Aktuality

Miroslav - Pohořelice

12. kolo 1.B třída skupina B

Domácí se dostali k 1. střele na bránu v 85. minutě a to už bylo za stavu 4:0 pro nás. Utkali se první se třetím a toto postavení v tabulce vůbec neodpovídalo dění na hřišti. Před samotným začátkem se o motivaci na "občerstvení" postarali jednak vedoucí mužstva pan Kohút Milan ale i kapitán Ševčík M. a Šimša J., kteří oba v Miroslavi bydlí.

Od začátku utkání jsme soupeře jasně přehrávali. Hned v 5. minutě se nám naše aktivita vyplatila a po krásné akci přes středního útočníka, který poslal míč na rozběhnutého pravého krajního záložníka Kocha R. Ten poslal do vápna střílený centr, který hlavou umístil k tyči útočník Pohanka R. Po této brance jsme pokračovali v naší aktiviní hře a nepouštěli domácí vůbec na naši polovinu. Za zmínku stojí hlavička Petráska Z., která však skončila pouze na tyči miroslavké brány. V závěru poločasu se nám po několika standartních situací a závarech před bránou domácích podařilo vstřelit 2. gól, kdy si domáci hráč srazil míč do brány.

Po rozehrávce 2. poločasu se dostal míč doleva k Langovi B. a ten našel přesnou přihrávkou dobře nabíhajícího Pohanky R., který uklidil míč a tím přidal svou 2. dnešní branku a celkově 8. v letošní sezóně. Potvrdil tak očekávání, se kterým k nám přišel a stává se naším nejlepším střelcem. Průběh 2. poločasu probíhal i nadále v naší režii, kdy jsme sice domácí chvílemi nechali kombinovat, ale nám se tímto uvolňovali prostory pro rychlé přechody do útoků. Jeden takový proměnil po časové přihrávce od Petráska Z. na hranici šestnáctky dobrým 1. dotekem Lang B. a nedal přízemní střelou domácímu gólmanovi šanci. Zbytek utkání jsme již kontrolovali a dovedli do cenného ale zcela zaslouženého vítězství.

Je potřeba vyzvednout naši bezchybnou a soustředenou obranu včetně golmana, kdy jsme znovu neinkasovali. Dále bych zmínil vysoké nasazení celého mužstva v průběhu celého utkání  a myslím, že jsme ukázali i naši kvalitu dopředu, což doufám, že ocenili diváci obou mužstev. Ostatně dosavadní dosažené skóre podzimní části 43:4 tomuto faktu odpovídá.

Tímto bych rád všechny poslal na domácí utkání proti Únanovu, které se odehraje ve čtvrtek ve 14 hod. na našem hřišti.

 Miroslav - Pohořelice

12. kolo 1.B třída dorostu skupina B

K dalšímu mistrovskému zápasu jsme zajížděli stejně jako ' A ' tým do Miroslavi. Dovezli jsme společně domů 6 bodů, za což jsem rád.Předvedená hra je bohužel z naší strany komplikovaná a utrápená. Poslední zápasy se nám i vinnou marodky moc nedaří. Za 3 body z Miroslavi jsem hrozně rád. Do zápasu jsme vkročili dobře, vytvářeli jsme si brankové příležitosti, bohužel nám chyběl klid v zakončení. První branku jsme vstřelili po tvrdé ráně Erika Kovaříka, která se otřela o břevno a spadla do brány. Do poločasu jsme přidali ještě jednu branku, kdy míč po naší střele dorážel do odkryté branky Jirka Patočka. Ve druhém poločase jsme inkasovali po standartní situaci, kdy náš brankář neudržel míč a z dorážky soupeř snížil. Do konce zápasu jsme už kontrolovali hru a v závěru přidali 3. branku po samostatném úniku Erika Kovaříka. Kluky jsem pochválil za bojovnost a nasazení. Když to nejde fotbalově, tak to musíme uhrát bojovně. Nakonec jsme to jako parta zapili u nás na diskotéce, kde slavil Jirka Patočka 18 té narozeniny :)))Tímto mu přeji ještě jednou všechno nejlepší. Další a poslední zápas hrajeme doma v sobotu, kde přivítáme RAFK Rajhrad. Zvu všechny naše fanoušky.

Pohořelice - Tuřany

11. kolo 1.B třída skupina B

Vzhledem k faktu, že se nacházíme na 1. místě tabulky, jsme potvrdili roli favorita a na domácím hřišti zcela zaslouženě vyhráli 4:0. Tuřanské fotbalisty jsme po celý zápas nepustili do žádné šance a zápas zcela ovládli.

Od 1. minuty jsme udávali tempo hry a postupně jsme si začali vytvářet brankové příležitosti. 1. z nich a to v 8. min. využil Klein P. a svou 4. brankou v sezóně oteřel skóre. Zhruba v polovině 1. poločasu jsme měli asi 10 min. pasáž, kdy se nám nedařilo vhodně kombinovat. Na 2. branku jsme tedy čekali až do 41. min, kdy Pohanka R. po závaru v šestnátce střelou z otočky trefil odkrytou šibenici.

Ve 2. poločase jsme hned v 50. minutě vstřelili po hezké akci zprava gól, lobem hlavou se prosadil Gärtner J.. Poté jsme si vytvářeli 1 šanci za druhou. 4. a zárověň poslední gól tohoto zápasu přidal po rohovém kopu hlavou náš nejvyšší hráč Kotoul P., který sám snad ani nevěřil, že by se to mohlo stát.

