Aktuality

Přímětice - Pohořelice

6. kolo 1.B třída skupina B

Hodnocení trenéra:

V Příměticích nás čekalo bojovné utkání na menším hřišti. Na to jsme se připravili a zvládli velmi dobře, kdy jsme opět neinkasovali gól a to již po 6. v řadě. Škoda je, že jsme neproměnili příležitosti, které jsme si vytvořili. Ve 3. minutě Rosťa Kroupa šel sám na bránu, bohužel jeho obhození gólmana šlo vedle brány. Ve 20. minutě Tomáš Kůra  po dobře zahraném rohovém kopu opět netrefil bránu. V prvním poločase se bohužel zranil stoper Kamil Loubek. V 70. minutě měl opět na hlavě rozhodnutí zápasu Tomáš Kůra, ale po centru Martina Čermáka trefil hlavou pouze spojnici brány. Poté minul hlavou Přema Klein po centru Filipa Vedrala. V 87. minutě mohl po obrovském závaru v šestnátce domácích rozhodnout Robin Sláma, který s přispěním domácího hráče trefil břevno. V závěru utkání měli ještě domácí ještě brejk, s kterým si naštěstí naše obrana nakonec poradila. V Příměticích není snadné vyhrávat a to se potvrdilo, i když si myslím, že jsme byli o něco málo nebezpečnější. Bod bereme.

Pohořelice - Únanov

5. kolo 1.B třída skupina B

Hodnocení trenéra :

Únanov  k nám přijel s tím, že nemá co ztratit. Soupeř měl výraznou výškovou převahu, na kterou jsme se předem připravovali a proto i nominovali po delší odmlce stopera Kamila Loubka. V prvním poločase jsme si pozvolna vytvářeli šance. Hostě měli 100% šanci po našem nedůrazu v pokutovém území, kterou vyřešil gólman Tomáš Sedmidubský s pomocí stopera Kuby Šimšy. Velmi důležitý okamžik přišel ve 41. minutě, kdy přímo z rozehrávky našeho gólmana vstřelil po náběhu za obranu krásnou křižnou střelou Rosťa Kroupa. Ten potvrdil, že se mu proti Únanovu střelecky daří a dal opět vítězný gól. Ve druhém poločase jsme již začali lépe kombinovat a dostávali se rychlými přechody do dobrých šancí. Jednu z nich proměnil po centru Kuby Moravce zleva Filip Vedral, který zpečetil hlavou výsledek 2:0 a tím pátou výhru v řadě bez inkasovaného gólu. Závěr zápasu jsme si už pohlídali a hosty k ničemu nepustili, což svědčí o určité vyspělosti týmu. Připomněl bych, že do zápasu nastoupili i Jirka Patočka a Erik Kovařík z dorostu, na kterých je vidět, že je to baví a vždy jsou přínosem a zároveň získávají cenné zkušenosti. Závěrem bych chtěl poděkovat klubu za výborně připravené hřiště a hráčům za to, že jsme utkání zvládli i přes několik absencí hráčů (Petrásek, Klein, Loubek Z., Suchánek, Sedláček).

Fotbalový kemp 2020

Ve dnech 24.8. - 28.8.2020 pořádal TJ Sokol Pohořelice pro děti fotbalový kemp. Kempu se zúčastnilo 28 dětí. Na památku dostal každý zúčastněný fotbalový dres.

Višňové - Pohořelice

4. kolo 1.B třída skupina B

Očekávání bojovného soupeře, který ještě neprohrál, se naplnilo. Domácí hráči ani jejich diváci nám nedali nic zadarmo. Podařilo se nám dát gól ze standardní situace ve 3. minutě, kdy si krásně naběhl na centr Tomáš Kůra a hlavou nedal gólmanovi šanci. Po dalších našich šancí a po brzkém zranění stopera Zbyňka Loubka nás soupeř zatlačil na naší půlce. Darovali jsme domácím řadu standardních situací, které nás dostali pod zbytečný tlak v naší šestnátce a tím jsme dodali domácím odvahu. Paradoxně jsme mohli zvýšit na 2:0 po tutovce znovu Tomáše Kůry, který však vysoko přestřelil. Vzhledem k vývoji prvního poločasu nastoupil do druhého poločasu gólman Sedmidubský, který přinesl do našich řad uklidnění. Domácí jsme už k ničemu nepustili a vytvářeli si postupně šance a nakonec přidali 2 góly (Koch, Klein). Za stavu 3:0 došlo ke zbytečnému vyloučení po druhé žluté katě po útočném faulu Kleina. Rozhodčí tuto situaci vyhodnotil jako nesportovní chování. Ve Višňové nebude snadné vyhrávat. Děkuji hráčům za bojovnost.

Pohořelice - FK Znojmo

3. kolo 1. B třída skupina B

Zápas se hrál na velmi pěkně připraveném trávníku. Od začátku jsme měli zápas pod kontrolou a vstřelili jsme brzo první gól pohotovou střelou Čermáka. Druhý gól padl po rohu, kdy si krásně naběhl na přední tyč opět Čermák a odražený míč od břevna dorazil Šimša. Třetí gól padl z pravé strany po krásné kombinaci s aktivně hrajícím Kochem a střídajícím Kroupou. Připomněl bych zbytečné vyloučení Petráska za dá se říct rozhodnutého stavu. Vítězství 3:0 bylo zcela zasloužené, ale i přes úmorné vedro, byly dlouhé pasáže, kdy jsme měli více a účelněji kombinovat. S tím souvisí i zlepšení pohybu bez míče, které budeme chtít nadále zlepšovat. Závěrem bych chtěl ještě jednou poděkovat soupeři za posunutí termínu začátku utkání.

Změny v A týmu

Příchody: Tomáš Sedmidubský (SK Uhřice), Přemysl Klein (SK Blažovice), Jakub Moravec (SK Chrlice)

Odchody: Jan Gerlinger (MS Brno), Lukáš Svatuška (Olbramovice), František Ševčík ( přeřazen do B mužstva)