápna překvapil střelou našeho brankáře, který si ten gól za rámeček nedá. Bylo to 4:3. Do konce zápasu jsme výsledek ubránili za všech sil a jedeme dál!! Kluci zvládli 2 zápasy ve třech dnech a mají můj obdiv. Pochvala musela být!! Kankou na zápase je další zranění výborně hrajícího Vojty Langa na stoperu. Do příště už fakt nevím, kdo bude hrát. Snad už se mi někdo uzdraví. 

Střelice - TJ Sokol Pohořelice

21. kolo 1.B třída dorostu skupina B

Jeli jsme k neoblibenemu soupeři do Střelic bohužel zase v oklestene sestavě se dvěma žáky na lavičce a jedním dokonce v základní sestavě. Soupeř byl starší, vyspělejší, ale my jsme svým bezchybným výkonem soupeři nedali šanci. Začátek se odehrával spíše na naší polovině, kdy nás Střelice zatlačily svými nakopy na jejich rychlého útočníka, ale všechno jsme s klidem dokázali odvracet a hra se pomale přesouvala na druhou stranu. Výborně hrající Lukáš Sladký hru řídil a rozdával míče. Ve 22. minutě jsme měli standartku a hlavou zavěsil Adam Michna na 1:0 pro nás. Krásný náběh a pěkná hlava ( konečně první gól hlavou v sezóně ). Soupeř pomale odpadal. Nestíhal naše rychle kombinace vedené především na Honzi, s kterým měli obrovské starosti. Do poločasu Honza přidal krasne tři branky a jednu přidal po krásném centru Lukáše hlavou Petr Jelínek. Do šatny jsme šli s výborným výkonem a výsledkem 5:0 pro nás! V poločase jsme si řekli, že nepolevime, že chceme dal hrát. Bohužel nástupem druhe půle jsme možná i vidinou výsledku 15 minut vůbec nehráli a nechali soupeře snížit po standartní situaci na 1:5. Musel jsem zvýšit hlas. Od 60 minuty už jsme to byli zase my. Krásné akce....po jedné takové dával na 6:1 Lukáš Sladký, který se dostal k odrazenemu míči na vápně a s přehledem uklidil k tyči. V 80. minute utekl po pravé straně Honza, předložil hezky míč pod sebe na penaltu Petrovi a ten z jedné nekompromisně zavěsil. Mimochodem tyhle situace dost trénujeme, tak jsem rád, že jsme to předvedli i v utkání. 7:1. Poslední branku dal po úniku obraně, kdy šel sám na bránu Honza. Udělal i kličku brankáři a zavěsil na konečných 8:1 pro nás. Super výkon !!!! Hned v pondělí nás čekají v předehrávce Dobšice, další velice silný soupeř. Tak nám držte palce. 

TJ Sokol Pohořelice - FK Družstevník Nikolčice

20. kolo 1.A třída skupina B

Vstoupili jsme do utkání velmi aktivně a hráli častěji s balonem na svých kopačkách. Do velkých šancí jsme se ale příliš nedostávali, protože hosté z Nikolčic k nám přijeli dobře připraveni. Hosté zataženi na své obranné polovině dobrým taktickým a disciplinovaným výkonem odrážely naše útočné snahy. Hráči hostů častým kouskováním hry nedovolili našemu ofenzivně laděnému mužstvu dostat se do většího tlaku a vyložených šancí. Poločas tedy skončil bez branek.

Druhý poločas už přecejen góly nabídl. V 55. minutě využil špatné komunikace hostujícího brankáře s obráncem domácí Adam Fiala a otevřel skóre 1:0.

Domácí viditelně povzbuzeni vedoucí brankou mohli navýšit své vedení, ale žádnou ze šancí neproměnili. Naopak přišel trest. V 73.minutě po úniku z levé strany a po centru přes celou šíři našeho malého vápna vyrovnali na 1:1.

Radost hostů z vyrovnání však netrvala dlouho. Po standartní situaci se k dorážce hlavou dostal Jakub Šimša a v 76. minutě vrátil vedení na stranu domácích Pohořelic.

Fotbalisté Nikolčic se pak snažili o vyrovnání a zatlačili svého soupeře na svou polovinu. Když se domácím nepodařilo dopravit míč do bezpečných míst, využil toho jejich soupeř k vyrovnání. Po závaru v našem pokutovém území a nedůrazu celé naší obrany vč. gólmana srovnali hosté v 88. minutě na konečných 2:2.

Ohlasy k zápasu:

Trenér Matoušek Z. : Hosté získali maximum za svou disciplinovanost a mnohdy i fotbalovou kvalitu. My jsme si naší předvedenou hrou, ale zejména chabou bojovností a nasazením,  nezasloužili vyhrát. Na druhou stranu když dvakrát vedeme, tak bychom to měli uhrát. 

Družstevník Nikolčice

Člen realizačního týmu - Jelínek M.: Hráli jsme zodpovědně. Byli jsme si vědomi síly domácích. Z obou stran to byl zajímavý fotbal.

TJ Sokol Pohořelice - sestava:
T. Sedmidubský [-] - P. Sedláček [-] , J. Šimša [-] , J. Sovka [-] , Z. Petrásek [-] - M. Ševčík [-] , R. Koch [-] (27. A. Fiala [-] ) - M. Marek [-] (46. R. Manuel [-] ) , B. Lang [-] , P. Hron [-] , D. Yatsyna [-] (85. Z. Matoušek [-] )


TJ Sokol Pohořelice - TJ Tasovice

20. kolo 1.B třída dorostu skupina B

Do zápasu jsme nastoupili bez pěti opor základní sestavy a na výsledku se to bohužel podepsalo. Od začátku utkání si troufám tvrdit, že jsme byli vyrovnaným soupeřem ve středu hřiště i v soubojích. Bota nás tenhle zápas tlačila směrem dopředu. Na Honzi byli jejich obránci výborně připraveni. Zdvojovali ho, někdy to bylo i ve třech hráčích. Bohužel jsme se za celý zápas nedostali pořádně do ohrožení soupeřovi branky. Byly to jen takové náznaky, což s tak kvalitním soupeřem je málo. Soupeř udeřil poprvé v první půlce, kdy nám jejich výborný kapitán utekl po pravé straně, dával míč po zemi před branku a soupeř prakticky do prázdné 0:1. V poločase jsme byli odhodláni se zápasem něco udělat, na borcích jsem viděl odhodlání a chuť, ale bohužel tomu scházela ve druhé půlce ta kvalita. Druhou branku jsme dostali po totožné akci soupeře, kdy nám po pravé straně utekl hráč, centroval do ofsajdu, kde dával hráč druhý gól. Pomezní ofsajd zamával, rozhodčí ho písknul a po nátlaku jejich fanoušků ofsajd zrušil a nechal gól. 0:2. Nepochopitelné. Nevím, jestli by to na konečném výsledku něco hrálo, ale byla to škoda. Soupeř vyhrál zaslouženě. My se musíme uzdravit, dát se do kupy, a kdyby ne, tak bojovat s tím co máme. Kluky jsem pochválil za bojovnost a nasazení. V sobotu jedeme do Střelic, kde to nebude bohužel zase lehké.  

Rozhovor hráč A-mužstva:   

Jaroslav Sovka - obránce, dres č. 4

1. Čau Slávo, na úvod tě poprosím, aby sis nám trochu představil.

Ahoj, jmenuji se Jaroslav Sovka a je mi 28 let. Bydlím v Přibicích a fotbal hraji už od 8 let. Začínal jsem hrát za mladší žáky tady v Pohořelicích a později jsem se přesunul do brněnských klubů Bystrc/Sparta. Většinu kariéry jsem hrál na pozici stopera. Momentálně pracuji v Brně v tiskárně.

2. Přišel jsi do Pohořelic relativně nedávno. Jaký dojem na tebe zanechal místní klub?

V Pohořelicích máme výborné zázemí, včetně umělého hřiště a tréninkových ploch. Většinu kluků v týmu jsem již znal předtím, než jsem přestoupil, což mi pomohlo rychle se zapojit. V kabině panuje výborná atmosféra a na tréninky chodíme ve velkém počtu. Je vidět, že nás to baví a myslím si, že hrajeme dobře.

3. Kdo z vaší kabiny má podle tebe nejhorší hudební vkus?

Bohužel musím říct, že nejhorší hudební vkus má ten, kdo pouští hudbu nejčastěji - Zdeněk Matoušek. (smích)

4. Jsi velkým fanouškem Manchesteru United. Donutil tě někdo jim fandit ��  nebo jsi si tým vybral sám?

V mládí jsem fandil asi všem fotbalovým týmům, měl jsem doma tak 50 dresů. Manchesteru jsem začal fandit, když za něj hrál Cristiano Ronaldo a teď si nenechám ujít žádný zápas.

5. Jaké je tvé oblíbené jídlo?

Mé nejoblíbenější jídlo je pizza.

6. Jaké máš fotbalové ambice?

Chtěl bych, abychom pro diváky hráli atraktivní fotbal a rvali se o první příčky v naší soutěži. Z osobního pohledu hlavně chci, aby se mi vyhýbala zranění.

7. Poslední otázka, máš před zápasem nějaký rituál?

Nemám žádný speciální rituál, ale dám si před zápasem kafe a redbull a jdu hrát

Super, díky za rozhovor a ať se ti daří!

FK Milotice - TJ Sokol Pohořelice

19. kolo 1.A třída skupina B

Dnes jsme zavítali na půdu FK Milotice, kteří bojují o záchranu. V téměř ideálním fotbalovém počasí, avšak na ne úplně kvalitním trávníku jsme očekávali podobný průběh zápasu jako v posledním venkovním zápase v Dubňanech.

Od začátku utkání jsme se snažili o převzetí iniciativy, což se nám úplně nedařilo, dokonce jsme již v 7. minutě inkasovali, 1:0.

Neubrali jsme však v aktivitě, ikdyž naše snaha byla celkově bezzubá. Přesto jsme si vytvořili několik šancí zejména po krajích hřiště. Po jedné takové akci se nám v 38. minutě podařilo srovnat a to důrazem Patrika Hrona, 1:1. Do kabin jsme tedy odcházeli za nerozhodného stavu.

Do druhého poločasu jsme naši hru chtěli zjednodušit, což se od počátku dařilo. Po faulu v 58. minutě na Adama Fialu zahrával přímý kop Bóďa Lang. Jeho prudkou střelu vyrazil domácí gólman pouze před sebe a opět důrazný Patrik Hron svým druhým gólem otočil zápas na naši stranu, 1:2.

Zvýšili jsme v rámci možností obrátky a postupně chtěli přidat další branky. Po několika vyložených šancích jsme nakonec v 90. minutě ještě jeden gól přidali. Prosadil se střídající Adam Fiala, kdy mu po úniku z pravé strany předložil míč na hlavu v pohodě hrající Patrik Hron, 1:3.

Utkání nepatřilo k těm, které by diváka bavilo, ale my jsme přijeli pro 3 body, které si z Milotic zaslouženě odvážíme.

TJ Sokol Pohořelice

T. Kalivoda [-] - P. Sedláček [-] , J. Šimša [-] , J. Sovka [-] , Z. Petrásek [-] - M. Ševčík [-] , R. Koch [-] (75. R. Manuel [-] ) - M. Marek [-] (46. A. Fiala [-] ) , B. Lang [-] , P. Hron [-] (95. R. Kroupa [-] ) , D. Yatsyna [-] (83. Z. Matoušek [-] )

SK Chrlice - TJ Sokol Pohořelice

19. kolo 1.B třída dorostu skupina B

1:3

Přímětice/Mramotice - TJ Sokol Pohořelice

18. kolo 1.B třída dorostu skupina B

K dalšímu venkovnímu zápasu jsme zajížděli do Tasovic na umělou trávu, kde jsme hráli s Příměticemi. Jejich hřiště bylo podmáčené, tak jsme se domluvili na umělce. Do zápasu jsem bohužel nastoupili bez čtyř opor zadních řad. A na hře směrem dozadu to bylo velice znát. Ve 3. minutě jsme zásluhou Honzi Zbránka šli do vedení 1:0. Honza obešel obránce a zakončoval pod víko. Hned ve 4. minutě však už bylo srovnáno. Po nedorozumění naší obrany mezi obránci vyplul jejich hráč a střelou na vzdálenější tyč dával na 1:1. U tohohle gólu neměl čisté svědomí bohužel ani náš brankář Aleš. Zápas byl bojovný, plný osobních soubojů, soupeř byl nabuzený. Ale byli jsme to zase my. V 9. minutě skoro totožnou akci zopakoval Honza, kdy dostal míč mezi obránce a svou rychlostí a zkušeností zavěsil na 2:1. Hra se stále přelévala mezi šestnáctkami. Ve 27. minutě jsme to byli zase my a zásluhou výborně hrajícího Honzi jsme zvýšili na 3:1. Myslel jsem si, že máme klid, ale omyl. Po hrubce naší obrany, kdy nejsme schopní trefit míč ani nadvakrát se dostal soupeř za obranu a brankáři nedal šanci. 3:2. Za pár minut jsme dostali vyrovnávací gól, kdy jejich hráč centruje od naší střídačky, míč špatně trefí, ale ten míč nám nepochopitelně padne do brány. Obrovský podcenění brankáře a jeho chyba. 3:3. V poločase jsem musel zvýšit hlas, protože, to co se odehrávalo na hřišti z naší strany dozadu bylo hrozivé. Druhá půlka začala tlakem soupeře, který nás chtěl zatlačit a jít do vedení. Situace v obraně jsme už zahrávali lépe. V 70. minutě jsme kopali roh, který Lukáš Maděránek zahrával na brankáře do brány, ten špatně míč vyrazil. K odraženému míči se dostal Samuel Bartl, který svou první soutěžní brankou po svém příchodu do Pohořelice překlopil vedení na naši stranu. 4:3.Soupeř po téhle brance úplně odpadl. Do konce zápasu jsme po krásných akcích přidali další dvě branky. Obě vstřelil výborně hrající Honza. Zápas skončil 6:3 pro nás. Pochvala za obrannou činnost ve druhé půlce. Obrovská pochvala Honzovi za 5 branek. Rozdílový hráč. Pochvala středních záložníků Lukáše Sladkého a Patrika Koláře. Svedli plno důležitých soubojů a jejich fyzická připravenost je obdivuhodná. Poděkování patří fanouškům, kteří nás jeli podpořit v hojném počtu. Snad se nám do příštího zápasu uzdraví někdo z marodů. 

TJ Sokol Pohořelice - SK Agro Vnorovy

17. kolo 1.A třída skupina B

Od začátku jsme jasně dali soupeři jasně najevo, kdo bude dnes na hřišti ten, kdo bude určovat vývoj utkání. Byli jsme aktivní, hráli dobře kombinačně a přehrávali svého soupeře v nasazení. Neustále jsme si vytvářeli  velké množství šancí po dobrých kombinacích. Ale první branka přišla po zcela jiné situaci. Ve 24. minutě možná trochu nešťastně podrazil hostující obránce útočníka domácích a pískala se penalta. Tu bezpečně proměnil Patrik Hron - 1:0.O pět minut později bylo s hosty ještě hůř. Bohuslav Lang se hlavou prosadil a zvýšil na 2:0. Otřesení hráči Vnorov se do šancí dostávali sporadicky. A branku v podstatě ohrozili po závaru před brankou jen střelou do břevna. Do poločasu jsme tedy odcházeli spokojenější. 

Druhý poločas měl stejný scénář jako ten první a aktivní, byli jsme rychlejší a fotbalovější a jasně režírovali průběh utkání. V 56. minutě navíc Adam Fiala zvýšil už na 3:0.

Od této chvíle se zápas víceméně dohrával na polovině Vnorov. Hosté se sice snažili, ale k brance jejich snaha zdaleka nevedla. Náš gólman Tomáš Sedmisdubský neměl žádnou práci. To naopak při chuti hrající Patrik Hron přidal svou druhou branku a navýšil na 4:0 v 68. minutě.

Celkově pátý gól pak viděli diváci v 80. minutě. Další dvougólový střelec Bohuslav Lang mířil přesně a dal tak hostům pověstného bůra.

Na utkání jsme se skvěle připravovali celý týden, ale rozhodla především naše kvalita ve všech činnostech. 100% jsem chtěli hrát na nulu vzadu. Toto utkání mohlo skončit daleko vyšším brankovým rozdílem. Diváci, kteří zavítali na náš zápas, se určitě nenudili. Předvedli jsme výkon, kterým bychom se rádi prezentovali i v dalších zápasech a to proti jakémukoliv soupeři.


Sokol Pohořelice - sestava:

Sedmidubsky - Hron, Sovka, Yatsyna (60. Marek), Vedral, Sedláček, Lang (82. Kroupa), Petrásek, Ševčík (C) (82. Matoušek), Koch (82. Loubek Z.), Fiala (59. Manuel R.)

Odkaz na článek: 

https://fotbalunas.cz/zapas/428141/


TJ Sokol Pohořelice - Čechie/Kahan

17. kolo 1.B třída dorostu skupina B

Po skvělém venkovním výkonu v Hustopečích jsme doma hostili tým ze Zastávky Čechii. Velice nepříjemný a důrazný soupeř.Na podzim jsme u nich uhráli jen bezbrankovou remízu a věděli jsme, že to bude velice složitý zápas. Soupeř hraje dobře do obrany a je důrazný.Od začátku utkání jsme měli míč na svých kopačkách, ale ne a ne se dostat přes jejich blok do nějaké nadějné šance nebo zakončení. Soupeř hrál nakopávané míče na jejich dva vyspělé útočníky, ale se vším jsme si poradili. Stoperská dvojice Lang Petr - Lang Vojtěch hrála bez problémů a vše zvládala. Ve 14. minutě skvěle vyvezl výborně hrající Petr Lang míč a předložil ho Honzovi do úniku jeden na brankáře. Honza se nemýlil a vedli jsme 1:0. Bohužel ve 23. minutě se zranil Petr Lang, který špatně nejspíše v souboji došlápl a "otočil" si koleno. Museli jsme volat sanitku. První zprávy z nemocnice jsou velice příjemné - Peťa je už doma. Přejme mu brzké uzdravení. Po zhruba půl hodinové přestávce jsme pokračovali ve hře, ale poločas už se jen tak nějak dohrál bez nějaké vážné akce. Hra se odehrávala ve středu pole. V poločase jsem cítil z kluků odhodlání vyhrát a to hlavně pro Petra. Chtěli jsme přidat více branek, ale jak už jsem říkal, soupeř hrál velice dobře z bloku a i když jsme se dostali na dostřel, tak prostě míč byl ukopnut daleko od jejich vápna a hra začínala zase od našich stoperů. Pořád a pořád dokola. Nedokázali jsme se tam dostat. Až běžela 88.minuta, kdy Honza dostal krásný míč od Lukáše Sladkého, utekl po pravé straně a předložil míč Petrovi před odkrytou bránu, kde Petr ve skluzu dával na 2:0. V 90.minutě ještě přidal další branku výborně hrající Lukáš Sladký, který se ve vápně výborně orientoval a pečetil na 3:0. Kluci si zaslouží pochvalu za vybojované tři body. Škoda jen těch zranění. Do příštích zápasů se mě bude dávat sestava horko těžko dohromady. Budu doufat, že se dá někdo přes týden do pořádku.