Po zbytek zápasu jsme hru kontrolovali, a ikdyž některé naše slibné situace jsme neřešili správně, dokráčeli jsme k pohodovému vítězství a to znovu bez inkasované branky. Mužstvo zaslouží pochvalu, protože i tyto zápasy je potřeba zvládnout.Pohořelice - Tasovice

11. kolo 1.B třída dorostu skupina B

V dalším domácím zápase jsme přivítali houževnatý tým Tasovic. Bohužel k zápasu nemohlo nastoupit hned několik opor základní sestavy a utkání podle toho vypadalo. Do utkání jsme i tak vstoupili dobře a hned ve 2. minutě jsme vedli 1:0. Trefil se z dálky krásně Erik Kovařík. Bohužel tohle byla jediná střela na bránu po celý zápas. Soupeř byl důraznější ve všech směrech a do poločasu srovnal na 1:1 po hrubce našeho stopera, který prakticky poslal soupeře do samostatného úniku. V poločase jsme si něco řekli, a však na hřišti to nebylo vidět. Nemůžu klukům říct, že se nesnažili, bohužel v útočné fázi jsme byli bezzubý. Měli jsme hodně rohových kopů, bohužel se nám tam nepodařilo nic dotlačit. Chyběl důraz. Do konce zápasu jsme ještě dvakrát inkasovali a prohráli 3:1. Mrzí mě, že na soupeřových hřištích jsme 100% a z posledních 3 domácích zápasů máme jen 2 body. Snad se nám podaří do příště uzdravit marody a budeme moct zabojovat o další body na hřišti Miroslavi.

Šatov - Pohořelice

10. kolo 1.B třída skupina B

V dalším kole jsme hráli na hřišti soupeře, který budí respekt zejména v domácím prostředí, kde je podporují domácí fanoušci. Tentokrát se přidal i jejich nový trenér, který nás všechny svým vystupováním udivoval. Naštěstí se k němu nepřidali ještě nějak výrazně jeho svěřenci.                                                                                                                  Věděli jsme, co nás čeká a připravili se na soupeře velice koncentrovaně, kdy jsme chtěli hrát organizovaně a důrazně. Domácí tým nám to možná ulehčil tím, že neustále nakopával dlouhé míče, se kterými si naši stopeři po celý zápas poradili. Utkání rozhodla dobře zahraná standartní situace, kdy hlavou nedal šanci golmanovi náš hráč Gärtner Kuba. Do konce poločasu jsme hru kontrolovali a i přes tvrdou hru domácích si vytvářeli řadu fotbalových situací a i gólových příležitostí. Za zmínku stojí ke konci 1. poločasu břevno a následný závar, kdy jsme v jednom okamžiku zasypali domací bránu několika střelami, kdy domáci asi dvakrát vykopávali míč z brankové čáry.                                   Do 2. poločasu jsme vstoupili dobře takticky, kdy jsme domácí, dá se říct, vůbec k ničemu nepustili. Naší trpělivostí po chybách domácích jsme se postupně dostávali k bráně soupeře a do šancí. Po jedné takové jsme se z levé strany dostali do přečíslení obrany. Gólman domácích svým chybným vyběhnutím nabídl ke skórování Matouška Z., který chladnokrevně krásným lobem trefil ze 40m bránu a i přes snahu domácího obránce vstřelil náš 2. gól. Výborně v této situaci zareagoval náš střídající "ženáč" Klein P., který obránce blokoval. Tento hráč přidal v 85. min. 3. gól po centru z pravé strany, kdy s ledovým klidem z voleje trefil míč přímo k pravé tyči a nedal golmanovi šanci.                          Předvledli jsem velice dobře takticky sehrané, disciplinované utkání a za to patří uznání všem hráčům na hřisti včetně těch střídajícíh. Utkání jsme zcela ovládli a zaslouženě vyhráli s aktuálně 3. týmem tabulky a na jeho hřišti.          Myslím, že i diváci, kteří nám přijeli fandit, jsou spokojeni s předvedenou hrou.                                                                                             Gratulujeme Přemovi Kleinovi, který se nám minulý víkend oženil ! ! ! /v kabině jsme to zatím nepocítili/
Znojmo - Pohořelice

10. kolo 1.B třída dorostu skupina B

K dalšímu zápasu jsme zajíždeli do Znojma, k místnímu týmu FK Znojmo. Chtěli jsme si spravit reputaci po minulém ne moc vydařeném zápase s M. Krumlovem. To se nám podařilo. Kluci šli od první minuty za vítězstvím. První poločas rozhodli 3 skvěle kopnuté rohy od Erika Kovaříka a důrazné zakončení hlavou od Jirky Patočky a Vojty Kratochvíla, třetí branku přidal dorážkou na malém vápně Patrik Rusek. Na 4:0 zvyšoval po individuální akci Erik Kovařík, krásnou střelou do šibenice. Poločas jsme vedli o 4 branky a do druhé půle už jsme šli uvolneněji. Soupeři jsme přidali ještě 3 branky. A zápas skončil 7:1. Klukům jsem poděkoval za přístup a nasazení. !!! Pro nás to jsou velice důležité 3 body. !!
Branky : Kovařík, Kratochvíl, Patočka, Rusek, Dubský, Šnepfenberg, Jelínek

