Aktuality

Pohořelice - Tuřany

9. kolo 1.B třída skupina B

Hodnocení trenéra:

Rychle jsme zareagovali na minulé zaváhání a na domácím hřišti porazili Tuřany 4:1. K samotnému zápasu. Bohužel se nám nepodařilo dát gól hned ve 3. minutě po 100% šanci, kdy Přema Klein mohl pohodlně dorazit vyraženou střelu, avšak hostující gólman reflexně vychytal našeho v tu chvíli nedůrazného útočníka. V následujících minutách jsme si postupně vytvářeli prostor pro zakončení. Několikrát jsme ohrozili bránu soupeře. Hosté nás nechali kombinovat, až to možná samotní hráči ani nečekali. Někdy jsme špatně vyhodnotili situace. Z jedné takové hosté využili špatného postavení našich stoperů a se štěstím po teči našeho hráče vstřelili vedoucí gól. Naštěstí se nám podařilo ke konci poločasu vstřelit vyrovnávací gól Tomášem Kůrou, který po náběhu na centr prostřelil svým důrazem hostujícího gólmana. Hned po přestávce vstřelil vítězný gól Martin Čermák, kterému se proti Tuřanům dlouhodobě střelecky daří. Naší snahou bylo vstřelit uklidňující gól. Po neproměněné penaltě Robina Slámy se nám podařilo nakonec dát gól po dobře rozehraném přímém kopu  hlavou. Autorem branky byl Marek Suchánek. Po rychlém brejku v 82. minutě se nám podařilo vstřelit čtvrtý gól. Po nahrávce dorostence Erika Kovaříka vstřelil branku Zdeněk Matoušek. Přesto, že chyběla občas herní kvalita, po celé utkání jsme byli lepším týmem. Druhý poločas jsme zvládli i střelecky, což bylo hlavním cílem, vzhledem k tomu, že v předchozích 3 utkání jsme vstřelili pouze jeden gól.Svratka Brno ,,B" - Pohořelice

8. kolo 1.B třída skupina B

Hodnocení trenéra:

Každá série jednou končí. Naše série bez obdrženého gólu skončila v 8. kole s týmem Svratky, která nám vstřelila první gól, který byl zároveň i vítězným. My jsme prospali celý první poločas, kdy jsme byli až na malé výjimky zcela neškodní. Co se týká defenzivy, tu jsme celý zápas zvládali, až na jednu chybu, která však skončila gólem. Katastrofální je momentálně naše stereotypní útočná hra, na kterou se musíme v následujících zápasech zaměřit. Máme dostatek zkušených hráčů, kteří by si s tímto měli poradit a věřím, že i poradíme. Ve druhém poločase jsme domácí téměř permanentně zatlačili a vytvářeli si příležitosti ke vstřelení gólu. Domácí však dobře a organizovaně bránili. I když náš výkon nebyl dobrý, za druhý poločas jsme si minimálně bod zasloužili. Podzimní sezóna je dlouhá a věřím, že naše zaváhání si vynahradíme hned v následujícím domácím utkání.

Pohořelice - Miroslav

7. kolo 1.B třída skupina B

Hodnocení trenéra:

Bojovné utkání od začátku zápasu, kdy si oba soupeři nechtěli nechat nic zadarmo. Hosté podle očekávání hráli zataženi a pokoušeli se o rychlé brejky. Po našich chybách  se v první půli dostali po 2-3 brejkových situací do zakončení. Vše vyřešila naše obrana včetně v pohodě chytajícího gólmana Sedmidubského, který vychytal už sedmou nulu v řadě a zároveň v sezóně. V prvním poločase stojí za zmínku 100% šance Tomáše Kůry, který však ostrý centr zleva neumístil do prázdné brány. Ve druhém poločase jsme již převzali otěže zápasu na naši stranu a dostávali hostující obranu pod neustálý tlak. Utkání rozhodl nekompromisně zahraný přímý kop nejzkušenějšího hráče Zdeňka Matouška, po kterém se hostující gólman stačil pouze podívat. Po této situaci už jsme hosty k ničemu nepustili a naopak jsme si vytvořili několik závarů před hostující bránou. Víceméně remízový zápas jsme tentokrát zvládli. Na našich hráčích byla vidět větší touha zvítězit. Negativem je zranění dalšího hráče Filipa Vedrala.

Přímětice - Pohořelice

6. kolo 1.B třída skupina B

Hodnocení trenéra:

V Příměticích nás čekalo bojovné utkání na menším hřišti. Na to jsme se připravili a zvládli velmi dobře, kdy jsme opět neinkasovali gól a to již po 6. v řadě. Škoda je, že jsme neproměnili příležitosti, které jsme si vytvořili. Ve 3. minutě Rosťa Kroupa šel sám na bránu, bohužel jeho obhození gólmana šlo vedle brány. Ve 20. minutě Tomáš Kůra  po dobře zahraném rohovém kopu opět netrefil bránu. V prvním poločase se bohužel zranil stoper Kamil Loubek. V 70. minutě měl opět na hlavě rozhodnutí zápasu Tomáš Kůra, ale po centru Martina Čermáka trefil hlavou pouze spojnici brány. Poté minul hlavou Přema Klein po centru Filipa Vedrala. V 87. minutě mohl po obrovském závaru v šestnátce domácích rozhodnout Robin Sláma, který s přispěním domácího hráče trefil břevno. V závěru utkání měli ještě domácí ještě brejk, s kterým si naštěstí naše obrana nakonec poradila. V Příměticích není snadné vyhrávat a to se potvrdilo, i když si myslím, že jsme byli o něco málo nebezpečnější. Bod bereme.