FK Baník Dubňany - TJ Sokol Pohořelice

16. kolo 1.A třída skupina B

Postavení v tabulce nám jasně velelo k tomu, abychom si do Dubňan zajeli pro 3 body. Celé utkání začalo dle našich představ a už v 17. minutě jsme vedli 2:0, kdy se nejprve prosadil Patrik Hron , který uklidil prudkou přihrávku z pravé strany od Roberta Kocha. 2. gól padl po standartní situaci , kdy se prosadil hlavou svým důrazem Bohuslav Lang. V 31. minutě jsme bohužel inkasovali gól na 2:1 po chybě obrany a našeho gólmana, který ve snaze zabránit brance neodhadnul dobře náběh útočníka domácích, který ho krásným lobem překonal. I přes slušné šance jsme šli do šaten za stavu 2:1.

Do 2. poločasu jsme vstoupili s tím, že budeme chtít naši hru zjednodušit a tím zefektivnit. Domácí sice hrozili sporadicky, ale zaslouží si pochvalu za bojovnost a nasazení. Naši hru jsme výrazně oživili až od 60. minuty, kdy se na hřiště dostali hned 3 útočníci. V tuto chvíli jsme již domácí nepustili za půlku a postupně vstřelili ještě 2 branky. Nejprve jedovatou střelou levou nohou zpoza šestnáctky  zvýšil na 3:1 kapitán Michal Ševčík, který si zřejmě splnil svůj cíl 1 branku za půl roku. 4. gól  přidal Dmytro Yatsyna po krásném průniku a na dvakrát propálil domácího gólmana. Domácí ještě dokázali snížit brankou na 4:2 po centru z levé strany si po nedorozumění našeho gólmana a obrany srazil do vlastní sítě Zbyněk Petrásek.

Odkaz na článek:

https://brnensky.denik.cz/fotbal-kraj/banik-dubnany-potreti-prohral-sokol-pohorelice-tahne-hron.html

Sokol Pohořelice - sestava:

Kalivoda - Hron (59. Yatsyna), Sovka, Šimša (59. Matoušek), Vedral, Sedláček, Lang (87. Klein), Petrásek, Ševčík (C), Koch (87. Marek), Fiala (59. Manuel R.)
Hustopeče - TJ Sokol Pohořelice

16. kolo 1.B třída dorostu skupina B

Do Hustopeč jsme jeli takřka v plné sestavě. Kvůli dlouhodobému zranění stále chybí Martin Dubský a pro výron v kotníku Adam Michna.Do zápasu jsme šli s tím, že nechceme prohrát, ba naopak si chceme odvézt všechny body. Hustopeče nastoupili také v nejlepším složení a dal se očekávat tuhý boj. První poločas jsme hráli proti větru a fotbal na hřišti tomu odpovídal. Soupeř byl více na míči, avšak jen po vápno. Naše zkušená obrana s brankářem Alešem Helešicem všechny akce soupeře dobře zvládala. Ve 23.minutě po akci Honzi Zbránka, který přešel dva bránící hráče a předložil míč na malé vápno Petrovi Jelínkovi a ten nadvakrát dorazil míč do sítě 1:0 pro nás. Hra se moc neměnila, my jsme měli míč na kopačkách méně, ale soupeř nebyl natolik kvalitní, aby nás ohrozil. My naopak, když jsme se dostali přechodem na jejich půlku, tak jsme byli zásluhou hlavně Honzi nebezpeční. Obrana si s ním nevěděla rady. Chvíli před půlkou jsme zase po akci Honzi, který to Petrovi nachystal jako přes kopírák ujali vedení 2:0. Rozhodčí nesmyslně nastavoval v poločase 6 minut ( prej sleduje nové trendy ). Po akci Hustopeč po pravé straně jsme inkasovali z malého vápna hlavou branku na 2:1. Hned po rozehrávce jsme se dostali třema přihrávkama do zakončení a Honza zvýšil po úniku na 3:1. V poločase jsme si řekli, že budeme hrát s větrem, že soupeř odpadne a postupem času se tak stávalo. Otěžě utkání jsme převzali a v 51. minutě zvýšil znovu po akci Honzi, Petr Jelínek na 4:1. Nebál se a šel důrazem do brankáře, kterému míč vypadl, a pak už to měl jednoduché. Hra se spíše odehrávala na polovině soupeře, náznaky šancí jsme měl více my, ale nedařilo se. Možná nás na čas ukolíbal ten stav 4:1. V 77.minutě už jsme vedli o čtyři branky, kdy dostal Honza krásnou přihrávku mezi obránce a nemýlil se. 5:1. Posledních 10 minut zápasu jsme bohužel nezvládli. Nechali jsme si dát dvě hloupé branky. Jedna byla z penalty a druhá po závaru ve vápně, kdy soupeř už šel ve všech lidech dopředu. Vítězství 5:3 si nemírně ceníme !! Zaslouženě jsme vyhráli a Hustopečím odskočili na 7 bodů. Pochvala pro obranou činnost včetně Aleše v bráně. Pochvala pro Honzi, který je rozdílový hráč. Pochvala pro Petra Jelínka, který má teď neskutečnou formu. Klobouk dolů před celým týmem!! Na klucích bylo vidět odhodlání a chuť vyhrát.Pochvala patří i fanouškům. Tak narvaný autobus už jsme dlouho neměli. A že byli slyšet.   

TJ Sokol Pohořelice - RAFK Rajhrad

15. kolo 1.A třída skupina B

První jarní domácí utkání jsme zcela ovládli a od začátku jsem si šli jasně za vítězstvím. Nastoupili jsme v totožné sestavě jako v předešlém utkání.  Po sérii několika šancí, kdy jsme nastřelili dvakrát tyč, se prosadil Adam Fiala. Nejprve se prosadil z hranice šestnáctky, kdy trefil krásnou střelou odkrytou část brány. Druhou branku přidal po chvíli po nádherném centru Roberta Kocha z pravé strany a nedal hlavou gólmanovi šanci. Do konce poločasu jsme si vypracovali celou řadu dalších šancí. Hosté hrozili zcela sporadicky zejména po standartních situací, se kterými si však domácí obrana v čele s gólmanem Tomášem Sedmidubským hravě poradila.

Do druhého poločasu jsme vstoupili znovu aktivně a hosty prakticky nepustili do naší poloviny hřiště. Nutno podotknout, že hostům nepomohl ani silný protivítr, který jim hodně komplikoval rozehrávku. Na hřiště se postupně dostávali Ronaldo Emanuel, Matěj Marek a navrátivší Filip Vedral, který se brzy po příchodu dostal do tutové šance. Dobře mířenou střelu k pravé tyči gólman stačil vyrazit. Po několika standartních situacích opět zazářil hostující gólman, který chytil mnoho stoprocentních šancí. Na konci utkání se nám podařilo vstřelit nakonec ještě 2 góly. Nejprve se prosadil po náběhu Patrik Hron. Hlavou usměrnil míč na zadní tyč. Poté se prosadil důrazem na dvakrát Ronaldo Emanuel, který také hlavou nedal gólmanovi šanci.  Kaňkou na utkání je obdržená naivní branka v úplném závěru utkání. Tohle si musíme pohlídat.

Zvítězili jsme zcela zaslouženě. Hosty je potřeba pochválit za bojovnost a snahu hrát kombinační fotbal, nicméně tentokrát nemohli pomýšlet na dobrý výsledek. Bohužel nepřišlo tolik diváků, které bychom očekávali vzhledem k tomu, kde se momentálně nacházíme. Budeme i nadále dělat vše proto, abychom vyhrávali a hráli atraktivní fotbal s mnoha šancemi, což musí každého fandu bavit. 

Sokol Pohořelice:

Sedmidubský - Hron, Sovka, Šimša, Sedláček (76. Marek) - Lang (86. Klein), Petrásek, Ševčík (C), Koch,  Fiala (66. Vedral), Yatsyna (66. Manuel)


Pohořelice - RAFK Rajhrad

15. kolo 1.B třída dorostu skupina B

Čekal nás první domácí zápas nové sezóny a mladý soupeř z Rajhradu. Do zápasu jsme nastoupili v kombinované sestavě i se staršími žáky.Pro zranění nám chyběl Martin Dubský a Adam Michna. Stopku za červenou měl Pepa Volf a na plánované dovolené byl Lukáš Maděránek. Do větrného zápasu jsme vstoupili s odhodláním mladého soupeře zatlačit v rozehrávce, kterou má velice dobrou, což se nám dařilo. Prvních 15 minut jsme se celkem v kombinované sestavě hledali, ale postupem času jsme přebírali otěže utkání. V útočné fázi nám ovšem chyběl klid. Bylo to nervózní. Klid na kopačky nám dal Honza Zbránek ve 30.minutě, kdy dostal míč za obranu a v úniku přes pět protihráčů dal na 1:0. Druhý gól přidal Honza ve 39.minutě, kdy mu míč krásnou přihrávkou do ulice dal Patrik Kolář. Honza obešel i brankáře a zakončil do prázdné branky. 2:0. V poločase jsme se ještě hecovali, že půjdeme do druhé půlky na plno a přidáme další branky. Bohužel v té kombinaci dopředu nám to nevycházelo. Z brejku jsme v 82. minutě vstřelili ještě pojišťovací gól na 3:0. Konkrétně Honza vybídl Petra Jelínka, který šel důrazně do brankáře a prosadil se. Kluky musím pochválit za ubojovaný výkon. Dali jsme do toho všechno a jsme spokojeni za vítězství bez obdržené branky a důležité 3 body. Pochválit chci hlavně celou obranou čtverku. Vůbec poprvé spolu hráli v takovém složení a nevedli si vůbec špatně. Poděkování patří i fanouškům, kteří nás v hojném počtu podporují.

TJ Hroznová Lhota - TJ Sokol Pohořelice

14. kolo 1.A třída skupina B

Hned na úvod jara se hrál velký šlágr, když se zde utkaly první dva týmy tabulky. Domácí byli první pouze o skóre, měli však s naším týmem horší vzájemné utkání po podzimní domácí výhře 3:1.  Do Hroznové Lhoty jsme přijeli ve velké pohodě, kdy jsme měli během cesty společný oběd, který nás náležitě naladil. Do zápasu jsme mohli využít a naše nové posily sily -  navrátilce Pavel Sedláček a Zbyněk Petrásek, kteří nastoupili v základní sestavě a  Matěj Marek a Ronaldo Emanuel ze Sparty Brno, kteří se dostali do hry v průběhu utkání.

Od začátku utkání jsme převzali výraznou iniciativu, kdy jsme domácí hráče přehrávali v pohybu, dravosti, přesnosti, nápaditosti. Byli jsme silní na míči a nebezpeční ze standardních situací. Udeřili jsme po nacvičeném rohovém kopu poprvé v 15. minutě, když si na rohový kop naběhl na bližší tyči Patrik Hron a hlavou zamířil za záda bezmocného brankáře, 0-1

Náš gólman Tomáš Sedmidubský neměl téměř žádnou práci. Jeho protějšek se zato nenudil. Na vině byla chybující domácí obrana, kterou jsme neustále dostávali pod tlak. Ve 20.minutě našel Koch ostrým centrem zprava ve vápně úplně volného Bóďu Langa, ten ovšem hlavičkoval nad bránu. Za dalších pět minut se domácí obránci nedomluvili s vybíhajícím gólmanem stopli tak míč přesně před hostujícího Yatsynu, ten naštěstí svým lobem prázdnou bránu netrefil. I po zbytek první půle byl k vidění pořád stejný obraz hry.  Ve 39. se ve vápně šikovně obtočil kolem domácího obránce náš  nejlepší střelec Adam Fiala, udělal kličku i gólmanovi, avšak z úhlu netrefil zcela odkrytou bránu. Do poločasu už žádná další šance k vidění nebyla, do statistik se pouze zapsala první střela Hroznovky na bránu, tu však vyslal útočník z uctivé vzdálenosti, s kterou si Tomáš Sedmidubský bez námahy poradil.

Od prvních minut druhé půle jsme to byli znovu my, kdo hrál fotbal a udával tempo zápasu. Znovu jsme hrozili po rohových kopech, po tom prvním zachránila domácí teč, která vychýlila tvrdou ránu ze správného směru, po tom druhém gólmanovi znovu trestuhodně vypadl míč z rukavic, avšak tuto chybu jsme nedokázali potrestat. Veškerá snaha domácích o zvrat končila na jejich nepřesnostech a naše obrana sbírala míče bez větších potíží. V 60.minutě jsme šli do protiútoku dva na dva, ten však domácí hráči vyřešili tak špatně, že najednou byl Petrásek úplně sám před gólmanem, ten však včasným vyběhnutím obrovskou šanci eliminoval. Domácí fanoušci si tak vydechli, ovšem jen na chvíli. Hned za minutu po další chybě v domácí obraně přišel nadýchaný centr zprava, který našel na malém vápně úplně volného Yatsynu a ten lahůdkovou hlavičkou poslal míč za gólmanova záda, 0-2

 V 67. minutě jsme vstřelili třetí gól, ten padl znovu hlavou po centru, ale pro ofsajd, který viděl zřejmě jen pomezní, gól neplatil. V této době přišly na hřiště obě zimní posily - Matěj Marek a Ronaldo Manuel a především druhý jmenovaný dělal domácí obraně svojí rychlostí a skvělou technikou obrovské potíže. Jeho akcím však chyběl klid ve finální fázi. Matěj Marek pro změnu spálil tutovou šanci po krásném a chtěném centru kapitána Michala Š.

V 88. minutě se domácí dočkali přece jenom snížení a to z přímého kopu, kdy z dobrých dvaceti metrů poslal Falešník luxusní ostrou ranou přes zeď a trefil šibenici. Náš gólman před tímto kopem poznamenal, že by to měl chytit, pokud to nepůjde do bránu, avšak šlo, 1-2

Domácí měl ještě jednu šanci, kdy dlouhý míč pouštěl stoper Kuba Š. do zámezí, nevšiml si však, že míč stihl ještě v hřišti hráč Hroznovky, který s ním postupoval podél lajny k brance, jeho pobídku "pod sebe" na sbíhající spoluhráče jsme však dokázali zastavit. 

Nutno podotknout, že domácí vzhledem k celkovému průběhu utkání si vyrovnání nezasloužili. I takový může být fotbal. Naopak my bereme 3 body, velmi cenné vítězství ale zcela zasloužené a výborný start do jarní části soutěže, kdy jsme se vyhoupli do čela průběžného pořadí soutěže.

Sokol Pohořelice:

Sedmidubský - Hron, Sovka, Šimša, Sedláček - Lang, Petrásek, Ševčík (C) (82. Zbránek), Koch (82. Klein) - Fiala (65. Marek), Yatsyna (65. Manuel)


Prosiměřice/Miroslav - TJ Sokol Pohořelice

14. kolo 1.B třída dorostu skupina B

Po nepříliš výsledkove dobré zimní přípravě jsme dnes zajíždeli k prvnímu mistrovskemu zápasu do Prosimeric. Bez dvou hráčů základní sestavy ( zranění, nemoc ) jsme se i s terénem popasovali dobře a zvítězili a dovezli domů 3 body. To se počítá !!! Do zápasu jsme šli s novými dresy a na hráčích bylo vidět odhodlání a nateseni!! Od začátku jsme byli aktivnější týmem. V 7.minutě si Honza Zbránek poradil s obráncem, předložil míč pod sebe na Pate Koláře a ten s důrazem uklidil míč do brány. Ve 30.minutě zužitkoval dobře hrající Petr Jelínek brejk, předskočil beka a sám tváří tvář brankáři se nemýlil. Bylo to 2:0. Po chvíli naše obrana včetně brankáře zaspala a po dlouhém autu, který propadl celým vápnem jsme měli gól v síti na 2:1. Školacka chyba. Do poločasu jsme ovšem ještě přidali ještě jednu branku, kdy se Honza uvolnil krásně na pravé straně a naserviroval Petovi krásný míč a ten hlavou dal na 3:1. Nádherná akce. Do druhé půlky jsme šli s vervou přidat ještě více branek. To se nám podařilo. Patrik Kolář krásně vybidl Honzy do uniku a ten se nemýlil. 4:1. Bohužel i ten vítězný zápas sebou nese dvě kanky. První je vyloučeni Josef Volf , které podle mě rozhodčí měl řešit domluvou nebo žlutou kartou. Pepa bohužel dostal červenou a určitě jedno kolo bude stát. Druhá kaňka je zranění Adama Michny, který na stoperu odehrál výborný zápas. Doufám, že se brzy uzdraví. Klukům děkuji za výkon a 3 body !!! Poděkování patří i fanouškům, kteří nás v hojném počtu jeli podpořit.

Pohořelice - Hroznová Lhota

13. kolo 1.A třída skupina B

O utkání rozhodly 3 rychlé branky hned v úvodu utkání, kdy se postupně prosadil po tvrdé ráně a pokutovém kopu 2 brankami Zdeněk M. a 1 branku přidal po přímočaré akci Adam F. . To vše proběhlo v rozmezí prvních 17 minut utkání. Domácí pokračovali ve velmi dobrém rozpoložení a mohli přidat další branky. Za zmínku stojí tutová šance Adama F., kdy z malého vápna trefil hlavou hostujícího gólmana.

Do druhého poločasu jsme šli s vědomím, že se hosté za podpory svých fanoušků budou chtít pokusit utkání zvrátit. I přes to, že nás hosté přehrávali ve středu pole, jsme takticky utkání dotáhli do vítězného konce. Obdrželi jsme jednu branku po nešťastném odrazu míče k doposud neviditelného střelce hostujícího týmu a ten míč uklidil do brány.