Pohořelice - Jevišovice/Mikulovice

9. kolo 1.B třída skupina B

Do tohoto utkání jsme museli udělat několik vynucených změn v sestavě zejména z důvodu zranění a nemocí. Aby toho dnes nebylo málo ve 20 min. se zranil náš smolař Sedláček P.  Od začátku zápasu se nám nedařila kombinace, což vyhovovalo zejména hostům, kteří byli výborně připraveni na postavení při bránění a svou výškovou převahou vyhrávali většinu osobních soubojů. V 1. poločasu jsme si přesto vypracovali slibné příležitosti, ale nebyli jsme dost důrazní na to, abychom vstřelili branku.                                                                                           Do 2. poločasu jsme nastoupili s tím, že zvýšíme pohyb, což se nám poměrně dařilo. Nám se nepodařilo v tuto dobu vstřelit rozdílový gól a po ojedinělém rohovém kopu hostů jsme inkasovali. Do té doby to byla víceméně     1. střela na naši bránu. Poté jsme vrhli všechny naše síly, abychom utkání zvrátili. Hosté v průběhu posledních  20. minut nejen že už dostávali křeče, ale dostali i 2 červené karty. Nevím, jestli je výsledek spravedlivý, ale hosté si za svůj důraz, bojovnost a zodpovědné bránění nějaké body zasloužili, bohužel si odváží všechny 3. Nám chyběla určitá kreativita a kvalita. Pozitiviní je, že jsme zápas chtěli vyhrát a usilovali o to, do posledních minut !!! Pro nás je škoda, že jsme nenavýšili náš bodový náskok, ale na druhou stranu nejde rozhodně o žádnou tragédii.


Pohořelice - Mor. Krumlov

8. kolo 1.B třída dorostu skupina B

V dalším kole jsme doma přivítali Moravský Krumlov. Kluky jsem nabádal, ať od začátku jdou do zápasu ve 100% nasazení a nepodceni soupeře!!! Bohužel moje slova se naplnila a začali jsme vlážně, bojacne.....všude jsme byli pozdě a mysleli jsme si, že to přijde " samo ". První poločas jsme po hrubce Volfa, který namazal útočníkovi balón přímo do běhu prohráli 1:0. O poločase jsem v kabině zvedl hlas a ve druhé půlce už jsme to byli my. V 69. minutě jsme skórovali na 1:1. Soupeř nám pomohl a dal si branku vlastní. Na posledních 20 minut šel do hry ještě Erik Kovařík, kterého jsme šetřili k zápasu " A " týmu, kde nastoupil od začátku. Hrozně se snažil, bohužel ani on druhou kýženou branku nepřidal. Druhý poločas jsme byli v obrovském tlaku, bohužel zápas skončil 1:1. Příští zápas zajíždíme do Znojma, kde nás nečeká nic jednoduchého!! Kankou na zápase je zranění nejlepšího střelce Honzi Zbranka. Doufám, že bude brzo v pořádku!!

Přímětice - Pohořelice

8. kolo 1.B třída  skupina B

Vzhledem k dlouholeté zkušenosti v soubojích v Příměticích, kde jsme spíše nebyli úspěšní, jsme zajížděli k dalšímu zápasu s respektem. Celý týden jsme se "věnovali", spíše se bavili, o standartních situací, které mohli rozhodnout celé utkání.

Standartní situace nakonec rozhodly! Od začátku jsme si postupně na užším hřišti a i přes tvrdší hru domácích začali vytvářet příležitosti. Poprvé jsme uděřili po standartní situaci, kdy přetažený centr vrátil hlavou před malé vápno navrátilec po 3.letém zranění Bóďa L. a nabídnutou šanci, kdy dal dle vyjádření hráče golmanovi "čuchnout",  s přehledem proměnil Radim P.  Do konce 1. poločasu jsme domácí prakticky nepustili do zakončení. Za zmínku stojí situace, kdy se nám jednoduše nepodařilo ve vzdušném souboji odehrát míč na polovinu soupeře. Po domácím útočném dlouhém autu došlo k závaru v naší šestnáctce. Míč jsme odehráli z dosahu naší brány, avšak domácí avizovali ruku, kterou, pokud byla, rozhodčí naštěstí neviděl. S aktérem jsem o tomto mluvil a říkal, že míč možná lehce líznul. Do poločasu jsme odcházeli za stavu 1:0.

Ve 2. poločasu se nám opět podařilo po rozehraném rohovém kopu vstřelit po krásném náběhu všech hračů 2.gól. Střelcem se stal opět Radim P. V následujících minutách jsme se zaměřili zejména na bezchybné bránění, kdy jsme domácí nepustili k jediné střele na bránu. V 70. minutě, kdy jsme vystřídali, se nám po několika 100% šancí, kdy jsme chodili samotní na bránkáře domácích, nakonec podařilo vstřelit ještě 2 góly. Střelcem obou branek je Robin Sláma, který nejen že v týdnu oslavil narozeniny, ale dokonce i na poslední šanci zvládl udělat řidičák, v což už nikdo z mančaftu ani něvěřil !!! Gratulujeme !!!

Závěrem: vzhledem k zaváhání našich soupeřů v popředí tabulky je vítězství velice cenné, utkání opět zvládnuto bez obdržené branky, a co je hodně důležité, bez zranění.

