7. kolo 1. třída dorostu skupina B

Hodnocení trenéra Viléma Dofka:

Sestava: Wolgemut - Patočka (46 min. Flodr), Kratochvíl (C), Sellner, Smetana - Sikora, Ondrůšek, Mlýnek, Straka - Trumpeš, Zajíc

Náhradníci: Flodr, Veskerna, Kříž

V prvním poločase se hrálo vyrovnané utkání. První branku vstřelili po nedorozumění v obraně domácí. O minutu později se nám podařilo vyrovnat z pokutového kopu, který proměnil Ondrůšek. Do druhého poločasu jsme nastoupili aktivněji a domácí jsme začali přehrávat. Rozhodnutí zápasu přišlo v 68. minutě, kdy svým druhým gólem v zápase zajistil vítězství Ondrůšek. Měli jsme i další šance, nastřelili tyčku a břevno, ale výsledek zápasu už se nezměnil.

Pohořelice - Charvátská Nová Ves 2:2 (2:1)

3. kolo Okresní přebor žáci

Hodnocení trenéra Jakuba Gärtnera:

První zápas na domácím hřišti jsme přivítali tým Charvátské Nové Vsi. Do utkání nemohlo nastoupit hned několik opor, jak věkově tak herně ( dovolená, výlet, zranění ).Na to konto jsem povolal šikovné kluky z přípravky, kteří ukázali svou kvalitu. Do utkání jsme vstoupili s věkovým průměrem 11 let a věděli jsme, že to bude jen o nás, jak
k utkání přistoupíme. Od začátku jsme soupeře herně přehrávali, vytvářeli si šance a ve 30. minutě vedli 2:0 zásluhou skvěle hrajícího Maděránka a Robina Šindelky ( věkově starší přípravka ). Bohužel nás trápí stále neproměňování 100% šancí, což se ukázalo i v tomhle zápase. Soupeři jsme dovolili po našich zbytečných faulech dvě standardní situace, které bohužel proměnil. Nedůraz ve vápně nás stál 3 body. Ale kluky zase musím pochválit za pěkné kombinace, nasazení a bojovnost. Mám radost z toho, jak zvládají v takovém věku tyhle zápasy.

Svratka Brno  - Pohořelice 2:4 (1:3)

7. kolo 1.B třída skupina B muži

Do zápasu s béčkem Svratky Brno musely Pohořelice udělat oproti minulému zápasu 5 změn v základní sestavě. Důvodem bylo zranění u dvou hráčů a tři hráči odjeli na dovolenou. Po zranění se do sestavy vrátil Kůra a Vedral.

V samotném zápase nebylo poznat, že nějaké změny v sestavě jsou. Během úvodních minut měly Pohořelice jasnou převahu, vytvořily si několik šancí, ale žádnou z nich se jim nepodařilo proměnit. V 9. minutě přišlo nedorozumění v obraně Pohořelic a zbytečný faul. Následný přímý kop domácí hráč proměnil a poslal Svratku do vedení. Inkasovaná branka Pohořelice nerozhodila, nadále domácí přehrávaly. Ve 20. minutě pěknou střelou vyrovnal Kamil Loubek. O pár minut později Kroupa svým důrazem poslal Pohořelice do vedení. Stejný hráč ve 44. minutě zvyšoval na 3:1. Druhý poločas začali hrát domácí aktivněji. Ve 48. minutě zahrál Šimša rukou a rozhodčí nařídil pokutový kop, který Svatuška vychytal. V 53. minutě po pěkné akci navýšil vedení Kůra. Domácím se podařilo v závěru zápasu upravit pěknou střelou na konečných 4:2.

Hodnocení trenéra Zdeňka Matouška:

V prvním poločase jsme byli jednoznačně lepším týmem a na těžkém terénu si vypracovávali celou řadu šancí. Po zbytečném faulu a zřejmě i špatně postavené obranné zdi jsme inkasovali gól z přímého kopu. Na tuto branku jsme však dokázali do poločasu svou aktivní hrou a důrazem reagovat třemi góly. Po změně stran nás domácí prvních 20 minut zatlačili, ale kromě neproměněné penalty si žádnou vážnější gólovou příležitost nevypracovali. Naopak po naší krásné akci jsme zvýšili na rozdíl třech branek a konec utkání jsme si i přes druhou obdrženou branku pohlídali.

Hodnocení zápasu soupeře:

Benfika narazila na velmi kvalitního soupeře a přestože jí nelze vytknout nedostatek snahy a nebo bojovnosti, tak to dnes na hosty prostě nestačilo, protože Pohořelice byly až na "dvacetiminutovku" na začátku druhé půle lepším týmem, který nás fotbalově přehrával. Přežili jsme úvodní drtivý tlak a několik šancí soupeře, abychom šli v 9. min do vedení díky špatně postavené zdi hostů a šikovnému obstřelu Martina Chrousta z přímého kopu, který byl na konci naší první akce na útočné polovině. Hosté však stačili ještě do poločasu otočit skóre na 1:3. Částečně jsme jim to ale ulehčili, protože druhá branka padla poté, kdy jsme nedokázali odmazat míč po závaru před naší bránou a třetí poté, kdy náš brankář po kontaktu s protihráčem ležel na zemi, nezvedal se a rozhodčí nepřerušil hru, přestože míč opustil velké vápno a hosté skórovali až poté, co ho dostali zpět před naši bránu. Branku jim však vyčítat nemůžeme. Hraje se dokud se nezapíská a tentokrát se bohužel nepískalo. Ve druhé půli jsme chtěli zkusit srovnat, zlepšili jsme výrazně hru, ale srazila nás neproměněná penalta, která nás mohla dostat na jednobrankový rozdíl. Hosté pak zvýšili na 1:4 po chybě našeho stopera a bylo hotovo, protože my jsme dokázali už jen chvíli před koncem snížit na 2:4 díky brance Michala Kratochvíla.

Výsledky víkendových utkání

Muži A - Svratka Brno B - Pohořelice 2:4 (1:3) Branky: Kroupa 2x, Loubek K., Kůra

Muži B - Strachotín - Pohořelice 0:3 (0:0) Branky:  Štrbík J., Götz. Šafr

Dorost - Tasovice/Hrádek - Pohořelice 1:2 (1:1) Branky: Ondrůšek 2x

Žáci - Pohořelice - Charvátská Nová Ves 2:2 (2:1) Branky: Maděránek, Šindelka