Na domácím hřišti jsme nezaváhali ani s lídrem soutěže, na kterého jsme se bodově dotáhli. Dokázali jsme zvítězit i přes absenci zraněných hráčů základní sestavy. Mužstvo zvládá i tyto komplikované situace a svou vůli a pracovitostí si jde za vítězstvím. 

Výborný závěr podzimní části soutěže, což ocenili snad všichni diváci, kteří utkání navštívili. 

Děkujeme za Vaši podporu a fandění. Nutno ocenit i diváky z Hroznové Lhoty. Děkujeme.


Pohořelice - Prosiměřice/Miroslav

13. kolo 1.B třída dorostu skupina B

Zima, mrholeni, foukajici vítr......to všechno nás zastihlo v sobotním odpoledni. Bohužel takhle vypadal i náš výkon po celý zápas. Bylo to od nás unavený, pomalý, bez velkého běhání. Ale jak se říká, počítají se body. Tudíž jsem za výsledek rád a hlavně za 3 body. V první půlce jsme se dostali do nějakých náznaků šancí, ale ujala se jen jedna akce, kdy po levé straně utekl Adam Michna a naserviroval míč pod sebe Honzovi, který zavěsil na 1:0. V druhé půlce jsme v 50. minutě obdrželi branku po neshode naší obrany, kdy nás prelitl aut a soupeř srovnal na 1:1. Hned z protiútoku jsme dali branku na 2:1, kdy zakončil z hranice vápna Lukáš Maderanek a vstřelil krásný gól k tyči. Soupeř trošku odpadl a my jsme zapli zase konečně vyšší obrátky a vstřelili další dvě branky. Na 3:1 zvýšil Petr Jelínek z malého vápna střelou k tyči. A na 4:1 utekl obraně Honza Zbranek a završil skóre. Podzim jsme zakončili na prvním místě. Doufám v posílení týmu a dobrou přípravu. Děkuji fanouškům za podporu !!

Velké Pavlovice - Pohořelice

12. kolo 1.A třída skupina B

Od úvodního hvizdu rozhodčího jsme věděli, že nás čeká bojovné utkání. Bohužel hned v  úvodu a to v 7. minutě po několika chybách naší obrany jsem dostali po přihrávce z pravé strany gól. Naštěstí nás tento gól nezastrašil a okamžitě jsme převzali iniciativu. Odměna přišla záhy, kdy po důrazu ve vápně prostřelil domácí hradbu hráčů střelou k tyči Dymo Y. 1:1. V průběhu 1. poločasu se hra přelévala z jedné strany na druhou. Vypracovali jsme si však o něco více šancí než domácí. Ke smůle Pavlovických hráčů se jim zranil po střetu s naším hráčem gólman. Do kabin se odcházelo z stavu 1:1.

Do druhé poločasu jsme vlétli a vstřelili hned v úvodu 2 krásné branky. První zařídil v situaci 2 na 1 náš dorostenec Honza Zbránek, jehož krásnou přihrávkou vyzval k úniku Dymo Y. Tato branka se ukázala nakonec vítěznou.

3. branku přidal sám Dymo Y. po nezištném dloubnutí z pravé strany Ríše K. . Dymo z voleje vymetl šibenici domácí branky. 

Od této doby jsme zcela utkání  ovládli a jasně dominovali. Vytvořili jsme si několik velmi dobrých šancí ke skórování. Zejména náš nejlepší hráč Dymo Yatsina byl k nezastavení. Ve druhé půli se zlepšila i naše obrana a domácí až na jednu šanci již k ničemu nepustili. 

Zasloužené vítezství, i přes velkou marodku, výborný bojovný a týmový výkon.  Diváci viděli dobrý fotbal z obou stran. Touto výhrou jsme se posunuli na 2. místo aktuální tabulky a poslední kolo náš čeká boj o 1. místo s aktuálním lídrem soutěže Hroznovou Lhotou.


Moravský Krumlov - Pohořelice

12. kolo 1.B třída dorostu skupina B

K dalšímu zápasu jsme zajíždeli do Mor. Krumlova, respektive do Polanky, kam se zápas přesunul. Od začátku utkání na malém hřišti bylo více k vidění plno soubojů než nějaká " fotbalovost ". Po pár minutách jsme uchytili zápas pod svou kontrolu. Soupeři jsme do poločasu dali 3 branky. Jednou se hlavou po rohu prosadil Adam Michna, dvakrát po úniku za obranu Lukáš Maderanek, který hrál s velkou chutí. Do druhé půle jsme šli s tím, že chceme přidat další branky. To se nám podařilo a po jednom gólu ještě přidal Lukáš a dvakrát se trefil i Petr Jelínek. Zapas jsme vyhrali 6:0. Do zápasu nastoupilo více mladíků a vedli si velice dobře. Tým jsem pochválil hlavně za tři body a vítězství. Bohužel na ne moc kvalitním hřišti to dnes o kombinaci nebylo. Vlivem ostatnich výsledků jsme se posunuli do čela tabulky, za coz jsme rádi!!! Poslední zápas hrajeme doma a budeme ho chtít zvládnout, ať prezimujeme na první příčce tabulky. Děkujeme za podporu fanoušků.  

Pohořelice - Kohoutovice

11. kolo 1.A třída skupina B

Připsali jsme si další 3 body za výhru 5:0 na Kohoutovicemi a minimálně do zítřka bude náš tým na čele tabulky společně s Hroznovou Lhotou. Hned z úvodu se dvakrát prosadil Adam Fiala, v 6. minutě trefil přesně centrovaný míč od Ríše Kocha a propálil z blízka gólmana, za další dvě minutě se prosmýkl obranou hostí a přesnou trefou k tyči zvýšil na 2:0. Do poločasu se pak prosadil dalekonosnou střelou z 30metrů pod víko sváteční střelec a kapitán týmu Michal Ševčík. Ve druhé půli dokonal hattrick Adam Fiala, který zužitkoval přesnou přihrávku Přemy Kleina. Sám Přema Klein po centru Dyma Yatsiny pak přesnou hlavičkou  do soupeřovi sítě stanovil konečný stav utkání. 

Hosty z Kohoutovic jsme celé utkání zcela jasně přehrávali a utkání mohlo skončit daleko větším rozdílem.

Během utkání jsme si mohli dovolit i několik střídání. Do hry se postupně dostali 3 dorostenci Honza Zbránek, Martin Dubský a Petr Lang.

Příští týden zajíždíme k velmi zajímavému a atraktivnímu utkání do Velkých Pavlovic. Hrát se bude v neděli 30.10. od 10:30. 

Pohořelice - FK Znojmo

11. kolo 1.B třída dorostu skupina B

Další domácí zápas se nesl v duchu zápasu kolo, podle postavení v tabulce možná i zápasu sezóny. Přijel k nám tým FK Znojmo.
Od začátku to bylo velice nadstandartní utkání dorostu. Oba týmy si nedaly nic zadarmo a jezdily na plno. Soupeř se ujal vedení hned v 9. minutě. My jsme srovnali v 19. minutě Lukášem Sladkým, který perfektně umístil přímý kop z vápna. Ve 33. minutě jsme se ujali vedení, kdy doklepl na malém vápně Patrik Kolář hlavičku Honzy Zbránka. Do kabin jsem chtěl jít za našeho vedení, bohužel to se nestalo a soupeř ve 45. minutě po chybě obrany srovnal. Poločas byl 2:2. Ve druhé půli v 58. minutě upláchl obraně Honza Zbránek, krásně zakončil a vrátil nám vedení 3:2. Bohužel soupeř v 67. minutě srovnal, kdy náš brankář neudržel střelu z dálky a soupeř doklepl míč za jeho záda. Do konce utkání zbývalo dvacet minut a oba týmy hnané svými fanoušky hrály se sebeobětováním. Byl to náš tým, který dal v 90. minutě na 4:3: Odražený míč si na vápně našel Patrik Kolář a utěšenou střelou zavěsil k tyči. Byl to opravdu zápas se vším všudy. My jsme byli na konci šťastnější. Děkujeme domácím fanouškům za podporu.  

Valtice - Pohořelice

10. kolo 1.A třída skupina B

Vzhledem ke zranění a absenci některých hráčů, jsme zajížděli v neděli do Valtic s respektem, ale s cílem vyhrát. Od začátku utkání jsme převzali aktivitu. Výsledkem bylo několik solidních šancí. Bohužel v 18. minutě se zranil další náš hráč Bóďa Lang, který si poranil kotník. 

1. gól jsme vstřelili po výborně zahrané standartní situaci, kdy se prosadil hlavou po dobrém náběhu nastupivší Filip V. . Do poločasu jsme proměnili ještě jednu z dalších příležitostí. Po centru zprava na přední tyč se prosadil Dmytro Y. Ke konci poločasu zahrozili i domácí, ale branku se jim vstřelit nepodařilo.

Ve 2. poločasu jsme se dostali brzo do čtyřbrankového vedení, kdy nejprve nezištným přímým kopem nachytal domácího gólmana Zdeněk M. a vzápětí po nedorozumění domácí obrany a gólmana dostal míč do brány Adam F.. 

Běžela 51. minuta a my jsme mohli hrát v poklidu a diktovat  tempo utkání. Avšak po sérii nesmyslných chyb, jsme nabídli domácím gól na 4:1. Od této doby byla hra z obou stran kostrbatá. Bohužel se nám ještě zranil náš stoper Zbyněk L. a určitě již do konce podzimu nenastoupí. My jsme zahodili několik 100% šancí, kdy jsme šli sami na bránu.  V 88. minutě se v jedné takové situaci ocitl střídající dorostenec Honza Zbránek. Ten však bez problémů svou šanci proměnil a  navýšil stav na konečných 5:1.

Dobšice - Pohořelice

10. kolo 1.B třída dorostu skupina B

V sobotu jsme zajíždeli na hřiště Dobsic, kde je to vždy náročné a nebylo tomu jinak ani tohle kolo. Klukům jsem říkal, že jediné maximální snaha a bojovnost na 150% jim zajistí body. Od první minuty mě vyslechli. I když jsme možná nebyli lepším týmem na míči, sbírali jsme odražené balony a bojovali. Hned ve 3. minutě Patrik Kolář sebral odrazeny míč na vápně a zavěsil krásně pod břevno. 0:1. Soupeř stihl ve 27. minutě vyrovnat po nákopu na svého útočníka. Bohužel naší stoperi se nedomluvili a propadli. 1:1. Do poločasu jsme šli ale my za vedení 2:1. Honza Zbranek na vápně vystihl přihrávku brankáře a poslal do samostatného úniku Lukáše Maderanka a ten levackou krásně zavěsil. 1:2. Do druhé půlky jsme šli pořád s tím, že chceme hrát hlavně od zadu zabezpečene. Hrát to jednoduše nahoru s tím, že za tím Honza bude chodit a donutí stopery k chybám. Tak se i stalo. Honza po dvou unicich z brejku stanovil konečné skóre na 1:4. Kluci mají moje uznání. Dlouho jsme neodehrali, tak skvělí zápas. Klobouk dolů za nasazení a bojovnost. Doma to teď musíme potvrdit proti prvnímu týmu tabulky FK Znojmo. Zároveň bych chtěl poděkovat fanouškům za podporu. 

Pohořelice - Vyškov "B"

9. kolo 1.A třída skupina B

Dnes to byla parádní podívaná, kdo nepřišel, prohloupil. Sokol decimován několika zraněnými či nemocnými hráči předvedl bojovný výkon a porazil 3. tým tabulky MFK Vyškov B 4:1.

Hosté byli zpočátku lepším týmem, ale ve 12.minutě měli po faulu na Dmytro Yatsynu výhodu pokutového kopu naši hráči. Penaltu ale Adam Fiala neproměnil, jeho střela skončila na tyči. Hosté trestali, v 25. minutě šli do vedení zásluhou Jiřího Klimeše. Hned za minutu ale vlétl do vápna Adam Fiala a po faulu na něj se pískala druhá penalta. Tentokráte se postavil k míči Zdeněk Matoušek a srovnal na 1:1.  Šanci na skórování měl znovu Adam Fiala, který po rychlé akci středem hřistě nastřelil břevno. 

Ve druhé půli předvedl náš tým neskutečnou vůli po vítězství. Nejdříve pomohli v 60.minutě hosté vlastním gólem, když Ríša Koch zahrával trestný kop a hostujícímu gólmanovi přizvedl míč jeden ze stoperů. Za další dvě minuty po brejkové akci Adama Fiala zvýšil na 3:1. Za malou chvíli vletěl do vápna Bóďa Lang, který našel nezištně Zdeňka Matouška, ten ale trefil jen tyčku. Snovou desetimutovku završil gólem na 4:1 skvěle hrající Bóďa Lang, který nekompromisně proměnil perfektni přízemní centr ze strany od Ríše Kocha. Do konce utkání zbývalo ještě dlouhých 20. minut, soupeř se tlačil dopředu, ale k vážnějšímu ohrožení se dostal jen jednou z brejku, to ale skvěle zasáhl gólman Sedmidubský.

Je potřeba ocenit velkou bojovnost celého týmu, zejména hráčů, kteří tak často nehrávají. Konkrétně zkušený Zbyněk Loubek a Robert Štrbík z "B" týmu.

Pohořelice - Křepice/V. Němčice

9. kolo 1.B třída dorostu skupina B

Rohatec - Pohořelice

8. kolo 1.A třída skupina B

Tentokrát jsme narazili na kvalitního a velmi dobře připraveného soupeře. Na těžkém terénu jsme se nebyli schopni vyrovnat bojovností, prohrávali jsme spoustu soubojů a neměli odražené míče. Hned v úvodu jsme zazdili dvě tutovky. Poté v 9. minutě se zranil Jara S. V 19. minutě jsme inkasovali poprvé. Hra se poté přelévala z jedné strany na druhou. Více šancí mělo však domácí mužstvo, které nevyužilo snad tři tutové šance. Když už vypadalo, že půjdeme do kabin za stavu 1:0, inkasovali jsme po tečované střele spoza šestnáctky podruhé.

Ve 2. poločasu jsme chtěli  nepříznivý stav zvrátit. I když jsme začali aktivně, bohužel jsme dostali 3. gól z penalty. I přesto tento vývoj utkání jsme si vytvořili ještě šance.  Místo abychom po těchto šancích snížili minimálně na 3:2, jsme inkasovali po čtvrté.  Soupeři gratulujeme k zaslouženému vítězství, utkání by slušel spíše výsledek 6:4.

Po hodině hry se zranil Kuba Š., 2. stoper, což je další minimálně měsíční pauza. Momentálně se nacházíme v situaci, kdy musíme hodně přemýšlet, koho postavit do dalších zápasů. Oproti minulé sezóně střídáme v případě, že se někdo zraní. Ne že chceme tým oživit a rozhodnout, zvrátit utkání v náš prospěch.

Je to pro nás po dlouhé doba nová situace, se kterou se chceme vyrovnat hned v následujícím domácím utkání.

 

Starý Lískovec - Pohořelice

8. kolo 1.B třída dorostu skupina B

Po ztrátě v týdnu v Zastávce jsme potřebovali naplno bodovat, aby jsme neztratili krok se špičkou tabulky. To se nám povedlo. Na velice špatném terénu jsme od začátku dominovali a bylo jen na nás kolik branek soupeři vstřelime. Do poločasu jsme vedli 3:0 po 2 brankách Honzi Zbranka a jednom gólu Lukáše Sladkého. V poločase jsme si řekli, že chceme ještě víc a víc. Na klukach bylo vidět odhodlání. Ale na hřišti to byla taková křeč. Zaplať pánbůh jsme přidali ještě dvě branky, které vstřelil Honza ( jedna z penalty ). Kankou na zápase je zase opětovné zranění Honzi, zranění Pepi Volfa, který má nejspíš vyron v kotniku, s virozou nastoupil Lukáš Sladký a zraněný je také Richard Pezlar. Do zápasu nastoupil s obfasovanyma patama s puchýřema i Martin Dubský. To je 5 hráčů zakladni sestavy. V týdnu se musíme dát dohromady a na sobotu se dobře přichystat. Děkuji za pomoc starším žákům, kterým se vedlo velice dobře.  

Čechie/Kahan Pohořelice 

4. kolo 1.B třída dorostu skupina B - dohrávka

Ač jsme soupeře nepustili k jediné střele na bránu, prakticky ani na naši vlastní polovinu, tak zápas skončil bez branek. Soupeře jsme dusili před jejich vápnem, vypracovali si x 100% šanci, avšak to nebyl naš den a my nic neproměnili. Honza ve 4 100% šancích sám na brankáře, Pata Kolář z penalty úplně sám přestřeluje bránu, Peťa Jelínek z metru do prázdné brány netrefuje míč. To by byl výčet šanci na A4. Bohužel. I takové zápasy jsou. Teď jedeme do Lískovce v neděli, tak doufám, že si to už kluci vybrali a budeme v Brně dávat zase branky. Tenhle zápas mě mrzí. Ten jsme měli vyhrát. 

Pohořelice - Veselí n. Moravou

7. kolo 1.A třída skupina B

Tým Veselí n. Moravou přijel se značně omlazeným týmem, který nás za celý zápas ničím moc nepřekvapil. Do kabin jsme odcházeli za stavu 4:0, kdy branky postupně přidávali Adam F. 2x, 1x Bóďa L. a 1x z přímého kopu Ríša K. .  

Do druhého poločasu jsme i vinnou zranění vystřídali 2 obránce Filipa V. a Kubu Š.. Bohužel nemohli dostat prostor naši dorostenci, kteří hráli hned utkání po nás. Do konce zápasu jsem přidali ještě 2 góly a to Přema K. a Dimo Y.. Během zápasu jsme předvedli několik podařených akcí, po kterých jsme mohli skóre ještě navýšit. Je třeba i zmínit celou řadu nepřesností, na kterých je potřeba pracovat a které by se nám mohli negativně projevit v dalších zápasech s relativně  silnějšími týmy.  Škoda je, že nepřichází více diváků na naše zejména domácí utkání. 