Přímětice - Pohořelice

8. kolo 1.B třída dorostu skupina B

K dalšímu zápasu jsme zajížděli v neděli do Přímětic a stejně jako v sobotu 'A' mužstvo jsme tu zvítězili a odvezli si důležité 3 body za vítězství 12:0. Od začátku zápasu jsme byli jasně lepší, kombinací a důrazem jsme soupeře přehrávali a dávali opravdu krásné branky. Vypíchl bych krásný přímý kop do šibenice od Erika Kovaříka, krásnou střelu z dálky zase do šibenice od Lukáše Sladkého, 3 branky stopera Patočky ( dvakrát skóroval hlavou z rohu, třetí branku přidal po slalomu od půlky hřiště ) a krásnou tvrdou střelu otřenou o břevno Pepy Volfa. Pochválit bych chtěl celý tým za nasazení v celém zápase. Je těžké po půlce, když je zápas 9:0 mít ještě nějakou motivaci. Příští zápas hrajeme doma s Krumlovem. Branky : 4x Zbránek, 3x Patočka, 3x Kovařík, 1x Volf, 1x Sladký
Sestava : Mezera - Lang, Kratochvíl, Patočka, Volf - Lipovský, Kovařík, Sladký, Šnepfenberg - Zbránek, Maděránek   ( Helešic, Světlík, Jelínek )

Pohořelice - Blížkovice

                                          7. kolo 1.B třída skupina B

 
Hosté přijeli dobře naladěni domácí výhrou a bylo to slyšet i z kabiny, kde jim před rozcvičením hlasitě vyhrávala hudba. Avšak tato dobrá nálada jim vydržela zřejmě do 22 min., kdy 1. branku vstřelil R. Pohanka. Poté přišel nápor našich hráčů, kde jsme si vytvářeli jednu šanci za druhou. Do konce poločasu jsme přidali postupně ještě 3 branky a odcházeli do kabin s pohodlným náskokem 4:0.

Ve 2. poločasu jsme si vytvořili tlak a soupeře prakticky nepouštěli na naši polovinu. Po krásných fotbalových akcí skončilo skóre na 10 brankách. Myslím, že i diváci mohli být s předvedenou hrou a řadou vypracovaných akcí spokojeni. Pozitivní je, že jsme opět neinkasovali. Do brány se na posledních 10 minut dostal i náš gólman benjamínek Aleš Helešic, který bude muset přispět do kasy za 1. start za muže.

Tímto bych chtěl poděkovat týmu za to, jakým způsobem jsme se nejen v pátek kvalitním bagem ale i na samotný zápas připravili a popřát našemu kapitánovi, který však ani dnes gól bohužel opět nedal, ještě jednou vše nejlepší k narozeninám! Tým mu dnešním výkonem a brankovým vyjádřením dárek určitě dal!

Pohořelice - Dobšice

7. kolo 1.B třída dorostu skupina B

V dalším mistrovském zápase jsme přivítali tým Dobšic. Druhý tým naší tabulky, který byl o 2 body za náma.O motivaci měli kluci postaráno. Bohužel jsme do zápasu nevstoupili vůbec dobře a soupeř nás přehrával ve středu hřiště. Měl každý odražený míč, více běhal. To vyústilo v první branku v 11. minutě. Zbytečně jsme kolem vápna faulovali a z přímého kopu jsme prohrávali 0:1.Postupem času se hra vyrovnala. Kluci zřejmě pochopili, že to tak nejde a začali více jezdit. V 16. minutě utekl Honza Zbránek po pravé straně obraně a přihrával pod sebe na vápno na Ládíka Matyáka a ten bombou z první srovnal na poločasových 1:1. V poločase jsme si řekli, že musíme přidat víc a víc. Do druhé půlky jsme vstoupili ůplně jinak. Obrovská změna v nasazení. Soupeře jsme prakticky nepouštěli na naší půlku a šance střídala šanci. Bohužel ani Honza Zbránek ani Erik Kovařík neměli svůj den a řadu 100% šancí nedotáhli v kýženou druhou branku. Zápas skončil 1:1. Kluci byli zklamaní, ale sezóna je dlouhá, tak to určitě napraví hned v příštím kole v neděli v Příměticích. Odjezd busu je 9:15.

                        Svratka Brno "B" - Pohořelice                  /hráno v Pohořelicích/

                                        6. kolo 1.B třída skupina B

 
Vzhledem k rekonstrukci hřiště hostů se mohlo další naše utkání odehrát u nás na domácím hřišti, což ocenili určitě hráči ale i diváci.

Od začátku jsme plnili úlohu favorita. Nejprve v 8. minutě po faulu na Suchánka M. proměnil pokutový kop Vedral F., poté po krásné akci z pravé strany prostřelil Koch R. střelou mezi nohy hostujícího gólmana. 3. branku vstřelil dokonce i náš "ostrozahazovač" šancí Suchánek M., kdy mu do prázdné brány naservíroval míč Koch R. a to už opravdu nešlo nedat. Do poločasu jsme tedy odcházeli s tříbrankovým vedením.

2. půle začala velice podobně a brzy se nám podařilo skluzem skórovat Matouškem Z. po akci z pravé strany, kdy opět Koch R. naservíroval míč křižným centrem do malého vápna. V 58. min. po faulu na Matouška Z. před pokutovým územím si míč postavil Koch R. a prostřelil "dělovkou" hostující zeď i gólmana - 5:0. Do konce zápasu jsme si vypracovali ještě spoustu šancí a hosty prakticky nepouštěli na naši polovinu. Gól už však přidal pouze náš další "zahazovač" Klein P. a to i přesto, že dohoda byla taková, že nastoupí až do 2. půle.

Oproti minulé sezóně jsme oba zápasy jak se Svratkou ale i předchozí zápas s Újezdem zvládli a je to už náš 4. zápas v řadě bez inkasovaného gólu. Věřím, že v tomto trendu budeme pokračovat i v následujícím domácím utkání, kam vás všechny srdečně zveme !