Pohořelice - Únanov

5. kolo 1.B třída skupina B

Hodnocení trenéra :

Únanov  k nám přijel s tím, že nemá co ztratit. Soupeř měl výraznou výškovou převahu, na kterou jsme se předem připravovali a proto i nominovali po delší odmlce stopera Kamila Loubka. V prvním poločase jsme si pozvolna vytvářeli šance. Hostě měli 100% šanci po našem nedůrazu v pokutovém území, kterou vyřešil gólman Tomáš Sedmidubský s pomocí stopera Kuby Šimšy. Velmi důležitý okamžik přišel ve 41. minutě, kdy přímo z rozehrávky našeho gólmana vstřelil po náběhu za obranu krásnou křižnou střelou Rosťa Kroupa. Ten potvrdil, že se mu proti Únanovu střelecky daří a dal opět vítězný gól. Ve druhém poločase jsme již začali lépe kombinovat a dostávali se rychlými přechody do dobrých šancí. Jednu z nich proměnil po centru Kuby Moravce zleva Filip Vedral, který zpečetil hlavou výsledek 2:0 a tím pátou výhru v řadě bez inkasovaného gólu. Závěr zápasu jsme si už pohlídali a hosty k ničemu nepustili, což svědčí o určité vyspělosti týmu. Připomněl bych, že do zápasu nastoupili i Jirka Patočka a Erik Kovařík z dorostu, na kterých je vidět, že je to baví a vždy jsou přínosem a zároveň získávají cenné zkušenosti. Závěrem bych chtěl poděkovat klubu za výborně připravené hřiště a hráčům za to, že jsme utkání zvládli i přes několik absencí hráčů (Petrásek, Klein, Loubek Z., Suchánek, Sedláček).

Fotky ze zápasu zde https://preminathor.rajce.idnes.cz/Poho_Unanov050920

Fotbalový kemp 2020


Ve dnech 24.8. - 28.8.2020 pořádal TJ Sokol Pohořelice pro děti fotbalový kemp. Kempu se zúčastnilo 28 dětí. Na památku dostal každý zúčastněný fotbalový dres.

Višňové - Pohořelice

4. kolo 1.B třída skupina B

Hodnocení trenéra:

Očekávání bojovného soupeře, který ještě neprohrál, se naplnilo. Domácí hráči ani jejich diváci nám nedali nic zadarmo. Podařilo se nám dát gól ze standardní situace ve 3. minutě, kdy si krásně naběhl na centr Tomáš Kůra a hlavou nedal gólmanovi šanci. Po dalších našich šancí a po brzkém zranění stopera Zbyňka Loubka nás soupeř zatlačil na naší půlce. Darovali jsme domácím řadu standardních situací, které nás dostali pod zbytečný tlak v naší šestnátce a tím jsme dodali domácím odvahu. Paradoxně jsme mohli zvýšit na 2:0 po tutovce znovu Tomáše Kůry, který však vysoko přestřelil. Vzhledem k vývoji prvního poločasu nastoupil do druhého poločasu gólman Sedmidubský, který přinesl do našich řad uklidnění. Domácí jsme už k ničemu nepustili a vytvářeli si postupně šance a nakonec přidali 2 góly (Koch, Klein). Za stavu 3:0 došlo ke zbytečnému vyloučení po druhé žluté katě po útočném faulu Kleina. Rozhodčí tuto situaci vyhodnotil jako nesportovní chování. Ve Višňové nebude snadné vyhrávat. Děkuji hráčům za bojovnost.

Pohořelice - FK Znojmo

3. kolo 1. B třída skupina B

Hodnocení trenéra:

Zápas se hrál na velmi pěkně připraveném trávníku. Od začátku jsme měli zápas pod kontrolou a vstřelili jsme brzo první gól pohotovou střelou Čermáka. Druhý gól padl po rohu, kdy si krásně naběhl na přední tyč opět Čermák a odražený míč od břevna dorazil Šimša. Třetí gól padl z pravé strany po krásné kombinaci s aktivně hrajícím Kochem a střídajícím Kroupou. Připomněl bych zbytečné vyloučení Petráska za dá se říct rozhodnutého stavu. Vítězství 3:0 bylo zcela zasloužené, ale i přes úmorné vedro, byly dlouhé pasáže, kdy jsme měli více a účelněji kombinovat. S tím souvisí i zlepšení pohybu bez míče, které budeme chtít nadále zlepšovat. Závěrem bych chtěl ještě jednou poděkovat soupeři za posunutí termínu začátku utkání.

Změny v A týmu


Příchody: Tomáš Sedmidubský (SK Uhřice), Přemysl Klein (SK Blažovice), Jakub Moravec (SK Chrlice)

Odchody: Jan Gerlinger (MS Brno), Lukáš Svatuška (Olbramovice), František Ševčík ( přeřazen do B mužstva)  

Rozlosování mužů - sezóna 2020/2021

 1. B třída  skupina B

V příští sezóně budeme ochuzeni o derby s Přibicemi, které byly přeřazeny do 1. B skupiny C. Staronovým týmem v naší skupině je Újezd.

Rozlosování zápasů (přesné časy a dny budou upřesněny) najdete zde:

https://is.fotbal.cz/souteze/detail-souteze.aspx?req=2edc5559-6503-433d-87c2-2997069a7d4a