Pohořelice - Střelice

7. kolo 1.B třída dorostu skupina B

Po nevydarenem zápase v Tasovicich, kde jsme místnímu týmu zaslouženě podlehli jsme si chtěli spravit chuť na domácím hřišti a vrátit se zpět na vítěznou vlnu. A vsak jsme věděli, že soupeř ze Strelic bude nepříjemný a velice vyspělý, jak věkově, tak proporcemi. To vše se naplnilo a od začátku zápasu to byl spíše boj ve středu hřiště. Tvrdé souboje střídaly ještě tvrdší. Ve 27. minutě se našemu nejlepšímu střelci Honzovi podařil vsitit první gól po sklepnuti ve vápně Petrem Jelinkem. Trošku jsme se uklidnili a začali hrát naš kombinační fotbal. Chvilku před půlkou zase vyústila branka Honzi z kombinace s výborně hrajicim Petrem Jelínkem. Do šatny jsme šli za stavu 2:0. Do druhé půle jsme chtěli chytnout začátek, a vsak jsme po 50. minutě inkasovali po chybě našeho brankáře, který sice vyběhl, ale míč neměl. Soupeř doklepl do prázdné a bylo to rázem 2:1. Po 3 minutách ukázal zase Honza Zbranek, jak je pro nás důležitý a individuální akci zvýšil na 3:1. Zápas už jsme si pohlidali a zvítězili. Teď nás čeká anglicky týden, tak doufám, ze navazeme na sobotní vítězství. Poděkování patří fanouškům, kteří nás podporují v hojném počtu.  

Nikolčice - Pohořelice

6. kolo 1.A třída skupina B

Zavítali jsme na půdu doposud posledního tým naší skupiny. Na hřišti to však vůbec nevypadalo. Po středečním výborně sehraném utkání KP s Kuřimí se nám náš výkon dnes nepovedl zopakovat. I přes absenci několika hráčů, jsme toto utkání měli zvládnout lépe. Nakonec se nám však podařilo zvítězit 2:1, ale nutno podotknout, že pro oko diváka fotbal zajímavý nebyl.

V průběhu 1. poločasu to byl spíše boj o střed hřiště, kdy jsme se nebyli schopni dostat do souvislejší kombinace. Ve 23. minutě se nám zranil levý bek Filip V. Ve 35. minutě musel střídat pro zranění  pravý bek Vojta K.. Poté jsme museli udělat několik změn v rozestavení, což mělo i dopad co se týče kvality naší hry. Ve 43. minutě se nám však podařilo vstřelit po průniku z pravé strany a po centru do vápna se nejlépe orientoval střelec Patrik H. Do kabin jsme odcházeli s vedením 1:0.

Ve 2. poločase se obraz hry nezměnil. Domácí se dostávali k naší šestnactce tím, že jejich útočníci vyhrávali vzdušné souboje. Nebyli však výraznou hrozbou pro našeho gólmana. V 75. minutě musel opustit hřiště třetí zraněný hráč Patrik Hron. V této době byli na hřišti 2 naši dorostenci Jan Zbránek a Lukáš Sladký, kteří si vedli velmi dobře. První jmenovaný dokonce vstřelil v 83. minutě gól hlavou, kdy přehodil špatně vyběhnutého gólmana. Tento gól byl zároveň gólem vítězným.

V 85. minutě se podařilo domácím ze standartní situaci po našem nedůrazu v pokutovém území snížit na rozdíl jedné branky.

Konec utkání jsme si již pohlídali a nakonec zvítězili. 

Během zápasu jsme museli 6x měnit rozestavení v poli, zranili se nám 3 hráči. O to víc nás může tohle vítězství těšit. Teď nás čeká náročný týden, abychom se dali dohromady a předvedli daleko lepší výkon na domácím hřišti. 

Tasovice - Pohořelice

6. kolo 1.B třída dorostu skupina B

2:0

Pohořelice - Milotice

5. kolo 1.A třída skupina B

Od začátku zápasu jsme chtěli být aktivní dopředu a to se nám dařilo. Neustále jsme zaměstnávali hostující obranu ale i gólmana. Po několika slibných šancí se nám nakonec podařilo vsítit gól pokutovým kopem po faulu na Adama F., který s jistotou proměnil Jara S.. Běžela 34. minuta. Po úvodní brance se náš tlak stupňoval a výsledkem byla naše 2. branka, kterou vstřelil Patrik. H. a to v 39. minutě. Do poločasu jsme odcházeli za stavu 2:0.

Do 2. poločasu jsme nevstoupili vůbec dobře a hned po několika minutách se soupeři podařilo po chybné rozehrávce křižnou střelou snížit na 2:1. Poté nás hosté zatlačili a dokonce se dostali po standartní situaci k velice slibné šanci a mohli srovnat dosavadní skóre. Po tomto okamžiku jsme opět převzali iniciativu na svou stranu. V 59. minutě po krásné akci, kdy jsme zcela vyšachovali hostující obranu, zvýšil na rozdíl 2 branek znovu Patrik H.. V 80. minutě znovu po krásné akci, kdy se individuálně prosadil skluzem v šestnáctce Bóďa L. a vstřelil již svou 5 branku v této sezóně. V 83. minutě,  kdy jsme znovu  přehráli obranu od rychlé rozehrávky našeho gólmana až po skórujícího Patrika H., který dnes završil hattrickem dnešní  brankový účet. Spolu s Bóděm L. jsou s 5 brankami v čele střelecké soutěže celé soutěže.

Dnešním zápasem jsme se opět vrátit na náš level, kdy nechceme dostávat zbytečné góly, ale naopak neustálou aktivitou si chceme vytvářet brankové šance, což se nám dnes dařilo a věřím, že i divákům se tato hra líbila.  

 Krásné góly po krásných akcí. Hattrick Patrika Hrona. Disciplinovaná hra po dobu téměř celého utkání.Pohořelice - Chrlice

5. kolo 1.B třída dorostu skupina B

9:2

Pohořelice - Vojkovice

4. kolo 1.A třída skupina B

Neodehráli jsme dobrý 1. poločas, kdy jsme nebyli schopni hostující tým přehrávat kombinačně. Nevyrovnali jsme se jim ani nasazením. Hosté se na nás dobře připravili. Přesto jsme si v závěru poločasu vypracovali 100% šanci. Na úplném konci 1. poločasu jsme dokonce po náhodné rychlé akci hostů inkasovali gól do šatny.

Do 2. poločasu jsme nastoupili s odhodláním zvrátit nepříznivý stav. Postupně jsme začínali přebírat aktivitu. Po několika závarech, které jsme nedotáhli ke vstřelení tíženého gólu, jsme kopali penaltu, kterou náš nejzkušenější hráč bohužel kopnul vedle. A aby nebylo všeho konec z náhodilého breaku jsme dostali 2. laciný gól. Běžela 76.minuta. V 78. minutě se nám podařilo po jednoduché akci a krásné kličce našeho střelce Adama F. snížit na 2:1.  V 86 . minutě za neustálého obléhání hostující brány se nám podařilo srovnat hlavou našeho dalšího střelace Bódě L. Stejný hráč dokonce mohl přidat ještě vítěznou branku. 

Vzhledem k průběhu utkání musíme být spokojeni s bodem. Musíme se poučit z přístupu k zápasům ve vyšší soutěži. I když jsme přesvědčeni o tom, že máme kvalitní mužstvo, žádný soupeř se neporazí sám. 

                       Pohořelice - Přímětice/Mramotice

                         4. kolo 1.B třída dorostu skupina B

Po 14 dnech jsme nastoupili k mistrovskemu utkání. Na hřišti šlo vidět, že to klukům chybělo. Za mě absolutně výborný výkon v zadu. Nová stoperska dvojice mi dělá radost. O branky a asistence ve předu se stará Honza Zbranek. Soupeře jsme od začátku zavřeli jejich polovinu a byla jen otázka, kolik přijde branek. Poločas jsme vedli 5:0 a konec byl 12:0. Klukům jsem poděkoval za předvedeny výkon a nasazení po celý zápas. Fanoušci si přišli na své. Příště týden znovu doma s SK Chrlice. Branky : 7x Zbranek, 3x Lang V., 1x Jelínek, 1x Kolář 

Vnorovy - Pohořelice

1. kolo 1.A třída skupina B

Do utkání jsme nevstoupili dobře. Po 1. akci utkání jsme hned v 1. minutě inkasovali po centru z levé strany, kde jsme nechali soupeři prostor pro centr. Míč propadl na hranici malého vápna ke zcela volnému hráči domácích, který míč snadno usměrnil do brány.  Ve 4. minutě se nám podařilo srovnat skóre, kdy po standratní situaci doklepl míc do brány Bóďa L.. Od tohoto okamžiku sice domácí kombinovali, ale bez vypracování jakýchkoliv příležitostí. Naopak my jsme těžili z nedůslednosti domácí obrany rychlými breaky. Po individuální akci z poloviny hřiště se prosadil opět Bóďa L., který si poradil s dvojicí bránících hráčů a z hranice pokutového území umístil míč k tyči domácího gólmana. Do konce poločasu jsme neproměnnili celou řadu podobných situací. Do přestávky se odcházelo za stavu 2:1 pro nás.

Do 2. poločasu jsme vstoupili laxně a v 52. minutě inkasovali po centru a odraženém míči. Naše hra neměla tu správnou kvalitu a domácím se dokonce podařilo vsítit 3. a zároveň vítězný gól. Ikdyž jsme domácí zatlačili na jejich polovinu, bohužel už jsme si nevypracovali potřebné šance ke vstřelení gólu. Vzhledem k průběhu utkání by zápasu slušela více remíza, ale musíme si přiznat, že náš výkon nebyl optimální. Pokud cdalších zápasů musíme změnit přístup a koncentraci.


                     Pohořelice - Dubňany

                          1. kolo 1.A třída skupina B

V prvních 15. min. jsme vedli 3:0. Branky postupně vstřelili po krásných akcích Robin S., Patrik H., Dymo Y..  Zdálo se, že přidáme další branky, hosté vypadali zcela odevzdaně. Vypracovávali jsme si jednu šanci za druhou. Bohužel díky nedůraznému zakončení jsme do poločasu branku nevstřelili. Po chybě v rozehrávce naší obrany dokonce hosté snížili. Tato situace vrátila hosty zřejmě do hry.

Během 5. minut ve druhé půli jsme dostali dokonce 2 branky. I za stavu 3:3 jsme však nepolevili a utkání dotáhli do vítězného konce. Hosty jsme prakticky nepustili za půlku a neustále svou aktivní hrou dostávali soupeře pod tlak.

Vyhráli jsme zcela zaslouženě, i když jsme mohli zvládnout zápas daleko lépe. Pozitivní je, že mužstvo chce vítězit a jde si za vítězstvím.  

  

                         Pohořelice - Hustopeče

                                      1. kolo 1.B dorostu třída skupina B

Pohořelice - Hustopeče 5:2 ( 3:1 )

V druhém mistrovskem utkání jsme přivítali ambiciózní tým z Hustopečí. Začali jsme dobře, soupeře jsme nepousteli moc k míči a sami si vytvářeli šance. Hned v 5. minutě utekl obraně rozdilovy hráč Honza Zbranek a dal první gól zápasu. Po 20.minutach udělala naše obrana chybu a souper srovnal na 1:1. Poté znovu uradoval Honza Zbranek, dal branku na 2:1 a poté přihrál do samostatného úniku Pepovi Volfovi a ten nekompromisně proměnil na 3:1 do poločasu. Bohužel Kaňka před půlkou bylo zraneni Honzi Zbranka. Do druhé půle jsme chtěli vstoupit dobře a organizovane. Bohužel jsme hned po začátku inkasovali po střele ze 30 metrů. Brankar Aleš nemůže mít čisté svědomí. Do konce zápasu jsme to odehráli velice slušně a přidali jsme další dvě branky zásluhou Kuby Světlíka a Lukáše Maderanka. Výhra 5:2 mě těší. Začátek sezóny jsme odstartovali na jedničku.

              RAFK Rajhrad - Pohořelice

1. kolo 1.A třída skupina B

První mistrovské utkání jsme zvládli, před slušnou diváckou kulisou 220 diváků. JIž před zápasem se objevily problémy s golmany. Tomáš Sedmidubský odcestoval s Líšňí do Vlašimi, tento zápas se měl původně odehrát v neděli. 2. golman Tomáš Kalivoda zůstal ležet doma v horečkách. Díky tomuto jsme se rozhodli, že do brány půjde golman "B" týmu Tadeáš Michna, který patřil k našim nejlepším hráčům a nedostal ani gól. Chtěl bych jemu ale také trenéru "B" týmu poděkovat za flexibilitu, kdy jsme se museli najít řešení velice rychle. Chtěl bych podotknout, že je velice důležité a dnes se to potvrdilo, aby i hráči "B" chodili na tréninky s "A" týmem, pokud to situace vyžaduje. Tadeáš, tím, že chodí s námi již nějakou dobu, nás zná a ví, co chceme hrát.

Celý 1. poločas jsme diktovali tempo, domácí nepouštěli do vážnějších situací. Postupně jsme to byli my, kdo si vytvářeli šance. Ve 24. minutě se prosadil s chutí hrající Patrik H., který se rychle orientoval v domácí šestnátce a střelou k tyči nedal domácímu golmanovi šanci. Do konce poločasu jsme si vypracovali několik slibných příležitostí, avšak do kabin odcházeli za stavu 1:0.

2. poločas se hra lehce vyrovnala, fotbal už nebyl tak hezký na pohled, naše obrana si však hlídala nákopy domácích. Po sérii vydařených střídání, kdy nastupivší hráči hru výrazně oživili, jsme v 78. minutě znovu udeřili. Prosadil se náš nejlepší střelec minulé sezóny Adam F. , který navedl míč za hranici velkého vápna a levou nohou trefil míč, který se odrazil od tyče do brány. V tuto chvíli jsme opět zápas zcela ovládli a po sérii několika velmi zahraných protiútoků, jsme mohli přidat ještě další branky. To se však nestalo, nicméně si myslím, že vítězstvá je zcela zasloužené a my jsme vstoupili do soutěže tím správným krokem.

Budeme se těšit na přízeň fanoušků zejména na domácím hrišti. Do V. Pavlovic a Dubňan, náš nejbližší domácí soupeř, přišlo 500 diváků..

RAFK Rajhrad - Pohořelice

1. kolo 1.B dorostu třída skupina B

1:4

Pohořelice - Miroslav

26. kolo 1.B třída skupina B

Miroslav jsme porazili jednoznačně a zcela zaslouženě.

Částečnou motivací bylo to, že jsme chtěli dát 100 gólů v soutěži, za což jsme měli od našehou vedoucího slíbenou zvláštní odměnu. 100. gól vstřelil náš obránce Filip V., kterého tato skutečnost bude určitě něco stát i do klubové kasy.

Poločas skončil 4:0 a po poločase jsme přidali další 3 branky. Celkově tedy 7:0 a to bylo ještě pro soupeře milostivé.

Po 2 gólech dnes vstřelili střídající Patrik H. a Adam F., který za jarní sezónu vstřelil 15 gólů a dostal se tak do popředí střelců celé sezóny. 

Postupujeme s 31 bodovým náskokem, dosáhli jsme 75 bodů z celkově 78 možných, naše skóre 104:6, při našich venkovních utkání jsme dostali za celou sezónu jediný gól. Do střelecké listiny během sezóny se zapsalo 22 hráčů. Naše obrana vč. gólmanů má průměr na obdrženou branku 0,23 gólu na zápas.

Děkujeme všem za podporu a za fandění a budeme doufat, že zaujmeme i více fanoušků ve vyšší soutěži, na kterou se dobře připravíme.

 


Pohořelice - Miroslav

26. kolo 1.B dorostu třída skupina B

V posledním zápase sezóny jsme jasně dominovali od první minuty. Soupeř se jen zřídka kdy podíval na naší půlku. Za celý zápas neohrozil naši bránu. Bylo jen na nás, kolik soupeři nastřílime branek. Poločas byl 6:0. Ve druhé půlce jsme přidali ještě tři branky a dokraceli jsme k vítězství 9:0. Branky vstřelili 4x Zbranek, 3x Patočka, 2x Maderanek. Celkově jsme celou soutěž vyhráli s 67 body a skóre 133:20. Nejlepším střelcem soutěže se stal Honza Zbranek se 45 brankami. Děkuji všem fanouškům a rodičům za podporu v celé sezóně.  

Tuřany - Pohořelice

25. kolo 1.B třída skupina B

I přes několik změn v sestavě, jsme od začátku utkání převzali iniciativu a i herní převahu. Ne vždy se nám však naše kombinace dařila proti pozorně bránícímu soupeři. Po několika slibných akcí, po kterých se nám nepodařilo vstřelit gól,  jsme se poprvé mohli radovat po jednoduché akci, kdy jsme přečíslili domácí obranu a kdy celou akci zakončil Adam F. svým 1. dnešním gólem. Do poločasu jsme si vytvořili ještě několik velmi dobrých příležitostí. Nutno podotknout, že i domácí si vypracovali po naší nekoncentrovanosti dvě slibné šance. Do poločasu jsem odcházeli s jednobrankovým vedením.

Ve 2. půli došlo v 60. minutě ke střídání, kdy se do hry dostali zkušení hráči a skóre se začalo postupně navyšovat. Nejprve se prosadil Dmytro Y., který pohotovou křižnou střelou zvýšil na 2:0. Akci předcházela krásná  přihrávka do pokutového území za zády domácí obrany. Další gól přidal po dobrém napadání a chybě domácí obrany střídající Rosťa K. . 4. gól přidal  a tím i završil konečné skóre opět střelec úvodní branky Adam F., který stoupá střeleckou tabulkou soutěže s již 13 vstřelenými brankami v jarní části sezóny. 

Celkové skóre je 97:6. Rádi bychom dosáhli 100 branek v soutěži v posledním domácím utkání sezóny.

Zveme tímto všechny na korunovaci vítěze 1.B třídy sk. B 2021/2022 hned po utkání s Miroslaví v sobotu 11.6. v 10:30 hod., kde náš tým převezme pohár od vedení Jihomoravského fotbalového svazu.

Rád bych tímto poděkoval domácím hráčům ale i funkcionářům, kteří nám jako jedni z mála našich soupeřů pogratulovali k zaslouženému postupu.


 


 

Tasovice - Pohořelice

25. kolo 1.B dorostu třída skupina B

Přijeli jsme na půdu soupeře, který nám uštedril podzimní porážku. Chtěli jsme to soupeři vrátit a odvézt si 3 body. Od první minuty jsme na soupeře vlitli a zatlačili jej na jejich polovinu. Ovšem žádná vyložena šance nepřišla. V 19. minutě kopal roh Erik Kovařík, zatocil ho krásně do brány a soupeř si ho tam srazil hlavou. 0:1. Do poločasu jsme byli stále aktivní, ale další šance ne a ne přijít. Kaňka nastala, když Vojta Kratochvíl dostal před poločasem červenou kartu po 2 žlutých. Bohužel nebude hrát poslední zápas sezóny, což mě osobně moc mrzí. Do druhé půlky šel Erik na stopera a hrál velice solidně. Soupeř na to, že hrál o jednoho hráče v poli víc, si vytvořil jedinou kloudnou šanci. My přidali po střele Erika a dorazce Honzi Zbranka další gól 0:2. Po další standardní situaci si odvráceny míč vzal zpět znova Erik a odcentroval míč na malé vápno a Pepík Volf dorazil krasne do protipohybu brankáře. 0:3. Děkuji všem hráčům za nasazení a kvalitní výkon po celý zápas. Také děkuji fanouškům za hojnou účast. !!! 