Hustopeče - Pohořelice

                                  6. kolo 1.B třída dorostu skupina B

K dalšímu utkání jsme zajíždeli do Hustopeč. Měl to být šlágr kola a podle toho vypadala i divácká kulisa. Hustopečská tribuna praskala ve švech !! Bohužel jsme museli k zápasu odjet bez největších dvou opor, zároveň stoperů Kratochvíla a Patočky. Jejich pozice zaujali Erikové, Kovařík a Lipovsky a vedli si výborně!! Začátek utkání nám moc nevyšel a hned ve 3.minute po rychlé akci domácích po levé straně jsme prohrávali 1:0. Soupeř nás prvních 20 minut nepouštel moc na svou půlku a diktoval tempo. Od 20 minuty se hra vyrovnala a zaslouženě jsme srovnali na 1:1, a to když výborný Zbranek utekl celé obraně a předložil míč do prázdné brány Lukáši Maderankovi. Do poločasu jsme stav obrátili a po tecovane střele Ládika Matyaka jsme vedli 2:1. V poločase jsem viděl na klucich odhodlání a chuť vyhrát. Start druhé půle nám zase moc nevyšel, soupeř na nás nastoupil a byl herně lepší. V 53.minutě jsme z brejku po výborném pasu Kovaříka zásluhou Honzi Zbranka vedli už 3:1. Soupeř, ale neskládal zbraně a pořád do nás bušil. Bohužel v 70.minute po naší chybě u autu jsme dostali na 2:3. Uteklo 10 minut a Honza Zbranek si vzal na půlce míč a přešel neskutečně přes 5 bránících hráčů a kličkou brankáři dával na konečných 4:2. Po zápase šli oba týmy poděkovat tribuně, protože tahle kulisa a fandění obou táborů se jen tak u dorostenců nevidí. Příští zápas máme jednoho z nejtěžších soupeřů a to Dobšice. Pokusíme se navázat na tohle důležité vítězství.

Pohořelice - Újezd u Brna

5. kolo 1.B třída skupina B

V dalším domácím utkání k nám dorazil soupeř, který stejně jako my doposud neprohrál. Do konce 1. poločasu však bylo rozhodnuto, kdy postupně po chybě hostující obrany uklidil míč do brány Pohanka R., poté po zmatku v hostujícím pokutovém území vstřelil svůj dnešní 1. gól Petrásek Z. Tento hráč po rohovém kopu hlavou vstřelil 2. branku a do poločasu se šlo s pohodlným 3 gólovým náskokem.

2. poločas už nebyl z naší strany tak efektivní. Kaňkou na tomto zápase je vyloučení Pohanky R., který dostal nejprve žlutou kartu za diskutování a než jsem ho stačil vystřídat, 2. žlutou kartu za faul. Zbytečné oslabení týmu pro minimálně následující 1 zápas. Tohle není dobrá vizitka, kdy jako vedoucí tým jsme již obdrželi 2. červenou kartu z 5 utkání. U obou případů se jedná o naše "mladíky" a bylo to v situacích, které nic neřešlili.

Do konce utkání již jsme soupeře k ničemu nepustili, bylo zjevné, že hostům dochází i síly, kdy zhruba od 60. min. jich mělo několik křeče.  Co je pozitivní je, že jsme již 3. zápas v řadě neinkasovali.

Pohořelice - Mikulov

5. kolo 1.B třída dorostu skupina B

V dalším kole jsme se měli utkat na domácí půdě s Mikulovem. Kluci se těšili, přece jen je to vždy takové derby. Bohužel nám soupeř hodinu před vykopem zavolal, že se NEDOSTAVÍ. Kluci byli zklamani a já samozřejmě také. V dalším kole zajíždíme k dalšímu atraktivnimu soupeři a to do Hustopeč.

Odjezd busu bude v neděli 12:45. Tímto zvu fanoušky, ať nás jedou podpořit.

Pohořelice - Višňové

4. kolo 1.B třída skupina B

V domácím zápase jsme chtěli navázat na cenné vítězství ve Znojmě.

1. poločas byl z naší strany neurovnaný, i přesto jsme si vypracovali několik slibných příležitostí, které jsme však nedokázali využít. Hosté zlobili nebezpečnými rychlými brejky, které se nám však podařilo včas zastavit. Ve 44. minutě po sérii rohových kopů, jsme se mohli konečně radovat, kdy si na míč krásně naběhl Petrásek Z. a hlavou nedal golmanovi šanci. Důležitá branka na závěr poločasu.

2. poločas jsme již zcela ovládli, hosty téměř nepustili na naši polovinu a vytvářeli si řadu šancí. 2. branka přišla v 68. minutě, kdy jsme zcela rozebrali hostující obranu a po nezjištné přihrávce Petráska Z. zavěsil nekompromisně střídající hráč Klein P. V 70. min. se dostal na hřiště i Vedral F., který hru ještě více oživil, avšak další gól již se nám nepodařilo vstřelit. Za zmínku stojí krásná akce v samotném závěru po pravé straně, kdy právě Vedral F. centrem vyzval ke gólu hlavou našeho 2. beka Sedláčka P., avšak ten se nedokázal dostatečně uvolnit a míč poslal vedle brány. Pozitivní je, že se u toho nezranil, což se mu často stává....

Další důležité vítězství, 2. utkání bez obdržené branky. Hosté si zaslouží pochvalu za bojovnost a myslím, že na tom rozhodně nejsou tak špatně, jak vypadá jejich momentální postavení v tabulce.Pohořelice - Ořechov

4. kolo 1.B třída dorostu skupina B

V dalším mistrovském utkání před výbornou diváckou kulisou jsme přivítali tým Ořechova. Podle statistik stejně jako my zatím 100 %. Od začátku to bylo bojovné utkání, soupeř byl velice fyzicky vyspělý, avšak do vedení jsme šli hned ve 2. minutě my, kdy Honza Zbránek vystihl špatnou rozehrávku soupeře a šel sám na bránu a nemýlil se. Ihned záhy jsme bohužel nepohlídali pravou stranu hřiště a bylo to 1:1. Do poločasu jsme dali ještě jeden gól, kdy utekl Honza Zbránek celé obraně a bylo to 2:1. Ve druhém poločase jsme soupeře prakticky nepustili na naši půlku a dominovali jsme herně i střelecky. Navýšili jsme vedení na 4:1, a tak to i skončilo. Kluky jsem pochválil za trpělivost a nasazení v celém utkání. !! Branky: 3x Zbránek, 1x Maděránek.

FK Znojmo - Pohořelice

      3. kolo 1.B třída skupina B

  

Hodnocení trenéra:

V našem 2. venkovním utkání nás čekal dosud také 100% tým ze Znojma. V 1. poločasu se hrálo vyrovnané utkání bez vyložených příležitostí. Ve 2. poločasu došlo ke zbytečně ostrému faulu uprostřed hřiště J. Ondruškem, který byl nakonec po dlouhém rozhodování a za přispění domací lavičky nakonec vyloučen. Jak je již zvykem ve Znojmě jsme opět hráli v deseti a opět tento zápas vyhráli. Ihned po červené kartě došlo k vynikajícímu taktickému střídání, kdy se do hry zapojili M. Suchánek a Z. Matoušek, který okamžitě po vběhnutí do vápna a rozehraném rohovém kopu vstřelil pravou nohou nádherný gól do šibenice. Než se tedy domácí doradovali, že hrají proti deseti, prohrávali 1:0. Celkově jim naše vyloučení spíše ublížilo, kdy nás sice opticky do konce utkání zatlačili, ale do žádné šance jsme je vůbec nepustili. Naopak z brejkových situací jsme měli minimálně 6 tutových šancí, které jsme bohužel nedotáhli do rozdílové 2. branky. Vrcholem představení rozhodčího bylo neodpískání penalty, kdy na R. Pohanky byly 2 fauly domácího golmana a tyto situace viděli snad všichni přítomni /faul potvrdil i domácí brankář po utkání/

Za bojovnost, vůli vyhrát a za taktický výkon jsme zaslouženě zvítězili a tím slavíme 3. výhru v řadě.

 

Prosiměřice/Višňové - Pohořelice

3. kolo 1.B třída dorostu skupina B

Hodnocení trenéra:

K třetímu zápasu podzimní sezony jsme zajížděli do Višnové.Věděli jsme, že tenhle zápas, jak ho zvládneme bude záležet jen na nás, jak se k tomu postavíme, zda budeme proměňovat šance a hrát zodpovědně. To se potrvdilo a soupeře jsme přejeli bojovností, nasazením a obrovskou fotbalovou kvalitou v útoku, kde začali poprvé spolu Zbránek s Kovaříkem. Zápas skončil naším vysokým vítězstvím 8:1. Chtěl bych pochválit i všechny mladší kluky, kteří od poločasu do zápasu nastoupili. Zhostili se toho výborně. Branky vstřelili 4x Kovařík, 3x Zbránek a 1x Volf z penalty.


Pohořelice - Troubsko

2. kolo 1.B třída skupina


Hodnocení trenéra:

Po velmi dobrém vstupu do sezóny, kdy jsme zvítězili ve Střelicích 3:1, které považuji za kvalitní fotbalový tým v naší soutěži, nás čekal pro nás neznámý tým z Troubska.

Na velmi dobřen připraveném trávníku jsme chtěli hrát od začátku aktivně, což se nedařilo úplně podle našich představ zejména z důvodu toho, že jsme neřešili situace správně herně ale i takticky. Z toho vyústilo vedení hostů, kteří se po našem rohovém kopu, kdy jsme nepřerušili hru, dostali do rychlého brejku a přízemní střelou vstřelili vedoucí branku.

Od tohoto momentu jsme převzali znovu aktivitu a několika přímočarými akcemi jsme se dostávali do šancí. Po jedné z nich jsme srovnali stav krásnou brankou Jirky Ondruška, kterého ve velkém vápně vyzval ke skórování pěknou přihrávkou Přema Klein. Bohužel se nám do poločasu již nepodařilo přidat branku, i když Přema Klein běžel několikrát sám na hostujícího golmana.

Ve 2. poločase jsme navázali na naší aktivní hru a po standartní situaci, kterou zahrával Ríša Koch, hlavou zajistil vedení Kuba Gärtner. 3 gól a tím i zklidnění týmu zajistil individuální akcí Zdenek Matoušek. Po tomto okamžiku hostujíci tým zcela odpadl a i proto došlo ke střídání na domácí lavičce, kdy jsme chtěli soupeře "dorazit" . Tento záměr se úplně nepodařil a soupeři se z ojedinělé akce dokonce podařilo vstřelit kontaktní gól. Vítězství jsme si však již pohlídali a mohli slavit 3 body.