Pohořelice - Šatov

24. kolo 1.B třída skupina B

Z důvodu semifinálového utkání českých hokejistů byl náš začátek sobotního zápasu posunutý na 14:30hod..

Soupeř dojel v 11ti lidech. Od začátku jsme hosty jednoznačně přehrávali a vytvářeli si postupně šance.  Proměnit se nám podařila v 1. poločase pouze jedna, kdy po velmi dobře rozehrané standartní  situaci Ríšou K. na míč naběhl Kuba G., jehož hlavičku ještě dokázal vyškrábnout gólman, ale na dorážku Romana S. už neměl šanci. Pro Romana je to 1. gól za Pohořelice, což je samozřejmě pozitivní a motivující do dalších zápasů. Už vypadalo, že do poločasu půjdeme s jednogólovým vedením, ale hostům se podařilo po náhodné střele srovnat stav na 1:1.

Do 2. půle dle plánu jsme vystřídali hned 4 hráče a tím od úvodních minut znásobili náš tlak. Hrálo se prakticky kolem šestnáctky hostující brány, kdy jsme střídali jednu šanci za druhou. Nakonec jsme byli rádi za 2. gól, kdy jsme soupeře v jeho pokutovém území vykombinovali. Gól vstřelil po zpětné přihrávce z hranice pokutového území náš aktuálně nejlepší střelec Adam F., který s klidem uklidil  míč k tyči bezmocného gólmana.

Další branku už se nám vstřelit nepodařilo, i tak je naše bilance uctihodná. 11 vítězných jarních utkání bez ztráty bodu z 11 možných.

Momentálně je již jisté, že i náš dorost skončí na 1. místě, což je pro náš klub velký úspěch. Budeme věřit, že se oběma bude dařit ve vyšších třídách i v příštích sezónách.


Jevišovice/Mikulovice - Pohořelice 

23. kolo 1.B třída skupina B

V neděli jsme zavítali na umělou trávu 2. týmu naší soutěže a i tato skutečnost nás nevyvedla z našich dobrých výsledků. Vzhledem k tomu, že jsme závahali v této sezoně pouze s tímto soupeřem, chtěli jsme ho porazit. Tímto zápasem jsme odskočili domácím na 23 bodů.

V prvním poločase jsme si vytvářeli postupně několik slibných šancí. Poprvé se trefil důrazou hlavou po prudkém centru z pravé strany Kuba Š., který nedal gólmanovi vůbec žádnou šanci. Do kabin jsme tedy odcházeli s jednobrankovým vedením.

Do 2. poločasu  jsme vstoupili znovu s chutí a soupeře přehrávali. 2. gól vstřelil hned po svém příchodu dnes střídající Filip V., který zaměřil a za hranicí pokutového území poslal míč do brány. Poté jsme se dostávali postupně do několika šancí. 3. gól přidal Adam F. poté, co si chytře šel pro penáltu, kterou i následně proměnil. Tentýž hráč přidal v závěru i 4. gól, kdy uklidil míč po centru Ríše K. do sítě domácího gólmana. Adam F. se po svém příchodu stává naším nejlepším střelcem s 10 brankami.

Pozitivní je, že jsme neinkasovali a domácí se dostali snad do jedné pološance během celého zápasu. 

Celkové skóre 91 : 5 je unikátní. Náš gólman Tomáš K. si připsal další nulu a po celou sezónu obdržel pouze 1 branku!

Během ale i po zápase jsme očekávali, že domácí fanoušci a někteří hráči ocení naši kvalitu, což se bohužel nestalo.
Mor. Krumlov - Pohořelice

23. kolo 1.B dorostu třída skupina B

Do zápasu jsme chtěli vstoupit s tím, že nechceme nechat nic náhodě a odvézt si domů 3 body. A vsak opak byl pravdou. Ze začátku do 20 minuty nám docela vazla kombinace, soupeř byl velice vyspělý a nenechal nás kombinovat. Zhruba od 20 minuty soupeř odpadl a my jsme troufám si tvrdit, do konce zápasu dominovali. Vytvářeli jsme si mnoho standartnich situaci a ty také rozhodly první poločas. Všechny branky v první půli padly po nich v rozmezi 6 minut. První skóroval Erik Kovařík, druhý gól přidal Honza Z. teci po střele Vojty K. Do třetice se prosadil po rohu i Jirka P. Z blízkosti propalil brankáře. Do druhé půle jsme šli uvolněne. Na hře to bylo znát. Spadla z nás nervozita. Soupeře jsme prakticky nepustili na svou půli a dominovali jsme. Zápas skončil 7:0. Ve druhé půlce přidal další dvě branky Honza Z. , Lukáš Sladký a z penalty Pepa Volf. Kluci poděkovali fanouškům, kteří nás v plné síle jeli podpořit. Další zápas máme doma FK Znojmo. 

Pohořelice - Přímětice

22. kolo 1.B třída skupina B

Náš výkon nebyl optimální, i přesto jsme dokráčeli k pohodlnému vítězství. Znovu jsme neinkasovali gól a zvítězili na domácím hřišti 4:0. 

1. gól jsme vstřelili z penalty na Adama F., kterou proměnil Radim P., který ji měl určitě komu věnovat. Do poločasu jsme si vytvořili ještě několik slibných šancí, které jsme však neproměnili.

O poločase došlo k několika střídání. Opět jsme si začali vytvářet šance. Až v 77. minutě se prosadil náš pro tento zápas kapitán Zbyněk P., který míč uklidil za hranicí šestnáctky k tyči hostujícího gólmana. 3. branku přidal svým důrazem Bóďa L. a 4. branku Adam F., který celkové skóre tohoto zápasu dokonal.

Utkání předcházela minuta ticha za zesnulého fotbalistu Adama - zůstaň s námi... Pohořelice - Přímětice

22. kolo 1.B dorostu třída skupina B

Od první minuty jsme diktovali tempo zápasu, i proto, že soupeř přijel jen v 10 hráčích a na můj vkus i velice mladých. To však nechci nijak shazovat náš výkon. Poslední tři zápasy máme zase zpět naši formu. V poločase jsme vedli 6:0. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že nic nepodcenime, že nechceme dostat branku a ještě nějaké přidat. Protože v závěrečném zúčtování může i skóre pomoct. Ve druhé půlce jsme přidali dalších pět branek a soupeře přejeli celkove 11:0. 7x Zbranek, 1x Patočka, 2x Kovařík, 1x Volf. Vysledek jsme poslali Adamovi do nebe. Věříme, ze kdyby byl zdravý, na zapase by byl. Pristi neděli zajíždime na půdu Mor. Krumlova, kde bude hodně důležité udělat 3 body. Soupeř se na nás vždy chce vytáhnout, tak snad to dopadne. Děkuji moc za podporu fanouškům.

Blížkovice - Pohořelice

21. kolo 1.B třída skupina B

Sobotní postupové utkání 6:0 se rodilo od samého počátku. Nejprve měli však šance domácí. Po našem 1. gólu, který vstřelili záložník Dymo byl pro nás uklidněním a po celý zbytek zápasu jsme diktovali tempo a domáci do ničeho nepustili. V 1. poločase přidal ještě jeden gól náš nový kapitán Kuba Š. a to hlavou po rohovém kopu. 

Do 2. poločasu jsme vstoupili rychlou brankou Robina S., který se indviduálně prosadil po levé straně. Do konce zápasu se naše útoky valily na bránu domácích jeden za druhým. Nakonec jsme vstřelili 6 gólů. Za zmínku stojí hatrick Robina S.

Poté už jsme samozřejmě mohli slavit a také slavili....

Děkujeme fanouškům za podporu během celé sezóny a doufáme, že budou fandit až do konce této.... a zejména v 1.A třídě, která by nás neměla minout.

Dobšice - Pohořelice

21. kolo 1.B dorostu třída skupina B

K dalšímu zápasu jsme zajizdeli do Dobsic. Soupeř byl před zápasem na druhém místě za nama o jediný bod. Věděl jsem podle statistik, že soupeř pokud se sejde kompletní, tak bude velice silný. Na druhou stranu jsem už na pátečním tréninku a před zápasem cítil, že to kluci chtějí zvládnout a jsou 100% nachystani!!!! Soupeře jsme prakticky za celý zápas nepustili do žádné vyložene vypracované sance. Byli jsme dobře postavení a hráli jsme, co jsme chtěli. Šli jsme si za vítězstvím. Od brankáře počina až po posledního náhradníka jsem cítil vůli uspět. Poločas jsme vedli 1:0 po krásné brance po rohu, kdy se prosadil hlavou Jirka Patočka. Ve druhém poločase troufám si tvrdit jsme soupeře přehráli rozdílem dvou tříd. Honza Zbranek 2x obraně po krásných nahrávkách utekl a zvýšil na 3:0. Na konečných 4:0 upravil skóre Erik Kovařík, který po úniku Honzi dostal míč jako na podnese a luxusně zavěsil pod břevno. Opravdu všichni zaslouží absolutorium. Za zminku stoji vykon naseho brankáře, ktery chytl i penaltu a byl nedilnou součástí úspěchu. Za me to byl můj nejlepší zápas na lavičce dorostu. Máme před sebou ještě 5 zápasů, tak snad to dotahneme společně do postupu.

Pohořelice - Svratka Brno "B"

20. kolo 1.B třída skupina B

Kontumace. Soupeř nepřijel.

Pohořelice - Hustopeče

20. kolo 1.B dorostu třída skupina B

6:2

Újezd u Brna - Pohořelice

19. kolo 1.B třída skupina B

Na hřišti v Újezdě u Brna se nehrál fotbal. Za aprilového počasí si nakonec ale vezeme všechny 3 body po vítězství 1:0, kdy se hlavou v 82. minutě prosadil střídající útočník Patrik Hron, který přidal po svém příchodu do Pohořelic svou 2. branku, která byla nakonec vítězná a potvrdil tak pověst kanonýra.

V 1. poločasu jsme nastoupili velice aktivně a měli řadu standartních situací, z kterých jsme si vypracovali několik velmi dobrých brankových příležitostí. Bohužel jsme žádnou nevyužili a do kabin se šlo za stavu 0:0. Za zmínku stojí nastřelené tyče brankových konstrukcí jak domácí tak i naší.

2. poločas se hra vyrovnala avšak s minimem šancí na obou stranách. Pokud jsme se začali snažit hrát kombinační fotbal, tvrdě jsme naráželi. Nedařilo se nám hru zjednodušit a dostávat domácí pod tlak. Celkově nehezky dívatelný zápas jsme nakonec však ubojovali. Bohužel v průběhu hry došlo ke zranění našeho kapitána Ševy, který hned po zápase jel našití k našim týmovým zdravotníkům Jarkem a Tomem. Celkem 7 stehů na holeni!!!  Díky Vám oběma.

Cenné vítězství nad tvrdě hrajícím týmem, utkání opět bez obdržené branky, na jaře 6 vyhraných utkání na z 6 možných!!! 

Poděkování si zaslouží i naši fanoušci, kteří nás přišli podpořit ve velkém množství. Po zápase se podělili i o bolest našeho kapitána panákem dobré slivovice.  Děkujeme.

Mikulov - Pohořelice

19. kolo 1.B dorostu třída skupina B

K dalšímu zápasu jsme zajizdeli na půdu Mikulova. Po 2 zápasech, kde jsme brali jen 2 body za 2 remízy jsme si chtěli spravit reputaci a zvítězit. Od první minuty jsme si za tím šli a soupeře jsme přehrávali bojovnosti i fotbalovosti. Soupeře jsme za celý zápas k ničemu nepustili. Poločas jsme vyhráli 6:0. Druhé půle už byla na branky chudší. Celkový výsledek 8:0 je pro nás povzbuzující. Věřím, že jsme se vrátili na vítěznou vlnu. Vyzdvihnout bych chtěl oba útočníky, Honzy Zbranka a Petra Jelínka. Jeden dal 4 branky, druhý 3. K nim se přidal ještě Jirka Patočka jednou trefou. Spolupráce vyšla na jedničku. Poděkovat bych chtěl i fanouškům, kteří s nama cestovali. Podpora byla znát !!! 

Višňové - Pohořelice

18. kolo 1.B třída skupina B 

Za větrného a chladného počasí jsme v sobotu porazili zachraňující se tým ve Višňové 6:0, po poločasu 4:0. O branky se postarali tři dvoubrankový střelci - Robin S., Adam F. a Bóďa.

Vzledem k situaci, ve které se zachraňující Višňové nachází, jsme čekali daleko vyšší bojovnost a nasazení domácího celku.

Branku jsme vstřelili hned v 5. minutě po závaru před domácím gólmanem se prosadil tečí Robin S. Tentýž hráč vstřeli v 17.minutě krásnou a důraznou střelou levou nohou i 2. gól. 3.branku přidal po perfektní kombinační akci z pravé strany obrany až k hranici šestnáctky, kdy míč naservíroval útočník Dimo Adamovi F., který střelou pod břevno nedal golmanovi vůbec žádnou šanci. Do poločasu se ještě prosadil Bóďa L., který obešel oba stopery domácích a lehce překonal gólmana.

Ve druhém poločase jsme kontrolovali hru a přidali postupně ještě 2 góly. Po krásné akci z levé strany a po centru Bódě L. se prosadil tentokrát hlavou Adam F. . Tento hráč se po jarním příchodu prosadil už po 7 v pěti odehraných zápasech a už je na dosah našich nejlepších střelců. Skóre uzavřel svou další trefou Bóďa L., který se opět prosmíkl ve vápně bránících hračů a nabídnutou šanci s chladnou hlavou proměnil.

Po 5 odehraných kolech plný počet bodů, skóre 26:1, náš tým hraje s chutí, s nasazením, a i s určitou kvalitou. Momentálně nás trápí zranění Filipa V., který hraje spíše v bolestech. Dále dlouhodobější zranění Romana S. a Přemu K. Doufejme, že se do konce sezony stihnou vrátit na hřiště.


Ořechov - Pohořelice 

18. kolo 1.B dorostu třída skupina B

1:1

Pohořelice - Znojmo

17. kolo 1.B třída skupina B 

Zvítězili jsme nad zcela odevzdaným soupeřem. Ne že by Znojmu nechybělo nasazení a bojovnost, ale to na nás jednoduše nestačilo. Do poločasu jsme šli do kabin za stavu 5:0. Celou 1. půli jsme hosty prakticky nepustili k naší bráně a postupem času přidávali jednu branku za druhou.

Do druhé půli došlo nezvykle ke střídání obou stoperů zejména z důvodu, že jsme chtěli dát příležitost dalším hráčům, kteří se na hřiště  pomalu vrací zpět po zranění. Jedná se hlavně o útočně zaměřené hráče, ale i o jednoho "dovolenkáře" do obrany.

Bohužel i přes posílení útočných řad, kdy jsme hráli na 3 útočníky se nám podařilo vstřelit pouze 1 gól a to i přesto, že jsme si vypracovali řadu tutovek.

Dokonce z ojedinělého protiútoku hostů jsme inkasovali po špatném vyhodnocení situace našich bránících hráčů. 

Jsme rádi za 3 body, neúspěchem je snad pouze obdržená branka, která velmi mrzí naši náročnou obranu, která nikdy nechce inkasovat. Za povšimnutí možná stojí neslušné chování hráčů soupeře, zejména těch mladších.

Plán vyhrát 1. 4 zápasy se povedl na 100%. Teď nás čekají 2 zápasy venku se soupeři, které nemáme zrovna v oblibě.

Jsme však přesvědčeni, že vzhledem k našemu pozitivnímu naladění obě utkání zvládneme.


Pohořelice - Prosiměřice/Višňové

17. kolo 1.B dorostu třída skupina B

Pohořelice : Prosimerice/ Višňové 0:0 Čekal nas další domácí zápas, kde jsme chtěli potvrdit výhru z minulého týdne. Do zápasu jsme nastoupili bez dvou stezejnich hráčů základní sestavy ( Dubský, Zbranek ). Zápas se odehrál pod silným větrem a my jsme nebyli schopni soupeři vstřelit branku. Celý zápas jsme měli pod svou taktovkou, bohužel jsme si nevytvořili dostatek brankovych příležitosti. Za zmínku stojí jedna šance Erika Kovaříka z prvního poločasu, kterou hostující brankář efektivně chytl. Bohužel jsme ztratili 2 body. Čeká nás ještě dost zápasů, tak snad si napravime reputaci hned v tom dalším v Ořechově. Jediné plus z tohohle zápasu je to, že se nikdo další nezranil a neinkasovali jsme. Jedeme dál!!

Troubsko - Pohořelice

16. kolo 1.B třída skupina B 

Za velmi chladného aprílového počasí na velmi těžkém terénu a celkově nepřipravenému hřišti jsme sehráli výborné utkání, které jsme zvládli nejen nasazením, důrazem, ale i velmi dobře takticky a také koneckonců naší kvalitou ve hře. Od začátku jsme nepustili domácí prakticky k ničemu a i proti větru jsme si vytvářeli řadu dobrých příležitostí. Po jedné takové jsme domácí tým vykombinovali v jejich šestnástce a Adam F. zkušeně nedal domácímu gólmanovi šanci.  Druhý gól jsme přidali po individuální akci našeho útočníka Dima, který prudkým přízemním centrem vyzval ke skórování Robina S.. Do kabin se odcházelo za stavu 2:0.

Druhý poločas jsme opět dominovali a přidali postupně ještě 2 góly. 3. gól přidal po centru zprava a důrazu ve vápně hostů Bóďa L. a 4. branku přidal v 85. minutě opět Adam F., který vstřelil po svém příchodu vstřelil již 3. branku.

Utkání jsme mohli vyhrát mnohem vyšším rozdílem. Vynikající výkon předvedl domácí gólman, který chytil ještě několik našich vyložených šancí. Dokonce jsme trefili i 3x konstrukci brány. 

Důležité vítězství, bez zranění, bez inkasované branky.