              Pohořelice - Tuřany

9. kolo 1.B třída skupina B

Hodnocení trenéra:

Rychle jsme zareagovali na minulé zaváhání a na domácím hřišti porazili Tuřany 4:1. K samotnému zápasu. Bohužel se nám nepodařilo dát gól hned ve 3. minutě po 100% šanci, kdy Přema Klein mohl pohodlně dorazit vyraženou střelu, avšak hostující gólman reflexně vychytal našeho v tu chvíli nedůrazného útočníka. V následujících minutách jsme si postupně vytvářeli prostor pro zakončení. Několikrát jsme ohrozili bránu soupeře. Hosté nás nechali kombinovat, až to možná samotní hráči ani nečekali. Někdy jsme špatně vyhodnotili situace. Z jedné takové hosté využili špatného postavení našich stoperů a se štěstím po teči našeho hráče vstřelili vedoucí gól. Naštěstí se nám podařilo ke konci poločasu vstřelit vyrovnávací gól Tomášem Kůrou, který po náběhu na centr prostřelil svým důrazem hostujícího gólmana. Hned po přestávce vstřelil vítězný gól Martin Čermák, kterému se proti Tuřanům dlouhodobě střelecky daří. Naší snahou bylo vstřelit uklidňující gól. Po neproměněné penaltě Robina Slámy se nám podařilo nakonec dát gól po dobře rozehraném přímém kopu  hlavou. Autorem branky byl Marek Suchánek. Po rychlém brejku v 82. minutě se nám podařilo vstřelit čtvrtý gól. Po nahrávce dorostence Erika Kovaříka vstřelil branku Zdeněk Matoušek. Přesto, že chyběla občas herní kvalita, po celé utkání jsme byli lepším týmem. Druhý poločas jsme zvládli i střelecky, což bylo hlavním cílem, vzhledem k tomu, že v předchozích 3 utkání jsme vstřelili pouze jeden gól.Svratka Brno ,,B" - Pohořelice

8. kolo 1.B třída skupina B

Hodnocení trenéra:

Každá série jednou končí. Naše série bez obdrženého gólu skončila v 8. kole s týmem Svratky, která nám vstřelila první gól, který byl zároveň i vítězným. My jsme prospali celý první poločas, kdy jsme byli až na malé výjimky zcela neškodní. Co se týká defenzivy, tu jsme celý zápas zvládali, až na jednu chybu, která však skončila gólem. Katastrofální je momentálně naše stereotypní útočná hra, na kterou se musíme v následujících zápasech zaměřit. Máme dostatek zkušených hráčů, kteří by si s tímto měli poradit a věřím, že i poradíme. Ve druhém poločase jsme domácí téměř permanentně zatlačili a vytvářeli si příležitosti ke vstřelení gólu. Domácí však dobře a organizovaně bránili. I když náš výkon nebyl dobrý, za druhý poločas jsme si minimálně bod zasloužili. Podzimní sezóna je dlouhá a věřím, že naše zaváhání si vynahradíme hned v následujícím domácím utkání.

Pohořelice - Miroslav

7. kolo 1.B třída skupina B

Hodnocení trenéra:

Bojovné utkání od začátku zápasu, kdy si oba soupeři nechtěli nechat nic zadarmo. Hosté podle očekávání hráli zataženi a pokoušeli se o rychlé brejky. Po našich chybách  se v první půli dostali po 2-3 brejkových situací do zakončení. Vše vyřešila naše obrana včetně v pohodě chytajícího gólmana Sedmidubského, který vychytal už sedmou nulu v řadě a zároveň v sezóně. V prvním poločase stojí za zmínku 100% šance Tomáše Kůry, který však ostrý centr zleva neumístil do prázdné brány. Ve druhém poločase jsme již převzali otěže zápasu na naši stranu a dostávali hostující obranu pod neustálý tlak. Utkání rozhodl nekompromisně zahraný přímý kop nejzkušenějšího hráče Zdeňka Matouška, po kterém se hostující gólman stačil pouze podívat. Po této situaci už jsme hosty k ničemu nepustili a naopak jsme si vytvořili několik závarů před hostující bránou. Víceméně remízový zápas jsme tentokrát zvládli. Na našich hráčích byla vidět větší touha zvítězit. Negativem je zranění dalšího hráče Filipa Vedrala.

Přímětice - Pohořelice

6. kolo 1.B třída skupina B

Hodnocení trenéra:

V Příměticích nás čekalo bojovné utkání na menším hřišti. Na to jsme se připravili a zvládli velmi dobře, kdy jsme opět neinkasovali gól a to již po 6. v řadě. Škoda je, že jsme neproměnili příležitosti, které jsme si vytvořili. Ve 3. minutě Rosťa Kroupa šel sám na bránu, bohužel jeho obhození gólmana šlo vedle brány. Ve 20. minutě Tomáš Kůra  po dobře zahraném rohovém kopu opět netrefil bránu. V prvním poločase se bohužel zranil stoper Kamil Loubek. V 70. minutě měl opět na hlavě rozhodnutí zápasu Tomáš Kůra, ale po centru Martina Čermáka trefil hlavou pouze spojnici brány. Poté minul hlavou Přema Klein po centru Filipa Vedrala. V 87. minutě mohl po obrovském závaru v šestnátce domácích rozhodnout Robin Sláma, který s přispěním domácího hráče trefil břevno. V závěru utkání měli ještě domácí ještě brejk, s kterým si naštěstí naše obrana nakonec poradila. V Příměticích není snadné vyhrávat a to se potvrdilo, i když si myslím, že jsme byli o něco málo nebezpečnější. Bod bereme.