 

Křepice/V.Němčice - Pohořelice 

16. kolo 1.B dorostu třída skupina B

K dalšímu mistrovskému zápasu jsme zajíždeli do Křepic. Chtěli jsme potvrdit domácí tři body a na venkovním hřišti znovu zvítězit. Od první minuty jsme byli jasně lepší. Důrazem, kombinaci a herním stylem jsme prakticky domácí nepustili na naší půlku. První gól obstaral Honza Zbranek, kde po samostatném úniku střílel na zadní tyč 1:0. Bohužel po ojedinělé akci soupeře jsme zbytečně faulovali u postranní čáry a soupeř vyrovnal na 1:1 první a poslední střelou na bránu. Od té chvíle už jsme dominovali a do půlky přidali ještě dvě branky. Jirka Patočka dával ze standardní situace hlavou na 2:1. A na 3:1 dával Lukáš Sladký zase po centru Erika Kovaříka. O poločase jsme si říkali, že to dohrajeme do vítězného konce a rychle pojedeme zpět do města, domů!!! Atmosféra proti nám byla od domácích lidi opravdu hrozná. Trenéři domácího týmu uráželi naše hráče a chovali se opravdu jako vesničani. Ve druhém poločase jsme navýšili vítězství o 2 branky. Honza Zbranek na malém vápně dal gól na 4:1 a na 5:1 završil skóre zase Jirka Patočka hlavou z rohu. Slušně jsme odešli ze hřiště, vysprchovali jsme se a jeli domů. Klukům jsem poděkoval za bojovný výkon a 3 body. Kankou na zápase je bohužel dvojí zranění našich stěžejních hráčů Honzi a Martina. Oba dva nejspíše mají vyron v kotníku po soupeřove surové hře, když naše hráče nestíhali fotbalové ani fyzicky. Pochvala patří celému týmu. Příští kolo přivítáme doma Prosimerice/ Višňove.  

Pohořelice - Střelice


15. kolo 1.B  třída skupina B

Na velmi kvalitně připraveném trávníku jsme předvedli povedený výkon. Od hostů jsem očekával větší aktivitu, ale po prvním náznaku jejich šance a následném rohovém kopu jsme od 1. minuty utkání zcela ovládli. Po několika šancích, které jsme si hned v úvodu postupně vypracovali,  jsme se dvakrát prosadili po standartních situacích. V těchto situací se vyžívá náš stoper Kuba G.  Po vlastímu gólu hostů jsme v poločasu odcházeli do kabin s pohodlným vedením 3:0.

Hned v úvodu 2. poločasu jsme přidali další 2 góly, kdy se nejprve prosadila naše nová akvizice Adam F., kdy ho ke skórování vybídl časovaným centrem Bóďa L.. 1 gól samožřejmě něco přinese do týmové pokladny. Poté po individuální akci nekompromisně zakončil 5. vstřelených gólem Filip V., který se vrátil do sestavy po vleklém zranění. Po tomto okamžiku soupeř zcela rezignoval. Naopak naše hra nabízela řadu pohledných akcí zejména z pravé strany. Po jedné takové se prosadil hlavou pod břevno náš levý obránce Zbyňa P. a to po krásném náběhu, kdy důrazným zakončením nedal gólmanovi šanci. Míč mu znovu naservíroval Filip V.. Myslím si, že utkání mohlo skončit i vyšším rozdílem a doufám, že naše kvality ocenili nejen diváci ale i soupeř. Teď už se však budeme těšit do Troubska, kde nás čeká aktuálně 2. tým naší tabulky.

 Znovu bych ocenil krásné prostředí a připravenou hrací plochu, utkání bez inkasovaného gólu a vypíchnul bych přístup, koncentrovanost, disciplínu a kvalitu našich hráčů vč. našeho brankáře, který nás během utkání stíhá ještě informovat o nejnovějších módních trendech příchozích diváků. Pozitivní také je, že vzhledem k absenci 5ti hráčů jsme nepůsobili vůbec oslabeně a také důležitý fakt je, že nikdo další se nezranil. Mužstvo ocenilo přítomnost našeho hráče Pavla S., který už se chystá pomalu na návrat!!!  Co není dobré je, že se na hřiště nedostávají naši nejzkušenější hráči, na tomto budeme muset na tréninku zapracovat.Pohořelice - Střelice

15. kolo 1.B dorostu třída skupina B

V dalším kole jsme na domácí půdě přivítali tým Střelic. Po minulém týdnu jsme chtěli doma potvrdit venkovní výhru a připsat si další 3 body. Jak se říká vítězná sestava se nemění. Jen v bráně nastoupil místo Davida, Aleš. Od první minuty to byl boj o míč. Soupeř byl velice fyzicky vyspělý a nám dělalo problémy dostat se do nějaké 100% šance. První krásná branka padla ve 34. minutě, kdy skvěle kopnutou standartku Erika Kovaříka usměrnil kapitán Vojta Kratochvíl na zadní tyči hlavou do brány. Hned po rozehrávce vybojoval míč Honza Zbranek a svou rychlostí utekl po lajně do vápna a jeho přihrávku pod sebe si našel Erik Kovařík a z blízkosti navýšil na 2:0. To byl poločas. Do druhé půlky jsme nastoupili odhodláni přidat další branku a hlavně neinkasovat. Vývoj tomu nasvedcoval. Soupeř už nebyl tolik aktivní a my jsme přidali zásluhou Erika Kovaříka pojistku na 3:0. Krásný nakop Jirky Patocky za obranu na Erika Kovaříka, ten se nemýlil tváří v tvář brankáři. Do konce zápasu jsme si ještě vytvořili nadějné situace, ale bohužel už jsme nic nevyužili. Kluky jsem pochválil za nasazení a bojovnost a hlavně za nulu !! Jedeme dál !!

Pohořelice - Únanov

14. kolo 1.B třída skupina B

Vstup do jarní soutěže jsme zvládli na výbornou. Porazili jsme v Únanově tamní tým 4:0, po poločase 1:0.

První poločas výrazně ovlivlnil protivítr, kdy se nám těžko dostávalo do souvislé akce. Přesto jsme však zůstali trpěliví a aktivní hrou se snažili překonat domácí tým, které bránil velmi zodpovědně a hlavně tvrdě. Velice aktivně hrál po pravé straně nová posila Dmytro Yatsyna, který k nám přišel na poslední chvíli z Přísnotic.

Už v 7. minutě se nám po vydařené akci z pravé strany obrany podařil vstřelit první a jak se nakonec ukázalo zároveň i vítězný gól. Branku vstřelil s přehledem Patrik Hron, který je společně s Romanem Staňkem další naší posilou, oba přestoupili z Kupařovic. A konečně poslední ofenzivní posilou je Adam Fiala, dnes už zkušený útočník, který také nastoupil v základní sestavě tentokrát ve středu zálohy.

Všechny 4 nové výše uvedené hráče považujeme za výrazné posílení a zkvalitnění ofenzivy.

Do 2. poločasu jsme museli vystřídat zraněného Patrika H.. Do útoku přišel Rosťa K., který se po půl roce vrátil zpět do Pohořelic. Od začátku poločasu se obraz hry i díky větru ale i naší aktivity zcela změnil. Bylo tedy otázkou času, kdy přidáme další branky. Po několika slibných příležitostech jsme po rychlé akci dali 2. branku a ta nás uklidnila. Branku vstřelil Bóďa L. . Další branky postupně ještě přidal s chutí hrající Rosťa K. a v závěru utkání po standartní situaci dílo dokonal Kuba G.

Kaňkou na utkání je zranění dvou hráčů, již zmiňovaného Patrika H. a dále Radima Pohanky.

Z důvodu zranění nemohli do tohoto zápasu nastoupit: Přema Klein, Filip Vedral, Robert Koch,

Roman Staněk

Informace týkající se A-mužstva během zimní přípravy:

Příchody:

Roman Staněk 24 let, Patrik Hron 24 let - přestup z Kupařovic

Dmytro Yatsyna 29 let - přestup z Přístnotic

Adam Fiala 30 let - přestup z Hrušovan u Brna

Odchody:

Pavel Sedláček - dočasně přerušená kariéra

Marek Suchánek - ukončení kariéry

Jiří Ondrůšek - návrat do Troskotovic

František Ševčík - přestup do Hrušovany nad Jevišovkou

Rajhrad - Pohořelice

14. kolo 1.B dorostu třída skupina B

K prvnímu zápasu jara jsme zajíždeli do Rajhradu na místní Rafku. K utkání jsme nastoupili v nejlepším maximálním složení a od první minuty jsme diktovali tempo. Hřiště nebylo po zimě úplně ve skvělé kvalitě, ale troufnu si říct, že jsme se s tím vypořádali skvěle. Všechni hráči makali a plnili moje představy. Do poločasu jsme dali soupeři 5 branek a jednou inkasovali po chybe na levé straně, kdy jsme si špatně přebrali hráče. Do druhé půlky jsme nastoupil uvolněne a postupně jsme přidali 3 branky a bohužel zase jednou inkasovali po dlouhém soupeřove autu. Za zmínku stojí hattrick Honzi Zbranka. Po zápase jsem kluky pochválil za důležité 3 body do začátku soutěže a skvěle odmakane utkání!!!!
Sestava : Mezera - Lang, Kratochvíl (C), Patočka, Volf - Světlík, Sladký, Dubský, Lipovsky - Zbranek, Kovarik ( Maderanek, Helešic, Jelínek, Kolář )
Branky : 3x Zbranek, Lipovsky, Kovařík, Volf, Dubský, Jelínek

Pohořelice - Únanov

13. kolo 1.B třída skupina B

V posledním utkání podzimní části jsme porazili tým Únanova 4:0. V 1. poločase se nám nepodařilo vstřelit branku, sice jsme hosty jasně přehrávali. Naše hra však postrádala kvalitu v přechodu do útoku. Přesto, že jsme si vypracovali několik slibných situací, do kabin se šlo za nerozhodného stavu 0:0.

V poločase došlo k vystřídání zraněného stopera Šimši J.. Náš útok posílil Klein P., který byl ostatně v dresu připravený od 1. minuty, že nastoupí. Hned v úvodu 2. poločasu jsme přitlačili hosty na jejich polovinu a chtěli rozhodnout. Po několika šancích se nám podařilo vstřelit 1. a zároveň vítězný gól.  Z hranice šestnáctky se po klidném zpracovaní a uklizení míče k tyči prosadil pravý bek Petrásek Z. Na 2:0 upravil svým důrazem po rohovém kopu Gärtner J.  V 70. minutě se stala věc nevídaná.  1. gól za Pohořelice vstřelil kapitán a náš nejlepší hráč podzimu Ševčík M.. Škoda, že střelecká forma přišla až v samotném závěru podzimu, ale týmová kasa je již připravena. V 77. min. se do hry dostal i náš urostlý dorostenec Kratochvíl V., za což jsem velice rád a pokud se mu povede tak jako dnes, zejména v osobních soubojích, roste nám zde kvalitní posila do mužského fotbalu.  Celkové skóre zápasu dokonal svým 2. gólem hlavou opět po rohovém kopu stoper Gärtner J.. Ke konci zápasu se do hry znovu dostal náš patnáctiletý benjamínek brankář Aleš Helešic. Po závěrečném hvizdu rozhodčího jsme se mohli za podpory tleskajících diváků těšit z výhry 4:0  a z podzimního mistra s celkovým počtem 36 získaných bodů s impozantním skóre 47:4.

Souhrn podzimní sezóny:

1. místo - 36 bodů, skóre 47:4

domácí zápasy skóre 26:3    6 výher

venkovní zápasy skóre 21:1   6 výher

10 zápasů ze 13 s žádnou obdrženou brankou; z posledních 11 utkání 1 obdržený gól

3 poslední zápasy vítězství 4:0

nejvyšší výhra 10:0 doma s Blížkovicema

nejlepší střelec Radim Pohanka 8 branek

minimálně 1 branku vstřelilo 15 hráčůPohořelice - RAFK

13. kolo 1.B třída dorostu skupina B

V posledním domácím zápase podzimu jsme přivítali tým Rafky Rajhrad. Do zápasu jsme vstoupili s vědomím, že chceme uspět za 3 body a pokud možno soupeři vstřelit více branek. Od začátku zápasu jsme na soupeře vletli a zatlačili jej. První branku zápasu dal Jirka Patočka po centru Kovaříka. Pak si vzal zápas do svých rukou Erik Kovařík, kde čtyřma brankama do poločasu upravil skóre na 5:1. Škoda obdržené branky z přímého kopu. Tu si za rámeček David Mezera nedá. Do druhého poločasu jsme vstoupili zase aktivně, a vsak už ne tak produktivně. Stihli jsme dát zásluhou Erika Kovaříka 6. branku, bohužel soupeř ke konci ještě snížil na konečných 6:2. V tabulce nám patří druhé místo za Dobšicemi, které jsou před náma o jediný vstřelený gól. Myslím si, že krásné druhé místo!!! Na jaře budeme chtít zabojovat o ten nejvyšší stupeň. Klukům jsem poděkoval za předvedene výkony. V lednu začínáme přípravu na 100% !!!

Miroslav - Pohořelice

12. kolo 1.B třída skupina B

Domácí se dostali k 1. střele na bránu v 85. minutě a to už bylo za stavu 4:0 pro nás. Utkali se první se třetím a toto postavení v tabulce vůbec neodpovídalo dění na hřišti. Před samotným začátkem se o motivaci na "občerstvení" postarali jednak vedoucí mužstva pan Kohút Milan ale i kapitán Ševčík M. a Šimša J., kteří oba v Miroslavi bydlí.

Od začátku utkání jsme soupeře jasně přehrávali. Hned v 5. minutě se nám naše aktivita vyplatila a po krásné akci přes středního útočníka, který poslal míč na rozběhnutého pravého krajního záložníka Kocha R. Ten poslal do vápna střílený centr, který hlavou umístil k tyči útočník Pohanka R. Po této brance jsme pokračovali v naší aktiviní hře a nepouštěli domácí vůbec na naši polovinu. Za zmínku stojí hlavička Petráska Z., která však skončila pouze na tyči miroslavké brány. V závěru poločasu se nám po několika standartních situací a závarech před bránou domácích podařilo vstřelit 2. gól, kdy si domáci hráč srazil míč do brány.

Po rozehrávce 2. poločasu se dostal míč doleva k Langovi B. a ten našel přesnou přihrávkou dobře nabíhajícího Pohanky R., který uklidil míč a tím přidal svou 2. dnešní branku a celkově 8. v letošní sezóně. Potvrdil tak očekávání, se kterým k nám přišel a stává se naším nejlepším střelcem. Průběh 2. poločasu probíhal i nadále v naší režii, kdy jsme sice domácí chvílemi nechali kombinovat, ale nám se tímto uvolňovali prostory pro rychlé přechody do útoků. Jeden takový proměnil po časové přihrávce od Petráska Z. na hranici šestnáctky dobrým 1. dotekem Lang B. a nedal přízemní střelou domácímu gólmanovi šanci. Zbytek utkání jsme již kontrolovali a dovedli do cenného ale zcela zaslouženého vítězství.

Je potřeba vyzvednout naši bezchybnou a soustředenou obranu včetně golmana, kdy jsme znovu neinkasovali. Dále bych zmínil vysoké nasazení celého mužstva v průběhu celého utkání  a myslím, že jsme ukázali i naši kvalitu dopředu, což doufám, že ocenili diváci obou mužstev. Ostatně dosavadní dosažené skóre podzimní části 43:4 tomuto faktu odpovídá.

Tímto bych rád všechny poslal na domácí utkání proti Únanovu, které se odehraje ve čtvrtek ve 14 hod. na našem hřišti.

 Miroslav - Pohořelice

12. kolo 1.B třída dorostu skupina B

K dalšímu mistrovskému zápasu jsme zajížděli stejně jako ' A ' tým do Miroslavi. Dovezli jsme společně domů 6 bodů, za což jsem rád.Předvedená hra je bohužel z naší strany komplikovaná a utrápená. Poslední zápasy se nám i vinnou marodky moc nedaří. Za 3 body z Miroslavi jsem hrozně rád. Do zápasu jsme vkročili dobře, vytvářeli jsme si brankové příležitosti, bohužel nám chyběl klid v zakončení. První branku jsme vstřelili po tvrdé ráně Erika Kovaříka, která se otřela o břevno a spadla do brány. Do poločasu jsme přidali ještě jednu branku, kdy míč po naší střele dorážel do odkryté branky Jirka Patočka. Ve druhém poločase jsme inkasovali po standartní situaci, kdy náš brankář neudržel míč a z dorážky soupeř snížil. Do konce zápasu jsme už kontrolovali hru a v závěru přidali 3. branku po samostatném úniku Erika Kovaříka. Kluky jsem pochválil za bojovnost a nasazení. Když to nejde fotbalově, tak to musíme uhrát bojovně. Nakonec jsme to jako parta zapili u nás na diskotéce, kde slavil Jirka Patočka 18 té narozeniny :)))Tímto mu přeji ještě jednou všechno nejlepší. Další a poslední zápas hrajeme doma v sobotu, kde přivítáme RAFK Rajhrad. Zvu všechny naše fanoušky.

Pohořelice - Tuřany

11. kolo 1.B třída skupina B

Vzhledem k faktu, že se nacházíme na 1. místě tabulky, jsme potvrdili roli favorita a na domácím hřišti zcela zaslouženě vyhráli 4:0. Tuřanské fotbalisty jsme po celý zápas nepustili do žádné šance a zápas zcela ovládli.

Od 1. minuty jsme udávali tempo hry a postupně jsme si začali vytvářet brankové příležitosti. 1. z nich a to v 8. min. využil Klein P. a svou 4. brankou v sezóně oteřel skóre. Zhruba v polovině 1. poločasu jsme měli asi 10 min. pasáž, kdy se nám nedařilo vhodně kombinovat. Na 2. branku jsme tedy čekali až do 41. min, kdy Pohanka R. po závaru v šestnátce střelou z otočky trefil odkrytou šibenici.

Ve 2. poločase jsme hned v 50. minutě vstřelili po hezké akci zprava gól, lobem hlavou se prosadil Gärtner J.. Poté jsme si vytvářeli 1 šanci za druhou. 4. a zárověň poslední gól tohoto zápasu přidal po rohovém kopu hlavou náš nejvyšší hráč Kotoul P., který sám snad ani nevěřil, že by se to mohlo stát.

Po zbytek zápasu jsme hru kontrolovali, a ikdyž některé naše slibné situace jsme neřešili správně, dokráčeli jsme k pohodovému vítězství a to znovu bez inkasované branky. Mužstvo zaslouží pochvalu, protože i tyto zápasy je potřeba zvládnout.Pohořelice - Tasovice

11. kolo 1.B třída dorostu skupina B

V dalším domácím zápase jsme přivítali houževnatý tým Tasovic. Bohužel k zápasu nemohlo nastoupit hned několik opor základní sestavy a utkání podle toho vypadalo. Do utkání jsme i tak vstoupili dobře a hned ve 2. minutě jsme vedli 1:0. Trefil se z dálky krásně Erik Kovařík. Bohužel tohle byla jediná střela na bránu po celý zápas. Soupeř byl důraznější ve všech směrech a do poločasu srovnal na 1:1 po hrubce našeho stopera, který prakticky poslal soupeře do samostatného úniku. V poločase jsme si něco řekli, a však na hřišti to nebylo vidět. Nemůžu klukům říct, že se nesnažili, bohužel v útočné fázi jsme byli bezzubý. Měli jsme hodně rohových kopů, bohužel se nám tam nepodařilo nic dotlačit. Chyběl důraz. Do konce zápasu jsme ještě dvakrát inkasovali a prohráli 3:1. Mrzí mě, že na soupeřových hřištích jsme 100% a z posledních 3 domácích zápasů máme jen 2 body. Snad se nám podaří do příště uzdravit marody a budeme moct zabojovat o další body na hřišti Miroslavi.

Šatov - Pohořelice

10. kolo 1.B třída skupina B

V dalším kole jsme hráli na hřišti soupeře, který budí respekt zejména v domácím prostředí, kde je podporují domácí fanoušci. Tentokrát se přidal i jejich nový trenér, který nás všechny svým vystupováním udivoval. Naštěstí se k němu nepřidali ještě nějak výrazně jeho svěřenci.                                                                                                                  Věděli jsme, co nás čeká a připravili se na soupeře velice koncentrovaně, kdy jsme chtěli hrát organizovaně a důrazně. Domácí tým nám to možná ulehčil tím, že neustále nakopával dlouhé míče, se kterými si naši stopeři po celý zápas poradili. Utkání rozhodla dobře zahraná standartní situace, kdy hlavou nedal šanci golmanovi náš hráč Gärtner Kuba. Do konce poločasu jsme hru kontrolovali a i přes tvrdou hru domácích si vytvářeli řadu fotbalových situací a i gólových příležitostí. Za zmínku stojí ke konci 1. poločasu břevno a následný závar, kdy jsme v jednom okamžiku zasypali domací bránu několika střelami, kdy domáci asi dvakrát vykopávali míč z brankové čáry.                                   Do 2. poločasu jsme vstoupili dobře takticky, kdy jsme domácí, dá se říct, vůbec k ničemu nepustili. Naší trpělivostí po chybách domácích jsme se postupně dostávali k bráně soupeře a do šancí. Po jedné takové jsme se z levé strany dostali do přečíslení obrany. Gólman domácích svým chybným vyběhnutím nabídl ke skórování Matouška Z., který chladnokrevně krásným lobem trefil ze 40m bránu a i přes snahu domácího obránce vstřelil náš 2. gól. Výborně v této situaci zareagoval náš střídající "ženáč" Klein P., který obránce blokoval. Tento hráč přidal v 85. min. 3. gól po centru z pravé strany, kdy s ledovým klidem z voleje trefil míč přímo k pravé tyči a nedal golmanovi šanci.                          Předvledli jsem velice dobře takticky sehrané, disciplinované utkání a za to patří uznání všem hráčům na hřisti včetně těch střídajícíh. Utkání jsme zcela ovládli a zaslouženě vyhráli s aktuálně 3. týmem tabulky a na jeho hřišti.          Myslím, že i diváci, kteří nám přijeli fandit, jsou spokojeni s předvedenou hrou.                                                                                             Gratulujeme Přemovi Kleinovi, který se nám minulý víkend oženil ! ! ! /v kabině jsme to zatím nepocítili/
Znojmo - Pohořelice

10. kolo 1.B třída dorostu skupina B

K dalšímu zápasu jsme zajíždeli do Znojma, k místnímu týmu FK Znojmo. Chtěli jsme si spravit reputaci po minulém ne moc vydařeném zápase s M. Krumlovem. To se nám podařilo. Kluci šli od první minuty za vítězstvím. První poločas rozhodli 3 skvěle kopnuté rohy od Erika Kovaříka a důrazné zakončení hlavou od Jirky Patočky a Vojty Kratochvíla, třetí branku přidal dorážkou na malém vápně Patrik Rusek. Na 4:0 zvyšoval po individuální akci Erik Kovařík, krásnou střelou do šibenice. Poločas jsme vedli o 4 branky a do druhé půle už jsme šli uvolneněji. Soupeři jsme přidali ještě 3 branky. A zápas skončil 7:1. Klukům jsem poděkoval za přístup a nasazení. !!! Pro nás to jsou velice důležité 3 body. !!
Branky : Kovařík, Kratochvíl, Patočka, Rusek, Dubský, Šnepfenberg, Jelínek

Pohořelice - Jevišovice/Mikulovice

9. kolo 1.B třída skupina B

Do tohoto utkání jsme museli udělat několik vynucených změn v sestavě zejména z důvodu zranění a nemocí. Aby toho dnes nebylo málo ve 20 min. se zranil náš smolař Sedláček P.  Od začátku zápasu se nám nedařila kombinace, což vyhovovalo zejména hostům, kteří byli výborně připraveni na postavení při bránění a svou výškovou převahou vyhrávali většinu osobních soubojů. V 1. poločasu jsme si přesto vypracovali slibné příležitosti, ale nebyli jsme dost důrazní na to, abychom vstřelili branku.                                                                                           Do 2. poločasu jsme nastoupili s tím, že zvýšíme pohyb, což se nám poměrně dařilo. Nám se nepodařilo v tuto dobu vstřelit rozdílový gól a po ojedinělém rohovém kopu hostů jsme inkasovali. Do té doby to byla víceméně     1. střela na naši bránu. Poté jsme vrhli všechny naše síly, abychom utkání zvrátili. Hosté v průběhu posledních  20. minut nejen že už dostávali křeče, ale dostali i 2 červené karty. Nevím, jestli je výsledek spravedlivý, ale hosté si za svůj důraz, bojovnost a zodpovědné bránění nějaké body zasloužili, bohužel si odváží všechny 3. Nám chyběla určitá kreativita a kvalita. Pozitiviní je, že jsme zápas chtěli vyhrát a usilovali o to, do posledních minut !!! Pro nás je škoda, že jsme nenavýšili náš bodový náskok, ale na druhou stranu nejde rozhodně o žádnou tragédii.


Pohořelice - Mor. Krumlov

8. kolo 1.B třída dorostu skupina B

V dalším kole jsme doma přivítali Moravský Krumlov. Kluky jsem nabádal, ať od začátku jdou do zápasu ve 100% nasazení a nepodceni soupeře!!! Bohužel moje slova se naplnila a začali jsme vlážně, bojacne.....všude jsme byli pozdě a mysleli jsme si, že to přijde " samo ". První poločas jsme po hrubce Volfa, který namazal útočníkovi balón přímo do běhu prohráli 1:0. O poločase jsem v kabině zvedl hlas a ve druhé půlce už jsme to byli my. V 69. minutě jsme skórovali na 1:1. Soupeř nám pomohl a dal si branku vlastní. Na posledních 20 minut šel do hry ještě Erik Kovařík, kterého jsme šetřili k zápasu " A " týmu, kde nastoupil od začátku. Hrozně se snažil, bohužel ani on druhou kýženou branku nepřidal. Druhý poločas jsme byli v obrovském tlaku, bohužel zápas skončil 1:1. Příští zápas zajíždíme do Znojma, kde nás nečeká nic jednoduchého!! Kankou na zápase je zranění nejlepšího střelce Honzi Zbranka. Doufám, že bude brzo v pořádku!!

Přímětice - Pohořelice

8. kolo 1.B třída  skupina B

Vzhledem k dlouholeté zkušenosti v soubojích v Příměticích, kde jsme spíše nebyli úspěšní, jsme zajížděli k dalšímu zápasu s respektem. Celý týden jsme se "věnovali", spíše se bavili, o standartních situací, které mohli rozhodnout celé utkání.

Standartní situace nakonec rozhodly! Od začátku jsme si postupně na užším hřišti a i přes tvrdší hru domácích začali vytvářet příležitosti. Poprvé jsme uděřili po standartní situaci, kdy přetažený centr vrátil hlavou před malé vápno navrátilec po 3.letém zranění Bóďa L. a nabídnutou šanci, kdy dal dle vyjádření hráče golmanovi "čuchnout",  s přehledem proměnil Radim P.  Do konce 1. poločasu jsme domácí prakticky nepustili do zakončení. Za zmínku stojí situace, kdy se nám jednoduše nepodařilo ve vzdušném souboji odehrát míč na polovinu soupeře. Po domácím útočném dlouhém autu došlo k závaru v naší šestnáctce. Míč jsme odehráli z dosahu naší brány, avšak domácí avizovali ruku, kterou, pokud byla, rozhodčí naštěstí neviděl. S aktérem jsem o tomto mluvil a říkal, že míč možná lehce líznul. Do poločasu jsme odcházeli za stavu 1:0.

Ve 2. poločasu se nám opět podařilo po rozehraném rohovém kopu vstřelit po krásném náběhu všech hračů 2.gól. Střelcem se stal opět Radim P. V následujících minutách jsme se zaměřili zejména na bezchybné bránění, kdy jsme domácí nepustili k jediné střele na bránu. V 70. minutě, kdy jsme vystřídali, se nám po několika 100% šancí, kdy jsme chodili samotní na bránkáře domácích, nakonec podařilo vstřelit ještě 2 góly. Střelcem obou branek je Robin Sláma, který nejen že v týdnu oslavil narozeniny, ale dokonce i na poslední šanci zvládl udělat řidičák, v což už nikdo z mančaftu ani něvěřil !!! Gratulujeme !!!

Závěrem: vzhledem k zaváhání našich soupeřů v popředí tabulky je vítězství velice cenné, utkání opět zvládnuto bez obdržené branky, a co je hodně důležité, bez zranění.

Přímětice - Pohořelice

8. kolo 1.B třída dorostu skupina B

K dalšímu zápasu jsme zajížděli v neděli do Přímětic a stejně jako v sobotu 'A' mužstvo jsme tu zvítězili a odvezli si důležité 3 body za vítězství 12:0. Od začátku zápasu jsme byli jasně lepší, kombinací a důrazem jsme soupeře přehrávali a dávali opravdu krásné branky. Vypíchl bych krásný přímý kop do šibenice od Erika Kovaříka, krásnou střelu z dálky zase do šibenice od Lukáše Sladkého, 3 branky stopera Patočky ( dvakrát skóroval hlavou z rohu, třetí branku přidal po slalomu od půlky hřiště ) a krásnou tvrdou střelu otřenou o břevno Pepy Volfa. Pochválit bych chtěl celý tým za nasazení v celém zápase. Je těžké po půlce, když je zápas 9:0 mít ještě nějakou motivaci. Příští zápas hrajeme doma s Krumlovem. Branky : 4x Zbránek, 3x Patočka, 3x Kovařík, 1x Volf, 1x Sladký
Sestava : Mezera - Lang, Kratochvíl, Patočka, Volf - Lipovský, Kovařík, Sladký, Šnepfenberg - Zbránek, Maděránek   ( Helešic, Světlík, Jelínek )

Pohořelice - Blížkovice

                                          7. kolo 1.B třída skupina B

 
Hosté přijeli dobře naladěni domácí výhrou a bylo to slyšet i z kabiny, kde jim před rozcvičením hlasitě vyhrávala hudba. Avšak tato dobrá nálada jim vydržela zřejmě do 22 min., kdy 1. branku vstřelil R. Pohanka. Poté přišel nápor našich hráčů, kde jsme si vytvářeli jednu šanci za druhou. Do konce poločasu jsme přidali postupně ještě 3 branky a odcházeli do kabin s pohodlným náskokem 4:0.

Ve 2. poločasu jsme si vytvořili tlak a soupeře prakticky nepouštěli na naši polovinu. Po krásných fotbalových akcí skončilo skóre na 10 brankách. Myslím, že i diváci mohli být s předvedenou hrou a řadou vypracovaných akcí spokojeni. Pozitivní je, že jsme opět neinkasovali. Do brány se na posledních 10 minut dostal i náš gólman benjamínek Aleš Helešic, který bude muset přispět do kasy za 1. start za muže.

Tímto bych chtěl poděkovat týmu za to, jakým způsobem jsme se nejen v pátek kvalitním bagem ale i na samotný zápas připravili a popřát našemu kapitánovi, který však ani dnes gól bohužel opět nedal, ještě jednou vše nejlepší k narozeninám! Tým mu dnešním výkonem a brankovým vyjádřením dárek určitě dal!

Pohořelice - Dobšice

7. kolo 1.B třída dorostu skupina B

V dalším mistrovském zápase jsme přivítali tým Dobšic. Druhý tým naší tabulky, který byl o 2 body za náma.O motivaci měli kluci postaráno. Bohužel jsme do zápasu nevstoupili vůbec dobře a soupeř nás přehrával ve středu hřiště. Měl každý odražený míč, více běhal. To vyústilo v první branku v 11. minutě. Zbytečně jsme kolem vápna faulovali a z přímého kopu jsme prohrávali 0:1.Postupem času se hra vyrovnala. Kluci zřejmě pochopili, že to tak nejde a začali více jezdit. V 16. minutě utekl Honza Zbránek po pravé straně obraně a přihrával pod sebe na vápno na Ládíka Matyáka a ten bombou z první srovnal na poločasových 1:1. V poločase jsme si řekli, že musíme přidat víc a víc. Do druhé půlky jsme vstoupili ůplně jinak. Obrovská změna v nasazení. Soupeře jsme prakticky nepouštěli na naší půlku a šance střídala šanci. Bohužel ani Honza Zbránek ani Erik Kovařík neměli svůj den a řadu 100% šancí nedotáhli v kýženou druhou branku. Zápas skončil 1:1. Kluci byli zklamaní, ale sezóna je dlouhá, tak to určitě napraví hned v příštím kole v neděli v Příměticích. Odjezd busu je 9:15.

                        Svratka Brno "B" - Pohořelice                  /hráno v Pohořelicích/

                                        6. kolo 1.B třída skupina B

 
Vzhledem k rekonstrukci hřiště hostů se mohlo další naše utkání odehrát u nás na domácím hřišti, což ocenili určitě hráči ale i diváci.

Od začátku jsme plnili úlohu favorita. Nejprve v 8. minutě po faulu na Suchánka M. proměnil pokutový kop Vedral F., poté po krásné akci z pravé strany prostřelil Koch R. střelou mezi nohy hostujícího gólmana. 3. branku vstřelil dokonce i náš "ostrozahazovač" šancí Suchánek M., kdy mu do prázdné brány naservíroval míč Koch R. a to už opravdu nešlo nedat. Do poločasu jsme tedy odcházeli s tříbrankovým vedením.

2. půle začala velice podobně a brzy se nám podařilo skluzem skórovat Matouškem Z. po akci z pravé strany, kdy opět Koch R. naservíroval míč křižným centrem do malého vápna. V 58. min. po faulu na Matouška Z. před pokutovým územím si míč postavil Koch R. a prostřelil "dělovkou" hostující zeď i gólmana - 5:0. Do konce zápasu jsme si vypracovali ještě spoustu šancí a hosty prakticky nepouštěli na naši polovinu. Gól už však přidal pouze náš další "zahazovač" Klein P. a to i přesto, že dohoda byla taková, že nastoupí až do 2. půle.

Oproti minulé sezóně jsme oba zápasy jak se Svratkou ale i předchozí zápas s Újezdem zvládli a je to už náš 4. zápas v řadě bez inkasovaného gólu. Věřím, že v tomto trendu budeme pokračovat i v následujícím domácím utkání, kam vás všechny srdečně zveme !

Hustopeče - Pohořelice

                                  6. kolo 1.B třída dorostu skupina B

K dalšímu utkání jsme zajíždeli do Hustopeč. Měl to být šlágr kola a podle toho vypadala i divácká kulisa. Hustopečská tribuna praskala ve švech !! Bohužel jsme museli k zápasu odjet bez největších dvou opor, zároveň stoperů Kratochvíla a Patočky. Jejich pozice zaujali Erikové, Kovařík a Lipovsky a vedli si výborně!! Začátek utkání nám moc nevyšel a hned ve 3.minute po rychlé akci domácích po levé straně jsme prohrávali 1:0. Soupeř nás prvních 20 minut nepouštel moc na svou půlku a diktoval tempo. Od 20 minuty se hra vyrovnala a zaslouženě jsme srovnali na 1:1, a to když výborný Zbranek utekl celé obraně a předložil míč do prázdné brány Lukáši Maderankovi. Do poločasu jsme stav obrátili a po tecovane střele Ládika Matyaka jsme vedli 2:1. V poločase jsem viděl na klucich odhodlání a chuť vyhrát. Start druhé půle nám zase moc nevyšel, soupeř na nás nastoupil a byl herně lepší. V 53.minutě jsme z brejku po výborném pasu Kovaříka zásluhou Honzi Zbranka vedli už 3:1. Soupeř, ale neskládal zbraně a pořád do nás bušil. Bohužel v 70.minute po naší chybě u autu jsme dostali na 2:3. Uteklo 10 minut a Honza Zbranek si vzal na půlce míč a přešel neskutečně přes 5 bránících hráčů a kličkou brankáři dával na konečných 4:2. Po zápase šli oba týmy poděkovat tribuně, protože tahle kulisa a fandění obou táborů se jen tak u dorostenců nevidí. Příští zápas máme jednoho z nejtěžších soupeřů a to Dobšice. Pokusíme se navázat na tohle důležité vítězství.

Pohořelice - Újezd u Brna

5. kolo 1.B třída skupina B

V dalším domácím utkání k nám dorazil soupeř, který stejně jako my doposud neprohrál. Do konce 1. poločasu však bylo rozhodnuto, kdy postupně po chybě hostující obrany uklidil míč do brány Pohanka R., poté po zmatku v hostujícím pokutovém území vstřelil svůj dnešní 1. gól Petrásek Z. Tento hráč po rohovém kopu hlavou vstřelil 2. branku a do poločasu se šlo s pohodlným 3 gólovým náskokem.