Pohořelice - Únanov

5. kolo 1.B třída skupina B

Hodnocení trenéra :

Únanov  k nám přijel s tím, že nemá co ztratit. Soupeř měl výraznou výškovou převahu, na kterou jsme se předem připravovali a proto i nominovali po delší odmlce stopera Kamila Loubka. V prvním poločase jsme si pozvolna vytvářeli šance. Hostě měli 100% šanci po našem nedůrazu v pokutovém území, kterou vyřešil gólman Tomáš Sedmidubský s pomocí stopera Kuby Šimšy. Velmi důležitý okamžik přišel ve 41. minutě, kdy přímo z rozehrávky našeho gólmana vstřelil po náběhu za obranu krásnou křižnou střelou Rosťa Kroupa. Ten potvrdil, že se mu proti Únanovu střelecky daří a dal opět vítězný gól. Ve druhém poločase jsme již začali lépe kombinovat a dostávali se rychlými přechody do dobrých šancí. Jednu z nich proměnil po centru Kuby Moravce zleva Filip Vedral, který zpečetil hlavou výsledek 2:0 a tím pátou výhru v řadě bez inkasovaného gólu. Závěr zápasu jsme si už pohlídali a hosty k ničemu nepustili, což svědčí o určité vyspělosti týmu. Připomněl bych, že do zápasu nastoupili i Jirka Patočka a Erik Kovařík z dorostu, na kterých je vidět, že je to baví a vždy jsou přínosem a zároveň získávají cenné zkušenosti. Závěrem bych chtěl poděkovat klubu za výborně připravené hřiště a hráčům za to, že jsme utkání zvládli i přes několik absencí hráčů (Petrásek, Klein, Loubek Z., Suchánek, Sedláček).

Fotky ze zápasu zde https://preminathor.rajce.idnes.cz/Poho_Unanov050920

Fotbalový kemp 2020


Ve dnech 24.8. - 28.8.2020 pořádal TJ Sokol Pohořelice pro děti fotbalový kemp. Kempu se zúčastnilo 28 dětí. Na památku dostal každý zúčastněný fotbalový dres.

Višňové - Pohořelice

4. kolo 1.B třída skupina B

Hodnocení trenéra:

Očekávání bojovného soupeře, který ještě neprohrál, se naplnilo. Domácí hráči ani jejich diváci nám nedali nic zadarmo. Podařilo se nám dát gól ze standardní situace ve 3. minutě, kdy si krásně naběhl na centr Tomáš Kůra a hlavou nedal gólmanovi šanci. Po dalších našich šancí a po brzkém zranění stopera Zbyňka Loubka nás soupeř zatlačil na naší půlce. Darovali jsme domácím řadu standardních situací, které nás dostali pod zbytečný tlak v naší šestnátce a tím jsme dodali domácím odvahu. Paradoxně jsme mohli zvýšit na 2:0 po tutovce znovu Tomáše Kůry, který však vysoko přestřelil. Vzhledem k vývoji prvního poločasu nastoupil do druhého poločasu gólman Sedmidubský, který přinesl do našich řad uklidnění. Domácí jsme už k ničemu nepustili a vytvářeli si postupně šance a nakonec přidali 2 góly (Koch, Klein). Za stavu 3:0 došlo ke zbytečnému vyloučení po druhé žluté katě po útočném faulu Kleina. Rozhodčí tuto situaci vyhodnotil jako nesportovní chování. Ve Višňové nebude snadné vyhrávat. Děkuji hráčům za bojovnost.

Pohořelice - FK Znojmo

3. kolo 1. B třída skupina B

Hodnocení trenéra:

Zápas se hrál na velmi pěkně připraveném trávníku. Od začátku jsme měli zápas pod kontrolou a vstřelili jsme brzo první gól pohotovou střelou Čermáka. Druhý gól padl po rohu, kdy si krásně naběhl na přední tyč opět Čermák a odražený míč od břevna dorazil Šimša. Třetí gól padl z pravé strany po krásné kombinaci s aktivně hrajícím Kochem a střídajícím Kroupou. Připomněl bych zbytečné vyloučení Petráska za dá se říct rozhodnutého stavu. Vítězství 3:0 bylo zcela zasloužené, ale i přes úmorné vedro, byly dlouhé pasáže, kdy jsme měli více a účelněji kombinovat. S tím souvisí i zlepšení pohybu bez míče, které budeme chtít nadále zlepšovat. Závěrem bych chtěl ještě jednou poděkovat soupeři za posunutí termínu začátku utkání.

Změny v A týmu


Příchody: Tomáš Sedmidubský (SK Uhřice), Přemysl Klein (SK Blažovice), Jakub Moravec (SK Chrlice)

Odchody: Jan Gerlinger (MS Brno), Lukáš Svatuška (Olbramovice), František Ševčík ( přeřazen do B mužstva)  

Rozlosování mužů - sezóna 2020/2021

 1. B třída  skupina B

V příští sezóně budeme ochuzeni o derby s Přibicemi, které byly přeřazeny do 1. B skupiny C. Staronovým týmem v naší skupině je Újezd.

Rozlosování zápasů (přesné časy a dny budou upřesněny) najdete zde:

https://is.fotbal.cz/souteze/detail-souteze.aspx?req=2edc5559-6503-433d-87c2-2997069a7d4a