2. poločas už nebyl z naší strany tak efektivní. Kaňkou na tomto zápase je vyloučení Pohanky R., který dostal nejprve žlutou kartu za diskutování a než jsem ho stačil vystřídat, 2. žlutou kartu za faul. Zbytečné oslabení týmu pro minimálně následující 1 zápas. Tohle není dobrá vizitka, kdy jako vedoucí tým jsme již obdrželi 2. červenou kartu z 5 utkání. U obou případů se jedná o naše "mladíky" a bylo to v situacích, které nic neřešlili.

Do konce utkání již jsme soupeře k ničemu nepustili, bylo zjevné, že hostům dochází i síly, kdy zhruba od 60. min. jich mělo několik křeče.  Co je pozitivní je, že jsme již 3. zápas v řadě neinkasovali.

Pohořelice - Mikulov

5. kolo 1.B třída dorostu skupina B

V dalším kole jsme se měli utkat na domácí půdě s Mikulovem. Kluci se těšili, přece jen je to vždy takové derby. Bohužel nám soupeř hodinu před vykopem zavolal, že se NEDOSTAVÍ. Kluci byli zklamani a já samozřejmě také. V dalším kole zajíždíme k dalšímu atraktivnimu soupeři a to do Hustopeč.

Odjezd busu bude v neděli 12:45. Tímto zvu fanoušky, ať nás jedou podpořit.

Pohořelice - Višňové

4. kolo 1.B třída skupina B

V domácím zápase jsme chtěli navázat na cenné vítězství ve Znojmě.

1. poločas byl z naší strany neurovnaný, i přesto jsme si vypracovali několik slibných příležitostí, které jsme však nedokázali využít. Hosté zlobili nebezpečnými rychlými brejky, které se nám však podařilo včas zastavit. Ve 44. minutě po sérii rohových kopů, jsme se mohli konečně radovat, kdy si na míč krásně naběhl Petrásek Z. a hlavou nedal golmanovi šanci. Důležitá branka na závěr poločasu.

2. poločas jsme již zcela ovládli, hosty téměř nepustili na naši polovinu a vytvářeli si řadu šancí. 2. branka přišla v 68. minutě, kdy jsme zcela rozebrali hostující obranu a po nezjištné přihrávce Petráska Z. zavěsil nekompromisně střídající hráč Klein P. V 70. min. se dostal na hřiště i Vedral F., který hru ještě více oživil, avšak další gól již se nám nepodařilo vstřelit. Za zmínku stojí krásná akce v samotném závěru po pravé straně, kdy právě Vedral F. centrem vyzval ke gólu hlavou našeho 2. beka Sedláčka P., avšak ten se nedokázal dostatečně uvolnit a míč poslal vedle brány. Pozitivní je, že se u toho nezranil, což se mu často stává....

Další důležité vítězství, 2. utkání bez obdržené branky. Hosté si zaslouží pochvalu za bojovnost a myslím, že na tom rozhodně nejsou tak špatně, jak vypadá jejich momentální postavení v tabulce.Pohořelice - Ořechov

4. kolo 1.B třída dorostu skupina B

V dalším mistrovském utkání před výbornou diváckou kulisou jsme přivítali tým Ořechova. Podle statistik stejně jako my zatím 100 %. Od začátku to bylo bojovné utkání, soupeř byl velice fyzicky vyspělý, avšak do vedení jsme šli hned ve 2. minutě my, kdy Honza Zbránek vystihl špatnou rozehrávku soupeře a šel sám na bránu a nemýlil se. Ihned záhy jsme bohužel nepohlídali pravou stranu hřiště a bylo to 1:1. Do poločasu jsme dali ještě jeden gól, kdy utekl Honza Zbránek celé obraně a bylo to 2:1. Ve druhém poločase jsme soupeře prakticky nepustili na naši půlku a dominovali jsme herně i střelecky. Navýšili jsme vedení na 4:1, a tak to i skončilo. Kluky jsem pochválil za trpělivost a nasazení v celém utkání. !! Branky: 3x Zbránek, 1x Maděránek.

FK Znojmo - Pohořelice

      3. kolo 1.B třída skupina B

  

Hodnocení trenéra:

V našem 2. venkovním utkání nás čekal dosud také 100% tým ze Znojma. V 1. poločasu se hrálo vyrovnané utkání bez vyložených příležitostí. Ve 2. poločasu došlo ke zbytečně ostrému faulu uprostřed hřiště J. Ondruškem, který byl nakonec po dlouhém rozhodování a za přispění domací lavičky nakonec vyloučen. Jak je již zvykem ve Znojmě jsme opět hráli v deseti a opět tento zápas vyhráli. Ihned po červené kartě došlo k vynikajícímu taktickému střídání, kdy se do hry zapojili M. Suchánek a Z. Matoušek, který okamžitě po vběhnutí do vápna a rozehraném rohovém kopu vstřelil pravou nohou nádherný gól do šibenice. Než se tedy domácí doradovali, že hrají proti deseti, prohrávali 1:0. Celkově jim naše vyloučení spíše ublížilo, kdy nás sice opticky do konce utkání zatlačili, ale do žádné šance jsme je vůbec nepustili. Naopak z brejkových situací jsme měli minimálně 6 tutových šancí, které jsme bohužel nedotáhli do rozdílové 2. branky. Vrcholem představení rozhodčího bylo neodpískání penalty, kdy na R. Pohanky byly 2 fauly domácího golmana a tyto situace viděli snad všichni přítomni /faul potvrdil i domácí brankář po utkání/

Za bojovnost, vůli vyhrát a za taktický výkon jsme zaslouženě zvítězili a tím slavíme 3. výhru v řadě.

 

Prosiměřice/Višňové - Pohořelice

3. kolo 1.B třída dorostu skupina B

Hodnocení trenéra:

K třetímu zápasu podzimní sezony jsme zajížděli do Višnové.Věděli jsme, že tenhle zápas, jak ho zvládneme bude záležet jen na nás, jak se k tomu postavíme, zda budeme proměňovat šance a hrát zodpovědně. To se potrvdilo a soupeře jsme přejeli bojovností, nasazením a obrovskou fotbalovou kvalitou v útoku, kde začali poprvé spolu Zbránek s Kovaříkem. Zápas skončil naším vysokým vítězstvím 8:1. Chtěl bych pochválit i všechny mladší kluky, kteří od poločasu do zápasu nastoupili. Zhostili se toho výborně. Branky vstřelili 4x Kovařík, 3x Zbránek a 1x Volf z penalty.


Pohořelice - Troubsko

2. kolo 1.B třída skupina


Hodnocení trenéra:

Po velmi dobrém vstupu do sezóny, kdy jsme zvítězili ve Střelicích 3:1, které považuji za kvalitní fotbalový tým v naší soutěži, nás čekal pro nás neznámý tým z Troubska.

Na velmi dobřen připraveném trávníku jsme chtěli hrát od začátku aktivně, což se nedařilo úplně podle našich představ zejména z důvodu toho, že jsme neřešili situace správně herně ale i takticky. Z toho vyústilo vedení hostů, kteří se po našem rohovém kopu, kdy jsme nepřerušili hru, dostali do rychlého brejku a přízemní střelou vstřelili vedoucí branku.

Od tohoto momentu jsme převzali znovu aktivitu a několika přímočarými akcemi jsme se dostávali do šancí. Po jedné z nich jsme srovnali stav krásnou brankou Jirky Ondruška, kterého ve velkém vápně vyzval ke skórování pěknou přihrávkou Přema Klein. Bohužel se nám do poločasu již nepodařilo přidat branku, i když Přema Klein běžel několikrát sám na hostujícího golmana.

Ve 2. poločase jsme navázali na naší aktivní hru a po standartní situaci, kterou zahrával Ríša Koch, hlavou zajistil vedení Kuba Gärtner. 3 gól a tím i zklidnění týmu zajistil individuální akcí Zdenek Matoušek. Po tomto okamžiku hostujíci tým zcela odpadl a i proto došlo ke střídání na domácí lavičce, kdy jsme chtěli soupeře "dorazit" . Tento záměr se úplně nepodařil a soupeři se z ojedinělé akce dokonce podařilo vstřelit kontaktní gól. Vítězství jsme si však již pohlídali a mohli slavit 3 body.


              Pohořelice - Tuřany

9. kolo 1.B třída skupina B

Hodnocení trenéra:

Rychle jsme zareagovali na minulé zaváhání a na domácím hřišti porazili Tuřany 4:1. K samotnému zápasu. Bohužel se nám nepodařilo dát gól hned ve 3. minutě po 100% šanci, kdy Přema Klein mohl pohodlně dorazit vyraženou střelu, avšak hostující gólman reflexně vychytal našeho v tu chvíli nedůrazného útočníka. V následujících minutách jsme si postupně vytvářeli prostor pro zakončení. Několikrát jsme ohrozili bránu soupeře. Hosté nás nechali kombinovat, až to možná samotní hráči ani nečekali. Někdy jsme špatně vyhodnotili situace. Z jedné takové hosté využili špatného postavení našich stoperů a se štěstím po teči našeho hráče vstřelili vedoucí gól. Naštěstí se nám podařilo ke konci poločasu vstřelit vyrovnávací gól Tomášem Kůrou, který po náběhu na centr prostřelil svým důrazem hostujícího gólmana. Hned po přestávce vstřelil vítězný gól Martin Čermák, kterému se proti Tuřanům dlouhodobě střelecky daří. Naší snahou bylo vstřelit uklidňující gól. Po neproměněné penaltě Robina Slámy se nám podařilo nakonec dát gól po dobře rozehraném přímém kopu  hlavou. Autorem branky byl Marek Suchánek. Po rychlém brejku v 82. minutě se nám podařilo vstřelit čtvrtý gól. Po nahrávce dorostence Erika Kovaříka vstřelil branku Zdeněk Matoušek. Přesto, že chyběla občas herní kvalita, po celé utkání jsme byli lepším týmem. Druhý poločas jsme zvládli i střelecky, což bylo hlavním cílem, vzhledem k tomu, že v předchozích 3 utkání jsme vstřelili pouze jeden gól.Svratka Brno ,,B" - Pohořelice

8. kolo 1.B třída skupina B

Hodnocení trenéra:

Každá série jednou končí. Naše série bez obdrženého gólu skončila v 8. kole s týmem Svratky, která nám vstřelila první gól, který byl zároveň i vítězným. My jsme prospali celý první poločas, kdy jsme byli až na malé výjimky zcela neškodní. Co se týká defenzivy, tu jsme celý zápas zvládali, až na jednu chybu, která však skončila gólem. Katastrofální je momentálně naše stereotypní útočná hra, na kterou se musíme v následujících zápasech zaměřit. Máme dostatek zkušených hráčů, kteří by si s tímto měli poradit a věřím, že i poradíme. Ve druhém poločase jsme domácí téměř permanentně zatlačili a vytvářeli si příležitosti ke vstřelení gólu. Domácí však dobře a organizovaně bránili. I když náš výkon nebyl dobrý, za druhý poločas jsme si minimálně bod zasloužili. Podzimní sezóna je dlouhá a věřím, že naše zaváhání si vynahradíme hned v následujícím domácím utkání.

Pohořelice - Miroslav

7. kolo 1.B třída skupina B

Hodnocení trenéra:

Bojovné utkání od začátku zápasu, kdy si oba soupeři nechtěli nechat nic zadarmo. Hosté podle očekávání hráli zataženi a pokoušeli se o rychlé brejky. Po našich chybách  se v první půli dostali po 2-3 brejkových situací do zakončení. Vše vyřešila naše obrana včetně v pohodě chytajícího gólmana Sedmidubského, který vychytal už sedmou nulu v řadě a zároveň v sezóně. V prvním poločase stojí za zmínku 100% šance Tomáše Kůry, který však ostrý centr zleva neumístil do prázdné brány. Ve druhém poločase jsme již převzali otěže zápasu na naši stranu a dostávali hostující obranu pod neustálý tlak. Utkání rozhodl nekompromisně zahraný přímý kop nejzkušenějšího hráče Zdeňka Matouška, po kterém se hostující gólman stačil pouze podívat. Po této situaci už jsme hosty k ničemu nepustili a naopak jsme si vytvořili několik závarů před hostující bránou. Víceméně remízový zápas jsme tentokrát zvládli. Na našich hráčích byla vidět větší touha zvítězit. Negativem je zranění dalšího hráče Filipa Vedrala.

Přímětice - Pohořelice

6. kolo 1.B třída skupina B

Hodnocení trenéra:

V Příměticích nás čekalo bojovné utkání na menším hřišti. Na to jsme se připravili a zvládli velmi dobře, kdy jsme opět neinkasovali gól a to již po 6. v řadě. Škoda je, že jsme neproměnili příležitosti, které jsme si vytvořili. Ve 3. minutě Rosťa Kroupa šel sám na bránu, bohužel jeho obhození gólmana šlo vedle brány. Ve 20. minutě Tomáš Kůra  po dobře zahraném rohovém kopu opět netrefil bránu. V prvním poločase se bohužel zranil stoper Kamil Loubek. V 70. minutě měl opět na hlavě rozhodnutí zápasu Tomáš Kůra, ale po centru Martina Čermáka trefil hlavou pouze spojnici brány. Poté minul hlavou Přema Klein po centru Filipa Vedrala. V 87. minutě mohl po obrovském závaru v šestnátce domácích rozhodnout Robin Sláma, který s přispěním domácího hráče trefil břevno. V závěru utkání měli ještě domácí ještě brejk, s kterým si naštěstí naše obrana nakonec poradila. V Příměticích není snadné vyhrávat a to se potvrdilo, i když si myslím, že jsme byli o něco málo nebezpečnější. Bod bereme.

Pohořelice - Únanov

5. kolo 1.B třída skupina B

Hodnocení trenéra :

Únanov  k nám přijel s tím, že nemá co ztratit. Soupeř měl výraznou výškovou převahu, na kterou jsme se předem připravovali a proto i nominovali po delší odmlce stopera Kamila Loubka. V prvním poločase jsme si pozvolna vytvářeli šance. Hostě měli 100% šanci po našem nedůrazu v pokutovém území, kterou vyřešil gólman Tomáš Sedmidubský s pomocí stopera Kuby Šimšy. Velmi důležitý okamžik přišel ve 41. minutě, kdy přímo z rozehrávky našeho gólmana vstřelil po náběhu za obranu krásnou křižnou střelou Rosťa Kroupa. Ten potvrdil, že se mu proti Únanovu střelecky daří a dal opět vítězný gól. Ve druhém poločase jsme již začali lépe kombinovat a dostávali se rychlými přechody do dobrých šancí. Jednu z nich proměnil po centru Kuby Moravce zleva Filip Vedral, který zpečetil hlavou výsledek 2:0 a tím pátou výhru v řadě bez inkasovaného gólu. Závěr zápasu jsme si už pohlídali a hosty k ničemu nepustili, což svědčí o určité vyspělosti týmu. Připomněl bych, že do zápasu nastoupili i Jirka Patočka a Erik Kovařík z dorostu, na kterých je vidět, že je to baví a vždy jsou přínosem a zároveň získávají cenné zkušenosti. Závěrem bych chtěl poděkovat klubu za výborně připravené hřiště a hráčům za to, že jsme utkání zvládli i přes několik absencí hráčů (Petrásek, Klein, Loubek Z., Suchánek, Sedláček).

Fotky ze zápasu zde https://preminathor.rajce.idnes.cz/Poho_Unanov050920

Fotbalový kemp 2020


Ve dnech 24.8. - 28.8.2020 pořádal TJ Sokol Pohořelice pro děti fotbalový kemp. Kempu se zúčastnilo 28 dětí. Na památku dostal každý zúčastněný fotbalový dres.

Višňové - Pohořelice

4. kolo 1.B třída skupina B

Hodnocení trenéra:

Očekávání bojovného soupeře, který ještě neprohrál, se naplnilo. Domácí hráči ani jejich diváci nám nedali nic zadarmo. Podařilo se nám dát gól ze standardní situace ve 3. minutě, kdy si krásně naběhl na centr Tomáš Kůra a hlavou nedal gólmanovi šanci. Po dalších našich šancí a po brzkém zranění stopera Zbyňka Loubka nás soupeř zatlačil na naší půlce. Darovali jsme domácím řadu standardních situací, které nás dostali pod zbytečný tlak v naší šestnátce a tím jsme dodali domácím odvahu. Paradoxně jsme mohli zvýšit na 2:0 po tutovce znovu Tomáše Kůry, který však vysoko přestřelil. Vzhledem k vývoji prvního poločasu nastoupil do druhého poločasu gólman Sedmidubský, který přinesl do našich řad uklidnění. Domácí jsme už k ničemu nepustili a vytvářeli si postupně šance a nakonec přidali 2 góly (Koch, Klein). Za stavu 3:0 došlo ke zbytečnému vyloučení po druhé žluté katě po útočném faulu Kleina. Rozhodčí tuto situaci vyhodnotil jako nesportovní chování. Ve Višňové nebude snadné vyhrávat. Děkuji hráčům za bojovnost.

Pohořelice - FK Znojmo

3. kolo 1. B třída skupina B

Hodnocení trenéra:

Zápas se hrál na velmi pěkně připraveném trávníku. Od začátku jsme měli zápas pod kontrolou a vstřelili jsme brzo první gól pohotovou střelou Čermáka. Druhý gól padl po rohu, kdy si krásně naběhl na přední tyč opět Čermák a odražený míč od břevna dorazil Šimša. Třetí gól padl z pravé strany po krásné kombinaci s aktivně hrajícím Kochem a střídajícím Kroupou. Připomněl bych zbytečné vyloučení Petráska za dá se říct rozhodnutého stavu. Vítězství 3:0 bylo zcela zasloužené, ale i přes úmorné vedro, byly dlouhé pasáže, kdy jsme měli více a účelněji kombinovat. S tím souvisí i zlepšení pohybu bez míče, které budeme chtít nadále zlepšovat. Závěrem bych chtěl ještě jednou poděkovat soupeři za posunutí termínu začátku utkání.

Změny v A týmu


Příchody: Tomáš Sedmidubský (SK Uhřice), Přemysl Klein (SK Blažovice), Jakub Moravec (SK Chrlice)

Odchody: Jan Gerlinger (MS Brno), Lukáš Svatuška (Olbramovice), František Ševčík ( přeřazen do B mužstva)  

Rozlosování mužů - sezóna 2020/2021

 1. B třída  skupina B

V příští sezóně budeme ochuzeni o derby s Přibicemi, které byly přeřazeny do 1. B skupiny C. Staronovým týmem v naší skupině je Újezd.

Rozlosování zápasů (přesné časy a dny budou upřesněny) najdete zde:

https://is.fotbal.cz/souteze/detail-souteze.aspx?req=2edc5559-6503-433d-87c2-2997069a7d4a